“Latgols” pirmoreiz kļūst par Latvijas handbola čempioniem 0

Latvijas vīriešu handbola čempionātā svētdien pirmoreiz vēsturē uzvarēja Ludzas komanda “Latgols”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164

Finālsērijas izšķirošajā, piektajā, cīņā “Latgols” ar rezultātu 22:18 (7:8) savā laukumā pieveica Dobeles “Tenax” handbolistus.

Mačs iesākās saspringtā cīņā, laukumā galvenās lomas spēlējot abu komandu vārtsargiem Artūram Kuģim (“Tenax”) un Gatim Kozlovam (“Latgols”). Sākotnēji dobelniekiem izdevās izvirzīties vadībā ar rezultātu 4:1, tomēr turpinājumā viņi palika bez rezultatīviem metieniem aptuveni 15 minūtes, nokļūstot zaudētājos ar 4:7.

Trīs minūtes pirms puslaika beigām pārpildītu tribīņu priekšā notiekošajā mačā “Tenax” komanda panāca izlīdzinājumu 7:7, nedaudz precīzāk nospēlējot arī atlikušajā laikā, izvirzoties vadībā ar 8:7.

Otrā puslaika sākumā sarkano kartīti saņēma “Tenax” komandas centra aizsargs Edgars Štelfs. Sekojošajā divu minūšu vairākumā veiksmīgi nospēlēja mājinieki, gūstot vairākus vārtus pēc kārtas un izvirzoties vadībā ar 10:8. Viesi vēl spēja samazināt rezultāta pārsvaru līdz minimumam, tomēr pēc nedaudz vairāk nekā desmit otrajā puslaikā spēlētām minūtēm “Latgols” jau bija ieguvusi četru vārtu pārsvaru – 14:10.

Vairākumā “Tenax” handbolisti spēja pietuvoties līdz 13:15, tomēr nepilnas deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām mājinieki jau bija panākuši piecu vārtu pārsvaru – 18:13. Vladislava Bondareva noraidījums atstāja mājiniekus mazākumā un “Tenax” atkal spēja pietuvoties līdz 16:19.

Brīdi vēlāk pie 20:16 pie sarkanās kartītes tika arī “Latgols” spēlētājs Sergejs Tretjakovs, kas pretiniekiem ļāva gūt vēl divus vārtus pēc kārtas. Tomēr pēc tam mazākumā nokļuva arī “Tenax” vienība un neko vairs nespēja paveikt. Līdz ar to “Latgols” komanda pirmoreiz vēsturē kļuva par Latvijas čempioni.

Sērijā līdz trim uzvarām “Latgols” uzvarēja ar rezultātu 3-2.