×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. jūlijs, 2014
Drukāt

Latgales problēmu risināšanai Naudiņš piedāvā izstrādāt kūdras purvus (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latgales problēmu risināšanai vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (“Visu Latvijai!”-TB/LNNK) piedāvā izstrādāt kūdras purvus.

Šodien telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” uz jautājumu, kā risināt problēmas Latgalē, kur cilvēku skaits samazinās, ir liels bezdarbs, ministrs pieminēja Dagdas novadu, kur esot 3800 hektāri kūdras purvu, kurus varētu izmantot. Viņaprāt, tā esot nozare, kurā varētu radīt darbavietas.

Ministrs uzsvēra, ka kopš 2012.gada darbojas Latgales attīstības programma, kuras laikā, piemēram, ar cieto segumu noklāti 160 kilometri ceļu. Šī programma, kā arī cits atbalsts tiks turpināts.

Naudiņš piebilda, ka atbalsta sniegšanā uzmanība tiks pievērsta uzņēmējdarbības atbalstīšanai, lai šajā reģionā radītu darbavietas. Uzņēmējdarbības veicināšanai plānots piedāvāt atbalstu infrastruktūras ierīkošanai.

Ministrs piebilda, ka ir citas mazas pašvaldības arī, piemēram, Kurzemē un Vidzemē, kur situācija nav labāka kā Latgalē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Tiešām, pareizi teikts! Jo daudzus gadus Līvānu tuvumā Pēternieku purvā darbojās kāda vācu firma.Kura iegūst kūdru, iesaiņo un sūta pa visu Eiropu.Nopelnot lielo naudu,tajā pašā laikā latvieši staigā pa pasauli ar izstieptu roku ubagojot.Jo saņemot aizdevumus, šitie varas vīri nekad šo naudu neatdos.Viņi pazudīs zilās tālēs, bet nākošās paaudzes vergos, lai izkultos no parādu nastas ,vai arī aizbrauks uz citām zemēm meklēt laimi.

 2. Kā mani tracina šī iedomība , ka nabaga Latgali jāglābj !
  Latgalē nav nekā sliktāka par citiem reģioniem , bet cilvēki tur ir
  daudz gaišāki un optimistiskāki .
  Latgale atdzimst straujos tempos .
  Aizbrauciet , padzīvojiet un tad nebūs jātēlo glābējus.

 3. Savukārt rīdziniekus varētu nodarbināt gan Kalnciena akmenslauztuvēs, gan sabiedrisko ateju mazgāšanā – vismaz 50 000 jaunu darbavietu.

Draugiem Facebook Twitter Google+