×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. augusts, 2012
Drukāt

Latgales vēstniecība Rīgā?

Foto-LETAFoto-LETA

Protams, ir jāatšķir apzināta ļaunprātība no vienkāršas muļķības. Taču sekas bieži ir līdzīgas. Nesen “Latvijas Avīzes” pastāvīgais autors Franks Gordons bija ievērojis Aleksandra Gapoņenko “atklājumu”, ka latvieši Latvijā neveido absolūto vairākumu, jo kā atsevišķa tauta esot jāatskaita latgalieši.

 

Nekaunīga šķeltnieciska provokācija. Lai gan tā nav ne pirmā, ne pēdējā reize, kad apzināti tiek raustīta šī tēma.

Manāma neapmierinātība attiecīgajās aprindās bija jūtama arī pēc nesenās Daugavpils Universitātes rektora Arvīda Barševska optimistiskajiem izteikumiem intervijā “Neatkarīgajai Rīta Avīzei”, ka Daugavpils kļūstot latviskāka. Tūlīt pat Nikolajs Kabanovs steidzās to apstrīdēt avīzē “Vesti” – Daugavpilī bez latviešu valodas lieliski varot iztikt un vispār, ja papētot vēsturiskās Vitebskas guberņas kartes, tad esot redzams, ka tur visām Latgales apdzīvotajām vietām ir slāviski nosaukumi (kāpēc kā “patiesības avots” jāizmanto tieši šīs kartes, Kabanovs, protams, saviem lasītājiem neizskaidro). Tieši interesantākajā vietā gan “Saskaņas centra” žurnālists apraujas, bet domas virziens ir skaidrs.

Vai no Gapoņenko un Kabanova gaidīt ko citu? Bet, lūk, šonedēļ plašsaziņas līdzekļos parādās virsraksts “Nākamgad Rīgā sāks veidot Latgales vēstniecību”. Informācijas piegādātājs izrādās Latvijas Republikas Vides un reģionālās attīstības ministrija. “Paredzēts, ka līdz šā gada beigām ministrija apzinās, cik liels finansējums nepieciešams šādam projektam un kāda būs kārtība, kādā šāda vēstniecība tiks izveidota galvaspilsētā,” raksta aģentūra LETA.

 

Nekad īpaši nav paticis tas kopkoris, kas mīl uz katra soļa pārmest VARAM ministram Edmundam Sprūdžam (Reformu partija) augstākās izglītības trūkumu, jo ne jau vienmēr par izglītotību liecina skaisti noformēts papīrs. Tomēr jāatzīst, ka liela daļa taisnības kritizētājiem ir, jo diez vai citādi ministrs būtu atbalstījis šādu apzīmējumu un vēl reklamējis to.

 

Varēja vismaz aiziet konsultācijā pie sava vecākā partijas biedra un kolēģa no Ārlietu ministrijas Edgara Rinkēviča, kurš palīdzētu izskaidrot, ko nozīmē vārds “vēstniecība”. Un kādu politisku risku pavada šā vārda lietošana nevietā attiecībā uz reģionu, kurā kāds uzstājīgi vēlas piešķilt šķeltniecisko uguni. Ja vien, protams, tā nav visas valdības atbalstīta muļķība…

Ja tiešām ministrs Sprūdžs ir ieinteresēts Latgales attīstībā un arī latviskuma veicināšanā šajā reģionā, tad varbūt viņam vajadzētu tur pārcelt savu ministriju. Pats var izvēlēties, uz kurieni – Daugavpili vai Rēzekni. Uz priekšu!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+