×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

Latgales vēstniecības “Gors” atklāšanas koncerti

Foto - LETAFoto - LETA

Austrumlatvijas koncertzāle "Gors".

29. un 30.maijā pulksten 19:00 Rēzeknē izskanēs Latgales vēstniecības “Gors” jeb Austrumlatvijas koncertzāles atklāšanas koncerti.

Koncerta pirmā daļa – dziesmu spēle “Ķēniņmeita. Latgales pasaka” ir vitāls prieka un joku pilns iestudējums, kura galvenais varonis – trešais tēva dēls Duraceņš, pārvarot dažādus šķēršļus un pārbaudījumus, atmodina snaudošo Princesi.
Koncerta pirmā daļa atklās savdabīgās, dažādu nāciju un laikmetu ietekmētās Latgales folkloras bagātības, šīs puses mūziķu, dejotāju un spēlētāju prasmes. Uzvedumā piedalīsies ap simts darbojošās personas – lielākoties bērni un jaunieši no Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas un mūzikas skolas, pilsētas koriem, deju kopām “Dziga” un “Dziguči”, folkloras kapelām, kā arī citi kolorīti Latgales mākslinieki.
Savukārt koncerta otrā daļa atklās akustiskās koncertzāles iespējas dažādos žanriskos un stilistiskos spektros – ar koncertflīģeļu “Steinway&Sons”, kora, ērģeļu un simfoniskā orķestra skanējumu. Koncerta otrajā daļā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris (diriģents Atvars Lakstīgala), ērģelniece Iveta Apkalna, pianists Vestards Šimkus, solisti Krišjānis Norvelis un Guntra Kuzmina, dziedātāji no Rēzeknes, Daugavpils un Cēsu koriem, kā arī citi mākslinieki.
Latgales vēstniecības “GORS” jeb Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra atklāšanas koncertu 30.maijā pulksten 21.20 translēs LTV1.
Latgales vēstniecības “Gors” atklāšanas pasākumi turpināsies arī 1.jūnijā un 2.jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+