×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. augusts, 2012
Drukāt

Latīņamerikā palielinās plaisa starp bagātajiem un nabadzīgajiem

Foto - AFPFoto - AFP

Plaisa starp bagātajiem un nabadzīgajiem lielā daļā Latīņamerikas palielinās, secināts ANO pētījumā.

Tajā noskaidrots, ka 20 procenti turīgāko latīņamerikāņu vidēji pelna 20 reizes vairāk nekā nabadzīgākie 20 procenti šī reģiona iedzīvotāju. Vislielākā plaisa nabadzīgo un bagāto starpā izveidojusies Gvatemalā, bet visvienlīdzīgākā situācija šajā jomā ir Venecuēlā. Latīņamerika ir urbanizētākais reģions pasaulē, un tajā pilsētās mitinās 80 procenti iedzīvotāju. Līdz 2050. gadam teju jau 90 procenti latīņamerikāņu dzīvos pilsētās, un pētījuma autori prognozē, ka Latīņamerikas valstis izmantos pašreizējo ekonomikas stabilitātes periodu un lēnāku iedzīvotāju skaita pieaugumu, lai dzīvi pilsētās padarītu nedaudz vienlīdzīgāku. “Galvenais uzdevums saistīts ar to, kā novērst tik milzīgu atšķirību pilsētās,” skaidro ANO cilvēku apmetņu aģentūras eksperts Ēriks Vitrups.

Kā apliecina ANO veiktais pētījums, ienākumu nevienlīdzība Latīņamerikā joprojām ir ārkārtīgi augsta. “Pastāv būtisks darbavietu deficīts, un ievērojama formalitāšu neievērošana darba tirgū, kas galvenokārt skar jauniešus un sievietes,” norāda ANO.

Laika posmā no 1990. līdz 2009. gadam nevienlīdzība pieaugusi Kolumbijā, Paragvajā, Kostarikā, Ekvadorā, Bolīvijā, Dominikānas Republikā, Argentīnā un Gvatemalā. Tomēr ir vērojamas arī pozitīvas tendences. “Ar atsevišķiem izņēmumiem esam pietuvojušies urbānās eksplozijas beigām,” atzīst Vitrups. “Mēs redzam, ka pilsētās samazinās nabadzība, samazinās bezdarbs.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+