Kultūra
Teātris un kino

Latgali sievietes acīm atklās uzvedums “Atlaižu” Lūznavā 7

Jāņa Deinata un publicitātes foto

Pēc mēneša, 30. aprīlī plkst. 15 uz literāri muzikālu uzvedumu “Atlaižu”, kas vēstī par Latgali caur sievietes stāstu, aicina Rēzeknes novada Lūznavas “MŪZA”, LA.lv uzzināja muižā.

Uzvedums ir viena no Latvijas simtgades notikumu ceļa pieturvietām, un tajā apvienojušās vairākas spilgtas sievietes, kuras pašas, lai arī kurp veduši viņu ceļi šobrīd, ar Latgali ir uz tu – literāte un žurnāliste Anna Rancāne, aktrise Vizma Kvēpa, etnomūziķe Kristīne Kārkle un režisore Māra Zaļaiskalns.

Uzvedums “Atlaižu”, kura nosaukumā simboliski savijušās latviskā “ļaušana iet” un latgaliskā “piedošana”, vēstī par Latgali caur sievietes stāstu, kas ir patiess un īsts kā Latgales lauki, mīlestība un ikvienā sātā piedzīvojamā cilvēciskā vienkāršība, bet reizē stiprs un sīksts kā ikdienas padarītie darbi, sievietes spēks un nepadošanās. Annas Rancānes dzeju un prozu vārdos izdzīvos aktrise Vizma Kvēpa, tautasdziesmas latviski un latgaliski izdziedās un izspēlēs Kristīne Kārkle, bet visu kopā vienā uzvedumā sasaistīs režisore Māra Zaļaiskalns.

Literāri muzikālais uzvedums “Atlaižu” notiks Lūznavas muižas Sarkanajā zālē, kas gan šajā reizē pasākuma apmeklētājiem būs neierastā izkārtojumā. Dažādi uzvedumi Lūznavas muižā nu jau kļuvuši par neatņemamu pasākumu repertuāra sastāvdaļu – līdz šim vienīgi Lūznavā bijuši piedzīvojami tādi uzvedumi, kuru tapšanu iedvesmojuši tieši Lūznavas muižas stāsti un mūzas, kā lietuviešu komponistam un māksliniekam Mikalojam Konstantīnam Čurļonim veltītais literāri muzikālais uzvedums “Čurļoņa pasaulē”, vides, deju, mūzikas un gaismu uzvedums “MŪZdienas”, Cimdu Jettiņai veltītais uzvedums – stāsts “Jette. Dvēseles nospiedumi” un citi.

Biļešu cena – 7 eiro.

LA.lv