×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
29. maijs, 2013
Drukāt

Latgales vēstniecības GORS būvniecība izmaksājusi 12,84 miljonus latu bez PVN

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra jeb Latgales vēstniecības GORS būvniecības kopējās izmaksas ir 12,84 miljoni latu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), aģentūrai BNS pavēstīja būvkompānijas “Arčers” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane France.

Latgales vēstniecības GORS atklāšanas koncerti notiek trešdien un ceturtdien.

Būvniecības uzņēmums “Arčers” Austrumlatvijas reģionālo daudzfunkcionālo centru Rēzeknē sāka būvēt 2010. gadā pēc Rēzeknes domes pasūtījuma. Centrs spēj nodrošināt plašu, daudzveidīgu kultūras pasākumu norisi augstā kvalitātē.

Ēkā ir divas akustiskās koncertzāles, no tām vienu var izmantot par kinozāli ar 3D filmu demonstrēšanas iespējām, horeogrāfijas zāle, orķestra mēģinājumu zāle, kas ir speciāli izolēta un nodrošināta ar nepieciešamo akustiku, pilnībā aprīkotas mākslinieku grimētavas un ģērbtuves, kā arī telpas koru un deju kolektīvu mēģinājumiem. Centrā ir aī laulību reģistrācijas zāle, mūzikas ierakstu veikals, restorāns un plašas foajē telpas, kas piemērotas izstāžu rīkošanai.

Labiekārtota arī centra apkārtējā teritorija aptuveni 3,5 hektāru platībā – ierīkota gājēju iela, bruģēti celiņi un autostāvvieta 170 automašīnām, pie upes izbūvētas terases veida kāpnes, uzstādītas strūklakas un soliņi, izveidoti apstādījumi un veikti apzaļumošanas darbi.

Centra vizuālajā noformējumā izmantotas daudzveidīgas arhitektoniskās formas, kā arī materiālu un krāsu saspēle.

Jaunbūvei lielās zāles daļā kopumā ir seši stāvi, bet mazās zāles daļā – pieci stāvi. Kopējā ēkas platība ir 11,2 tūkstoši kvadrātmetru. Centra lielajā zālē paredzētas sēdvietas līdz 1000 skatītājiem, mazajā zālē – līdz 250 skatītājiem. Lielajā zālē daļa sēdvietu transformējas zem grīdas un daļa sienas nišā, tādējādi iegūstot vietu 2500 stāvošiem skatītājiem.

Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra projekta autori ir “Vizuālās modelēšanas studija”, arhitekti Uldis Balodis un Daiga Bikše, bet centra galvenais būvnieks – “Arčers”. Par koncertzāles akustikas jautājumiem, kas bija viens no sarežģītākajiem uzdevumiem būvniecības procesā, konsultācijas sniedza Zviedrijas kompānija “Akustion”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+