Rīgas Tehniskās universitātes studentu pūtēju orķestris “SPO” muzicē jaunā rektora Inaugurācijas ceremonijas laikā Melngalvju namā.
Rīgas Tehniskās universitātes studentu pūtēju orķestris “SPO” muzicē jaunā rektora Inaugurācijas ceremonijas laikā Melngalvju namā.
Foto – LETA

Latgales vēstniecībā GORS notiks Pirmais Latvijas Orķestru asociācijas festivāls 0

Latvijas Orķestru asociācija (LOA) sadarbībā ar Latgales vēstniecību GORS rīko Pirmo Latvijas Orķestru asociācijas festivālu, kas norisināsies no 25. līdz 27. oktobrim Latgales vēstniecībā GORS jeb Austrumlatvijas koncertzālē Rēzeknē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Lasīt citas ziņas

Pirmais Latvijas Orķestru asociācijas festivāls tiks atklāts ar koncertu Latgales vēstniecībā GORS 26. oktobrī plkst. 19, kurā skanēs atsevišķu orķestru koncertprogrammas. Savukārt festivāla noslēgumā Latgales vēstniecībā GORS 27. oktobrī plkst. 15 izskanēs LOA festivāla apvienotā orķestra koncerts. 25. oktobrī plkst. 18 norisināsies orķestru bezmaksas koncerti Viļānu un Ludzas mūzikas un mākslas skolā, kā arī Kārsavas kultūras namā.

Pirmajā Latvijas Orķestru asociācijas festivālā notiks arī orķestru meistarklases, kuras vadīs profesionāli un pieredzes bagāti diriģenti – Mārtiņš Bergs, Guntars Bernāts, Normunds Dreģis, Andris Vecumnieks un Boļeslavs Voļaks. Tiek plānots, ka festivālā un meistarklasēs piedalīsies vismaz 16 bērnu-jauniešu orķestri (apmēram 500 dalībnieki) no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Festivālā piedalīsies pulka orķestru no visas Latvijas: Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas kamerorķestris, Daugavpils Latviešu Kultūras centra kamerorķestris, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas kamerorķestris „Gaudeamus”, Baldones un Vecumnieku jauniešu simfoniskais orķestris, Krimuldas un Limbažu jauniešu simfoniskais orķestris, Rīgas 10. vidusskolas estrādes simfoniskais orķestris, Jāzepa Mediņa 1. mūzikas skolas simfoniskais orķestris, Pāvula Jurjāna mūzikas skolas simfoniskais orķestris, Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas simfoniskais orķestris, Ķekavas novada jauniešu simfoniskais orķestris, Jāzepa Mediņa 1. mūzikas skolas kamerorķestris „Armonico”, Mārupes mūzikas un mākslas skolas kamerorķestris, Olaines mūzikas un mākslas skolas kamerorķestris, Jāņa Norveļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestris, Ziemeļkurzemes kamerorķestris, Siguldas jauniešu kamerorķestris, Ādažu mūzikas un mākslas skolas kamerorķestris, Priekules mūzikas un mākslas skolas kamerorķestris, kā arī Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas kamerorķestris. Festivāla laikā katram orķestrim tiks dota iespēja uzstāties atsevišķi, kā arī muzicēt visiem kopā četros apvienotajos orķestros.

Festivālā kā solisti kopā ar apvienotajiem orķestriem tiks aicināti uzstāties jaunie un daudzsološie Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti: Madara Liepiņa (vijole), Māra Botmane (čells), Mikus Bāliņš (marimba) un Māris Evelons (mežrags).

Jaunā Rēzeknes koncertzāle kā festivāla norises vieta izvēlēta, lai aktualizētu pasākuma reģionālo aspektu, paplašinātu akadēmiskās mūzikas festivālu teritoriālās robežas, iepazīstinātu dažādu reģionu, pilsētu un mācību iestāžu orķestru dalībniekus ar jaunās akustiskās koncertzāles iespējām. Festivālā liela uzmanība tiks pievērsta bērnu-jauniešu orķestru repertuāra veidošanai, muzicēšanas kultūrai, latviešu komponistu mūzikas atskaņošanai un popularizēšanai.

2012. gada nogalē, sanākot kopā aktīvākajiem Latvijas bērnu-jauniešu simfonisko orķestru, kamerorķestru un stīgu orķestru diriģentiem, kā arī orķestru pārstāvjiem, tika nodibināta Latvijas Orķestru asociācija (LOA). Asociācijas mērķi ir veicināt un attīstīt Latvijas bērnu-jauniešu, kā arī amatieru simfonisko orķestru, kamerorķestru un stīgu orķestru radošo darbību, sekmēt jaunu orķestru dibināšanu, veidot un uzturēt izpratni par kolektīvās muzicēšanas nozīmību Latvijā un pasaulē, kā arī veicināt reģionālo kultūrpolitiku un sabiedrības integrācijas procesus Latvijā. Patlaban LOA ir apvienojušies 24 orķestri no visas Latvijas, to skaitā astoņi jauniešu simfoniskie orķestri, 14 kamerorķestri un divi stīgu orķestri. Tie ir gan augstskolu, vidusskolu, gan mūzikas un mākslas skolu orķestri no Rīgas, Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Latgales.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.