×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Latgales tautas mūzikas mantojumu saglabāt palīdzēs projekts “Kultūras saknes”

Tautas muzikantu biedrības fotoTautas muzikantu biedrības foto

Tautas muzikantu biedrība sadarbībā ar biedrībām “Rogovkīši” un “Rēzeknes pilsētas teātris-studija “Joriks”” sākusi īstenot projektu “Kultūras saknes”, portālam LA.lv pastāstīja Tautas muzikantu biedrības pārstāve Maija Upeniece.

“Projekta “Kultūras saknes” pasākumi notiks gan Rēzeknē, gan Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā, piesaistot arī dalībniekus no Viļānu pilsētas un novada, tādā veidā pietiekami plašā teritorijā meklējot kopsakarības un veidojot dziļāku izpratni par kultūras tradīciju daudzveidību Latgales reģionā, to savstarpējo mijiedarbību un dzīvotspēju mūsdienu kultūrvidē,” stāsta Upeniece.

Projekts veltīts nemateriālā kultūra smantojuma saglabāšanai, un tā sākumā – 14. martā un 28. martā, 11. aprīlī un 18. aprīlī – Rēzeknes Augstskolā notiks praktiskās meistardarbnīcas tradicionālās kultūras apguvei, kur piedalīsies mazākumtautību kolektīvu vadītāji un dalībnieki, izglītības iestāžu interešu izglītības skolotāji, latgaliešu tradicionālās kultūras kolektīvu vadītāji un dalībnieki, kā arī interešu izglītības pedagogi.

Projekta ietvaros 16. maijā tiks rīkots arī pieredzes apmaiņas seminārs “Pozitīvās pieredzes vakars”, kad projektā iesaistītās biedrības dalīsies ar labās prakses piemēriem par saviem vērtīgākajiem sasniegumiem, nozīmīgākajiem projektiem un nākotnes attīstības iespējām. Upeniece piebilst, ka īpaša uzmanība tiks veltīta Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama darbības iepazīšanai, kurā mājvietu raduši dažādi mazākumtautību kolektīvi un kuri vienosies kopīgā tautas mūzikas koncertā.

Projekta noslēgumā – 30. maijā – dažādu tautību tautas muzikanti, projekta dalībnieki un visi interesenti satiksies večerinkā “O, bļaka!” Nautrēnu pagasta Rogovkā. Maija Upeniece stāsta, ka šāds koncerts Nautrēnu pagastā brīvdabā notiek jau vairākus gadus, un nosaukums nāk no skārda loksnes nosaukuma latgaliešu valodā, jo muzikantu uzstāšanās tiek ieskandināta ar “gongu bļakā”. Večerinkā varēs dzirdēt stāstus par muzicēšanu lauku kultūrvidē, iepazīt dažādu tautu mūzikas instrumentus un to lietojumu Latgalē, kā arī izdejoties, kamēr muzicēs dažādu tautu muzikanti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Projektu “Kultūras saknes” atbalsta: LR Kultūras ministrija, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs”, Tautas muzikantu biedrība, biedrība “Rēzeknes pilsētas teātris-studija “Joriks””, biedrība “Rogovkīši”, Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nams, Rēzeknes Augstskola.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+