×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2013
Drukāt

Latgales vēstniecību GORS atklās ar koncertu maija beigās

foto - Letafoto - Leta

Latgales vēstniecību GORS jeb Austrumlatvijas koncertzāli Rēzeknē ar koncertu atklās 29. un 30. maijā, aģentūrai BNS pavēstīja Latgales vēstniecības GORS Mārketinga nodaļas vadītāja Aija Eriņa.

Savukārt Latgales vēstniecības GORS māja tiks iesvētīta un ieskandināta jau 19. maijā, Vasarsvētkos. Šajā dienā izskanēs Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un Latgales vēstniecības GORS simfoniskā orķestra koncerts. Vasarsvētkos tiks ieskandināti Latgales vēstniecības GORS koncertflīģeļi “Steinway&Sons”.

No 20. līdz 25. maijam Latgales vēstniecībā GORS norisināsies pirmā Latgales filmu nedēļa, kurā tiks demonstrētas profesionālās spēlfilmas, dokumentālās filmas, amatierfilmas, kā arī pašas jaunākās filmas par Latgali un tās cilvēkiem. Latgales filmu nedēļas laikā tiks izrādītas Edgara Blinova filmas, Kristīnes Želves dokumentālā filma “Fedja”, Herca Franka filmas, Voldemāra Ivdra dokumentālās filmas “Laika i myuža roksti” un “Izdzeivuot pīdereibu. Dzeive gleznuos”, Jāņa Ozoliņa-Ozola dokumentālā filma “Myužeigais kalinders”, kā arī citi darbi. Latgales filmu nedēļas laikā notiks Ilzes Kungas-Melgailes dokumentālās filmas “Brāļi Varslavāni” pirmizrāde.

Atklāšanas koncerta pirmajā daļā skanēs dziesmu spēle “Ķēniņmeita. Latgales pasaka”. Koncerta pirmās daļas galvenais uzdevums ir atklāt Latgales ļaužu sapņus un cerības, atspoguļot savdabīgo, dažādu nāciju ietekmēto Latgales folkloras bagātību, šīs puses mūziķu, dejotāju un spēlētāju prasmes.

Koncerta otrajai daļai būs jāatklāj akustiskās koncertzāles iespējas – koncertflīģeļu “Steinway&Sons”, kora, ērģeļu un simfoniskā orķestra skanējums. Šajā daļā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā, ērģelniece Iveta Apkalna, pianists Vestards Šimkus, solisti Krišjānis Norvelis un Guntra Kuzmina, dziedātāji no Rēzeknes, Daugavpils un Cēsu koriem, kā arī citi mākslinieki.

Latgales vēstniecības GORS atklāšanas pasākumi turpināsies arī 1. un 2. jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+