×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Latgales pašvaldības iebilst pret BBC veidotās filmas par Krievijas iebrukumu Latvijā demonstrēšanu LTV (17)

Kadri no filmasKadri no filmas

Latgales pašvaldības iebilst pret BBC veidotās filmas par Krievijas iebrukumu Latvijā demonstrēšanu Latvijas Televīzijā (LTV).

Atklātā vēstulē ārlietu ministram, LTV valdes priekšsēdētājam, Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei, Valsts prezidentam, Ministru prezidentam, iekšlietu ministram, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram pašvaldību vadītāji norāda, ka filma “World War Three: Inside War Room” attiecībā uz hipotētiskiem notikumiem Latgales reģionā ir absolūta dokumentāli mākslinieciska provokācija pret Latgales reģiona iedzīvotājiem, visasākajā veidā aizskarot reģionā dzīvojošo latviešu, krievu, poļu, baltkrievu, lietuviešu un citu tautību patriotiskās jūtas un viszemiskākajā formā nepelnīti pretnostatot mūs pārējai Latvijai, Eiropai un pasaulei.

Šī filma neesot uzņemta Latgalē, tās radošajā komandā nav atpazīstami Latgales reģiona iedzīvotāji. Nopietnas bažas radot šīs provokācijas varbūtējais neseno dramatisko Ukrainas dokumentālo notikumu jauniestudējums Daugavpilī un visā Latgalē, teikts vēstulē.
Vēstulē norādīts, ka vairāki provokācijas aspekti esot saistīti ar Latvijas valsts simbolikas zaimošanu, kā arī savstarpējā naida kurināšanu Daugavpilī, Latgalē un Latvijā, virzot to atklātas agresijas aktīvākajās formās un veidos.

Pašvaldību vadītāji uzsver, ka Latgalē nešķiro cilvēkus pēc nacionālās vai reliģiskās piederības, šeit gadsimtiem ilgi kopā draudzīgi sadzīvo dažādu tautību un konfesiju cilvēki. Latgales cilvēku sirsnība un atvērtums ir par pamatu savstarpējai cieņai un uzticībai, un neviens šeit necenšas uzspiest kādas vienas izvēles pārākumu. Ar Latgales reģiona pašvaldību aktīvu iniciatīvu un atbalstu tiek sekmēts gan starpnacionālais un starpkultūru dialogs, gan vispārējais sabiedrības savstarpējās cieņas un integrācijas process daudzu gadu garumā.

Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka aģentūrai LETA atzina, ka sarunās iedzīvotājiem, bez šaubām, patīk kritizēt valdību, šo procesu sekmē arī Latvijas plašsaziņas līdzekļos izplatītā informācija. No otras puses, cilvēki šeit ir dzimuši, auguši, šeit paaudžu paaudzēs ir veidojusies viņu kultūra, un viņi vairs neiederas Krievijas vidē. “Reālā situācija Krievijā ne vienmēr atbilst tai, kāda tā varbūt tiek pasniegta šīs valsts plašsaziņas līdzekļos, un Kārsavas novada iedzīvotājiem pēc kaimiņvalsts apmeklējuma pamatā rodas vēlme atgriezties nevis savu senču dzimtenē, bet gan mājās Latvijā, Latgalē,” norādīja Silicka.

Negatīvākais šīs filmas nopelns pēc Kārsavas mēra domām ir tas, ka tā var atbaidīt potenciālos tālāk dzīvojošos ārvalstu investorus, tādējādi atmetot reģiona ekonomikas attīstību par vairākiem gadiem atpakaļ. “Viena pati Latgale kā tāda Krievijai, domāju, nav pārāk interesanta. Arī iznīcināt vidi, kurā ceturtdaļa līdz trešdaļa iedzīvotāju ir krievi, varētu nebūt kaimiņvalsts interesēs,” pauda Silicka.

