Latvijā
Novados

Latgaliete kuplā radu saimē nosvin 105 gadu jubileju 2

Daugavspils novada dome

Daugavpils novada Biķernieku pagasta iedzīvotāja Vera Fiļmanoviča ir Daugavpils novada ilgdzīvotāju pulkā, un šoruden viņa atzīmējusi savu 105. dzimšanas dienu, vēsta Daugavpils novada dome.

Pēc pašvalvadības norādītā, lai arī vidējā mūža ilguma ziņā (74 gadi) Latvija ir viena no pēdējām Eiropas Savienībā un pasaulē atrodas zemāk par 80.vietu, simtgadnieku fenomens to tomēr nav apgājis. 2011. gadā novads un Latvija varēja lepoties ar vecāko Eiropas iedzīvotāju – 112 gadus veco Kseniju Mitušovu no Naujenes pagasta, kas tajā pašā gadā aizgājusi mūžībā.

Kā savu galveno ilgdzīvošanas recepti simtgadnieki nosauc ticību Dievam un darba mīlestību, arī Veras dzīvē šīs vērtības gājušas allaž blakus. Verai nav vīra un bērnu, bet apkārt vienmēr ir bijusi kupla radinieku saime. 

“Nodzīvota vienkārša, darbīga un rosīga dzīve. 105 gadus atpakaļ, kad māja vēl tika būvēta, te bija Vitebskas guberņa. Darba gadi pagāja, strādājot kolhozā. Viņa dzīvoja dažādos varas posmos – sākot no Cara laikiem līdz mūsdienu Latvijai. Vienmēr dzīvoja kopā ar mums, ar savas māsas ģimeni un tās piederīgajiem. Māsa nomira 1996. gadā. Ir radinieki, kas dzīvo Kijevā un Baltkrievijā. Nekad neaizmirst, piezvana, apsveic,” tā stāsta Veras Fiļmanovičas radinieks no māsas puses Konstantīns Petrovs. 

Veras kundze ir novadā vienīgā simtpiecgadniece, kas atrodas savu tuvinieku aprūpē un dzīvo labos dzīves apstākļos. “Tādi cilvēki ir retums, tas ir īsts fenomens. 1. oktobrī mēs svinam Starptautisko veco ļaužu dienu, tāpēc gribu novēlēt visiem novadā dzīvojošiem senioriem veselību, izturību un spēku. Gribas novēlēt, lai pensijas būtu lielākas, jo cilvēki ar savu darbu to ir pelnījuši. Es ceru, ka paies laiks un mans novēlējums piepildīsies,” piebilst Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova.

Noskaties, kā sveica Veras kundzi:

LA.lv