×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

Kādas cerības saistāt ar Latgales pārstāvniecības atvēršanu Rīgā?

Foto - Zigmārs RumkaFoto - Zigmārs Rumka

Šodien Vecrīgā, Jēkaba kazarmās, atklāj Latgales pārstāvniecību. Pašvaldību vadītājiem jautāju, kāds rezultāts tiek gaidīts no pārstāvniecības darba.

Jānis Lāčplēsis, 
Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs: 
”Agrāk Rīgā mums bija sava – Daugavpils pārstāvniecība, taču krīzes gados to aizvērām. Tagad Latgales pārstāvniecība būs kā kooperācijas modelis visām reģiona pašvaldībām, mēs to apsveicam un aktīvi izmantosim savas pilsētas izaugsmes interesēs. Jaunums iepriecina īpaši tāpēc, ka sācies jaunais plānošanas periods. Pārstāvniecība paredzēta galvenokārt kā uzņēmēju atbalsta punkts, kur varēs iepazīties ar investīciju projektiem, palūgt sagatavot vajadzīgo informāciju, izmantot konferenču telpu komunikācijai ar investoriem un sadarbības partneriem. Savukārt paši uzņēmēji varēs demonstrēt savu produkciju. Taču mēs ceram, ka pārstāvniecībā būs gaidīti arī sabiedrisko organizāciju, kultūras un izglītības iestāžu pārstāvji. Daugavpils ir ieinteresēta arī tādu pasākumu organizēšanā un kontaktu dibināšanā, kas vērsti uz tūrisma tālāku attīstību. Uzskatu, ka te jābūt nodrošinātām iespējām informāciju ne tikai saņemt, bet arī nodot. Tam jābūt abpusējam procesam. Svarīgi arī pašiem būt aktīviem un rosinošiem.”

Foto - Ilze GalkinaFoto - Ilze Galkina


Andris Kazinovskis, 
Balvu novada domes priekšsēdētājs:
 
“Ceru, ka tā būs vieta, kur mēs labāk varēsim iestāties par reģiona interesēm. Esmu pārliecināts, ka mēs tur varēsim ierasties ne tikai kā lūdzēji un saņēmēji, bet arī kā sava viedokļa paudēji. Piemēram, kad par kādu svarīgu jautājumu notiks diskusijas Saeimā vai valdībā, mēs daudz labāk tiksim sadzirdēti. Pieredze rāda, ka nereti rodas situācijas, kad mēs jūtamies apdraudēti. Tā nesen bija izšķirīgs brīdis plānošanas reģionu liktenim, jo atradās spēki, kas apšaubīja, vai tādi maz vajadzīgi. Protams, braucu uz Rīgu tos aizstāvēt. Kādu laiku jau esmu Latgales attīstības aģentūras padomes priekšsēdētājs, ļoti labi redzu, ka nopietns atbalsta punkts Rīgā mums ļoti nepieciešams. Daudzējādā ziņā arī no mums pašiem atkarīgs, lai pārstāvniecība patiešām būtu spēka punkts.”

 

 

 

Vaivods_2Andris Vaivods, 
Līvānu novada domes priekšsēdētājs:
 “Protams, ļoti svarīgi, lai pārstāvniecībā būtu zinoši un varoši speciālisti, īpaši tāpēc, ka no novadiem ieradīsies ne vien pieredzējuši uzņēmēji, bet arī iesācēji. Līvānu novads ir uzņēmēju novads – pagājušajā gadā reģistrēti 26 jauni uzņēmumi, šogad arī ir jaunpienācēji, un nu kopā mums ir jau 319 sabiedrības ar ierobežotu atbildību, 72 individuālie komersanti, 113 individuālie uzņēmumi, 370 zemnieku saimniecības, 809 saimnieciskās darbības veicēji. Pārstāvniecības durvis būs atvērtas visiem, darba iznākums lielā mērā būs atkarīgs no tā, cik mēs paši būsim aktīvi. Ne katrs investors brauks uz Līvāniem, bet Latgales pārstāvniecībā gan ieradīsies. Tātad te jābūt mūsu ražotāju piedāvājumam, piemēram, linu izstrādājumu paraugiem. Protams, pārstāvniecību par izstādi nepārvērtīsi, taču pienācīgi bukleti var sniegt ļoti labu priekšstatu. Bet novadu ļaudīm pārstāvniecībā jābūt pieejamiem investīciju katalogiem. Uz pārstāvniecības atklāšanu uzaicināti arī ārzemju diplomāti, tā ir laba zīme uzņēmējiem. Arī tiem, kas nodarbojas ar tūrisma attīstību.”

 

LETALETA

Gunārs Upenieks, 
Krāslavas novada domes priekšsēdētājs: 
”Ceru, ka pārstāvniecība nebūs tikai ķeksīša jautājums. Skaidrs viens – informācijas par Latgali gan Rīgā, gan citviet Latvijā, gan ārzemēs ir par maz. Un par maz arī informācijas mūsu ražotājiem par iespējām. Pārstāvniecībai jāstrādā profesionāli, ar virzību uz jaunu darba vietu radīšanu. Atsevišķam novadam izsisties grūti, bet kopējiem spēkiem Latgale taču spētu piepildīt noteiktu tirgus daļu. Kaut vai ar mājražotāju produkciju.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+