×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
31. marts, 2017
Drukāt

Latgali sievietes acīm atklās uzvedums “Atlaižu” Lūznavā (7)

Jāņa Deinata un publicitātes fotoJāņa Deinata un publicitātes foto

Pēc mēneša, 30. aprīlī plkst. 15 uz literāri muzikālu uzvedumu “Atlaižu”, kas vēstī par Latgali caur sievietes stāstu, aicina Rēzeknes novada Lūznavas “MŪZA”, LA.lv uzzināja muižā.

Uzvedums ir viena no Latvijas simtgades notikumu ceļa pieturvietām, un tajā apvienojušās vairākas spilgtas sievietes, kuras pašas, lai arī kurp veduši viņu ceļi šobrīd, ar Latgali ir uz tu – literāte un žurnāliste Anna Rancāne, aktrise Vizma Kvēpa, etnomūziķe Kristīne Kārkle un režisore Māra Zaļaiskalns.

Uzvedums “Atlaižu”, kura nosaukumā simboliski savijušās latviskā “ļaušana iet” un latgaliskā “piedošana”, vēstī par Latgali caur sievietes stāstu, kas ir patiess un īsts kā Latgales lauki, mīlestība un ikvienā sātā piedzīvojamā cilvēciskā vienkāršība, bet reizē stiprs un sīksts kā ikdienas padarītie darbi, sievietes spēks un nepadošanās. Annas Rancānes dzeju un prozu vārdos izdzīvos aktrise Vizma Kvēpa, tautasdziesmas latviski un latgaliski izdziedās un izspēlēs Kristīne Kārkle, bet visu kopā vienā uzvedumā sasaistīs režisore Māra Zaļaiskalns.

Literāri muzikālais uzvedums “Atlaižu” notiks Lūznavas muižas Sarkanajā zālē, kas gan šajā reizē pasākuma apmeklētājiem būs neierastā izkārtojumā. Dažādi uzvedumi Lūznavas muižā nu jau kļuvuši par neatņemamu pasākumu repertuāra sastāvdaļu – līdz šim vienīgi Lūznavā bijuši piedzīvojami tādi uzvedumi, kuru tapšanu iedvesmojuši tieši Lūznavas muižas stāsti un mūzas, kā lietuviešu komponistam un māksliniekam Mikalojam Konstantīnam Čurļonim veltītais literāri muzikālais uzvedums “Čurļoņa pasaulē”, vides, deju, mūzikas un gaismu uzvedums “MŪZdienas”, Cimdu Jettiņai veltītais uzvedums – stāsts “Jette. Dvēseles nospiedumi” un citi.

Biļešu cena – 7 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. dziedāt, dancot un muldēt…….KAS BAROS???????????

 2. Atkal būs Rancānes raudinoši uzspēlētā nodzītās, dievbijīgās Latgales nabadzītes gaudošana, padziedās Kārkle savā brēcošajā nebalsī….A ko tā Kvēpa tur darīs, ja sen kā skatuvi un teātra mākslu pametusi? Laikam Zaļaiskalna spodrinās spalvas kā ar savu bijušo Rēzeknes amatieraktrīzi. Vispār jau Mārai vajadzēja paklusēt, par Latgali viņa allaž uzspēlēti apgalvojusi, ka to nepazīst vēl šobaltdien, un kā lai pazītu, ja 1974.gadā devās uz turieni strādāt, kur neesot pat elektrības.Tikai interesanti, kā viņa uz šo bezelektŗibas nostūri varēja ar lidmašīnu atlidot?

  • Nevainojiet dzejnieci, viņa katrai butelei par propku lai ir, pati tikko pīkst, bet runāt lien visur par deviņiem mēmiem, i visur pa priekšu lai tik grozās, tēlodama lielo ekspertu. A Vizmiņa no kurienes ta izlīdues? Nu lai parāda, vai vispār latgaliski prot runāt, Rēzeknē dzīvojot tak čiulieti tēloja, teica, ka latgaliski neprot, tāpat kā režisorīte, tur nu gan taisnība, jau cik gadus dzīvo, bet vienmēr uzsver, ka viņa no Cēsīm!!!!, un Latgali ne saprot, ne zina. Nu tak braukusi prom no tās Latgales, bet nekā – citur tak laikam neņem, jo klīst valodas par tā bābieša šerpo raksturu un izkoptu intrigu vērpšanas mākslu.

   • Veronika< kas atlaiž Atbildēt

    Fui, Susekles kundze, kā nav kauna tā aprunāt! Tās sievietes ir mūsu mīļās Latgalītes zelts, īstās, vienīgās un talantīgās, un dažām te lai no skaudības priščiks uz mēles! Skatīsiemies šo izrādi, lai visiem mumsiem latgaliešiem prieks, kā mēs tā protam un varam atlaist.

    • Tantes,kas ar jums,kritiskās dienas vai ?!

     • Monta Mantiņa

      Rancānes melanholiskā nomocītās cietējas latgalītes gaudošana šķebina, tāda mazohistiska upura uzspēle droši vien būs arī šajā ATLAIŠANĀ… Jau pats nosaukums par to liecina – sit mani, moki mani, pazemo, es raudādama rāpošu, skūpstīšu pāridarītājam kājas, bet atlaidīšu, tas ir piedošu. Un galvenais, ka visas tantes no tā ķers kaifu, rīs asaras, nonāks nirvānā un katarsē, skatīsies šo zaļaiskalnas mistisko murgu, kur nervozi no viena kakta uz otru mēģinādama tēlot cietušo, runādama staigās kvēpa, bet pa vidu, lai tas nav tik nomācoši, rīkles balsī iedziedāsies kārkle. Vo!!! Tā nu gan būs nevis atlaišana, bet šķīsta palaišana pieci metri pret vēju.

Draugiem Facebook Twitter Google+