×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Latgales Pētniecības institūta veikums: “Terra Mariana” komentāri (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgā pagājušās nedēļas nogalē svinīgi atvērtais izdevums “Terra Mariana” pašlaik apskatāms Daugavpils Universitātes Latgales Pētniecības institūta lasītavā, portālam LA.lv pavēstīja Latgales Pētniecības institūta direktors Heinrihs Soms.

Nozīmīgā kultūras un zinātniskā projekta ierosinātāji un komentāru izveides autori bija Daugavpils Universitātes Latgales Pētniecības institūta pētnieki – Genovefa Barkovska, Henrihs Soms un Aleksandrs Ivanovs.

Albums atspoguļo kristīgās ticības vēsturi Latvijā un Igaunijā – kādreizējā Livonijā, ko mēdza saukt par Marijas zemi. Tā oriģināls glabājas Vatikāna Apustuliskajā bibliotēkā. Tas tika izgatavots tikai vienā eksemplārā. Baltijas telpā šim albumam idejas, saturiskās koncepcijas un izpildes ziņā nav līdzvērtīgu eksemplāru.

Tajā atrodams bagātīgs vizuālais un tekstuālais materiāls par Livonijas pilīm, pilsdrupām, baznīcām, senu dižciltīgu dzimtu ģerboņiem, zīmogiem, vēsturiskām personībām, kā arī seno sudraba un zelta monētu nospiedumi.

Šā gada martā tika pabeigta tūkstoš eksemplāru un zinātnisko komentāru sagatavošanas un izdošanas darbi. Viens no albuma faksimiliem glabāsies arī Daugavpils Universitātē.

Ir plānots, ka 2014. gada rudenī Daugavpils Universitātē tiks prezentēti albuma „Terra Mariana” zinātniskie komentāri un albuma faksimils. Līdz tam laikam nepieciešams sagatavot dārgā faksimila uzglabāšanas un apskates vietu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc tikai H. Soms visur redzams? Kur pārējie pētnieki? Z. Stankevi’
    cš arī pētnieks??

Draugiem Facebook Twitter Google+