Zilupes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Vaļdens aģentūrai LETA atzina, ka filmā parādītā un reālā situācija Latgalē ir atšķirīgas. “Cilvēki, kas dzīvo valsts pierobežā, bieži vien ir lielāki tās patrioti nekā tie, kas dzīvo nosacīti centrā, jo viņiem bieži vien ir jāpieliek daudz vairāk pūļu, lai viņu ģimenēs un valstī viss būtu labi. Īsti nezinu, kam šāda filma bijusi vajadzīga, bet Latgales iedzīvotāji no tās jau nu tiešām nav ieguvēji,” uzsvēra Vaļdens.

Pēc Zilupes vicemēra teiktā, šobrīd Latvijas pierobežas iedzīvotājiem primārais ir nopelnīt līdzekļus iztikai un bērnu izskološanai, un politiskie jautājumi atvirzās otrajā plānā. “Par BBC filmā redzēto vietējie iedzīvotāji vienkārši smejas, jo kritiskajā situācijā, nedod Dievs, visi domās, kā aizstāvēt savu māju, sev tuvus un mīļus cilvēkus,” norādīja Vaļdens.

Pašvaldību vadītāji uzskata, ka, neobjektīvi atspoguļojot esošo situāciju reģionā, ar augstākminētās filmas starptautisku izrādīšanu vienā no pasaules vadošajiem televīzijas kanāliem ir nodarīts ievērojams neatgriezenisks kaitējums gan reģiona, gan valsts kopdarbam.
“Vēl jo vairāk esam neizpratnē par Latvijas Televīzijas rīcību, iegādājoties šīs filmas pārraides tiesības par Latvijas, tai skaitā Latgales, nodokļu maksātāju naudu un gatavojot to translācijai LTV1 kanālā, īpaši laikā, kad Latvijas televīzija ir spiesta samazināt savu budžetu, darbinieku algas, slēgt raidījumus. Vai tādā veidā visas sabiedrības finansēts valstisks medijs uzskata par savu misiju veicināt sabiedrības savstarpējo cieņu, toleranci un saliedētību Latvijā?” jautā vēstules autori.

Pašvaldību vadītāji aicina Latvijas Ārlietu ministru un atbildīgās amatpersonas izvērtēt filmas demonstrēšanas sekas un tās ietekmi uz Daugavpils pilsētas un Latgales reģiona kopējo tēlu un sociāli ekonomiskās attīstības perspektīvu, kā arī nodrošināt visus iespējamos pasākumus Daugavpils pilsētas un Latgales reģiona reputācijas atjaunošanai starptautiskajā līmenī, tostarp pieprasot BBC objektīva materiāla sagatavošanu un demonstrēšanu šajā TV kanālā.
Vēstuli parakstījuši Ludzas, Daugavpils, Viļānu, Rēzeknes, Ciblas, Zilupes, Kārsavas, Baltinavas, Viļakas, Balvu, Rugāju, Ilūkstes, Līvānu, Preiļu, Vārkavas, Riebiņu, Aglonas, Dagdas un Krāslavas pašvaldību vadītāji.

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas raidsabiedrības BBC veidotajā filmā attēlots Krievijas iebrukums Latvijā. Filmā ar nosaukumu “World War Three: Inside The War Room” modelēta situācija, kurā Krievija ieņēmusi vairākas netālu no robežas esošas pilsētas, lai atbalstītu prokremliski noskaņotos separātistus.

Kad NATO līderi nevar izlemt, kā atbildēt uzbrukumam, ASV un Lielbritānija izlemj sūtīt karavīrus cīņā ar Krievijas spēkiem. Krievija pēc tam atbild ar kodoluzbrukumu. BBC mājaslapā raidījuma aprakstā teikts, ka tajā bijušās augstākās britu militārās un diplomātiskās amatpersonas veic iespējama “karstā kara” simulāciju Austrumeiropā, iekļaujot pat cīņu ar kodolieročiem.

Šī filma tiks demonstrēta šodien plkst.21.15 kanālā LTV1.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Par to, ka Latgales austrumos tikai Pūķina televīziju var redzēt, Latgales pašvaldības neiebilst?

