×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Latgales vecākais mūzikas festivāls “Osvalds” pieņemas spēkā


ReklāmfotoReklāmfoto

9. augustā ar jaunu sparu notiks Latgales vecākais brīvdabas mūzikas festivāls “Osvalds”, tā 19. gadskārtā aicinot apmeklētājus klausīties gan popmūziku, gan roku un šlāgeri, gan arī deju mūziku uz trim skatuvēm.

Mūzikas festivāls “Osvalds” ir dzimis 1995. gadā, godam pelnot Latgales vecākā mūzikas festivāla titulu. Sākotnēji veidots kā neliels Balvu rajona muzikantu saiets, laikam ejot, tas izvērties par vienu no dzīvelīgākajiem muzikālās dzīves notikumiem Latvijas austrumos. Krīzes laikā festivāls gan uz laiku pārtrauca savu darbību, bet nu tas atkal ir ierindā, turpinot atgūt agrākos mērogus.

“Gadu gaitā ir bijuši gan kāpumi, gan kritumi, bet tomēr “Osvalds” joprojām ir dzīvs un nākamajā gadā gatavojas svinēt 20 gadu pastāvēšanas jubileju,” stāsta festivāla dibinātājs un ikgadējais rīkotājs Māris Lāpāns. Viņš teic, ka šoreiz iecerēta plašāka programma, kā arī citas intriģējošas un novatoriskas lietas.

Šā gada festivāls norisināsies tradicionālā garā. Tiek saglabāts trīs vienlaikus darbojošos skatuvju formāts, kurā dominē popmūzikas, šlāgermūzikas, roka un elektroniskās mūzikas virzieni. “Katram no šiem stiliem “Osvaldā” ir savi piekritēji, tāpēc ceram radīt iespēju katram apmeklētājam atrast kaut ko sev interesējošu,” norāda M. Lāpāns.

Uz “Tradicionālās skatuves” festivāls piedāvā īstu žanru kokteili. Zvaigžņu statusā šoreiz pašmāju popmūzikas duets “Musiqq”, savukārt šlāgermūzikas cienītājus priecēs nesen atkalapvienotais duets – Liene Šomase un Jānis Moisejs. Rokmūzikas cienītājiem muzicēs vairākas tuvākās apkārtnes rokgrupas – “Mākoņstūmēji” un “Bez PVN”, kā arī “Naprouts” un “Elektrolīts”.

Otrā, “Zaļumballes skatuve”, būs atvēlēta šlāgermūzikai, kas noteikti ir vispopulārākais mūzikas stils šajā apvidū. Te uzstāsies “Galaktika” “Vilx”, “Kreisais pagrieziens”, “Rolise”, Ainārs Lipskis, Juris Ķirsons (Otto) un Jānis Keišs. “Šī mūzika lieliski iederas kopējā atmosfērā, ar savu pozitīvismu radot brīnišķīgu zaļumballes atmosfēru. Kur gan citur to izbaudīt, ja ne īstos laukos,” bilst festivāla rīkotājs.

Trešā norises vieta, “Elektroniskās mūzikas skatuve”, ir ieņēmusi stabilu vietu festivālā, kur azartiska dīdžeju uzstāšanās savienojas ar skaņas, video un gaismas šovu. “Tas ir pilnīgi kontrastējoši jaukajai zaļumballes atmosfērai, bet kopumā veido daudzpusīgu un krāsainu festivāla programmu,” norāda M. Lāpāns.

Rūpējoties par festivāla apmeklētāju labsajūtu, tiks gādāts arī par praktiskām lietām – būs nodrošināta apsardze, pārvietojamās tualetes, sabiedriskā ēdināšana, kvalitatīva skaņa un gaismas atrakcijas, bet trakulīgākajiem apmeklētājiem būs iespējams lidojums ar katapultu 18 metru augstumā.

Varbūt noder


Festivāls: 9. VIII 20.00 – 4.00

Biļetes – “www.bilesuparadize.lv”.

Cena: iepriekšpārdošanā EUR 6, notikuma vietā – EUR 10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+