 2. ap 14:xx viens trollis briessssmīgi ārdījās.
  Tak laikam domā, ka te cilvēki galīgi bez smadzenēm.
  Nelaimīgais tukšpauris !
  Bet tie pagastveči tiešām dzīvo pūķina pakļautībā !!!

 3. Tā ir provokācija – filma provocē patriotiskos Latgales latviešus uz sava novada aizstāvēšanu! Filma provocē uz bruņoto teroristu atšaušanu! Latgalē nebūs kā Krimā un okupētajā Austrumukrainā – pa teroristiem tiks uzreiz šauts un teroristiem nebūs laika nocietināties apdzīvotajās vietās un izvērst savu propagandu.
  Žēl, ka daudziem pašvaldību večiem ir sovoku domāšanas veids.

 4. reala PROVOKACIJA- nozelojami ka latvija arvien vel rietumiem ka kalps/ vagars/ kangars////

 5. 1940.gadā līdzīgi aicināja palikt savās vietās un nepretoties ienākošajiem austrumu kaimiņiem

 6. BBC uzmina uz Krievijas plāna varžacs – praktiski izgaismoja šo plānu par jaunu Baltijas ”atbrīvošanu” . Tāpēc tāds troksnis – zināmais jau vairs nav pārsteigums un tāpēc Krievijas TV un vēstnieks trokšņo…Un pašvaldību vadoņi arī? Vai jaunatklājums vai jau zināmais un samaksātais atklāts ?
  – jau lasīts un papildināts-

  • par tādām aunapierēm kā tu jau ari stāsts Atbildēt

   tādu propogandu saklausijies, filmas saskatijies tu esi sajusmā ka asv teiksim tankus izvieto norveģijā pie krievijas robežas, jo tev stāsta ka krievija agresors. un kautkā paslid garām fakts ka tanki atrodas 10000 km attālumā no amerikas. ko viņi tur dara? ameriku sargā? kad tanks ir vispāratzīts uzbrukuma ierocis? un faktu ka pedejos 50 gados asv ir izraisijusi 371111 karus pasaulē, jau pavisam tu dzirdet negribi. krievijai lidz tādiem mērogiem 100 gados neizaugt. nav lielāka agresora šobrid pasaulē par asv

 7. tūdaliņiem naida kurināšanai visi līdzekļi labi, pat BBC propogandas melu filmu gatavi pa tv rādit lai tik saimnieki butu apmierināti

 8. Bet Kurzeme, Vidzeme, Zemgale un Sēlija neiebilst. Vairākums Latvijas un latviešu ir par to, ka šo filmu jārāda. Ja daži Latgales mēri negrib skatīties, tad lai neskatās.

 9. Čeķistu stilā, jo tauta mazāk zina, jo tā laimīgāka. Ne jau velti Putina sapņu zeme ir Z-koreja.
  Lai Urbanovičs ar Viļumu pieprasa visu TV, radio, avīžu un interneta aizliegšanu, lai tauta justos laimīga. 🙂

 10. Iebāžot galvu zemē problēma nepazūd.
  Labāk ir zināt un sagatavoties…

  • jus jau 26 gadus gaudojat ka krievi nāk un tie maitas nenāk, nu jūsu pārlieciba tiek stiprināta ar “filmu”un jus pieņemat to par baltu patiesibu un “gatavojaties”kam? uzkurinat sevī naidu un žulti, un brīnaties ka jus neviens necieš?

 11. un vēl pastāv iespēja neskatīties, iet uz kuhņu un ieraut vienu aleli

  • tas jau nemaina demonstrešanas faktu Atbildēt

   palasi mediju komentāros kā pseidopatrioti ārdās. viņi jau tiktālu no rietuimu melu propogandas saindēti ka neatšķir vairs realitāti no izdomājuma. viņi reāli ārdās itkā tāds iebrukums šobrid notiktu. par to jau stāsts. jebkurš reāli domājoš saprot ka filma ir naida kurināšana, tik musu valstvīri izliekas ka viss ok.

 12. Kas tur ko uztraukties? Ceru, būs laba izklaide.

Draugiem Facebook Twitter Google+