×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. janvāris, 2014
Drukāt

Kāds ir pirmais iespaids par jauno naudu?
 (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Māris Gerstenbergs:
 “Nesen biju Igaunijā, protams, lati radīja zināmas neērtības. Tagad varēsim braukt uz jebkuru eirozonas valsti un nebūs jādomā par naudas maiņu, makā būs eiro, ņem un maksā. Nauda jauna un skaista, man patīk, ka salīdzinājumā ar viena santīma un divu santīmu monētām viena centa monētu vieglāk atšķirt no divu centu monētas. Sakarā ar eiro ieviešanu Latvijā man personiski nekādi kreņķi nav radušies laikam arī tāpēc, ka visur, pat degvielas uzpildes stacijā, pārsvarā norēķinos ar karti. Domāju, ka nepaies ne gads, kad mums liksies – eiro Latvijā bijis jau gadiem ilgi.”

Raisa Dmitrijeva:
 “Divos vārdos – skaista nauda! Turu rokās un priecājos. Galvenais – nebija nekādu problēmu. Bankā maiņa notika bez manas līdzdalības, un pāreja taču nav kā ar cirvi noskaldīta – divas nedēļas var maksāt gan latos, gan eiro. Ko vēl labāk? Protams, visus latus vēl neesmu iztērējusi, bet tuvākajās dienās man būs tikai jaunā naudiņa. Gadu mijai – gan galdam, gan dāvanām – iztērēju gandrīz visus latu pārpalikumus. Esmu pārliecināta, ka katrs Latvijas iedzīvotājs kādu latiņu atstājis piemiņai. Man ir vesela kolekcija.”

Nikolajs Aleksejevs:
 “Šodien par pēdējiem santīmiem nopirku kefīru. Es ar sievu esam pensionāri, mums naudas lietās ir tā – dzīvojam no pensijas līdz pensijai. Tā kā tūliņ mums būs pensijas diena, ar eiro nebūs nekādu problēmu. Lai gan ļoti labi saprotam, ka, lai gan pensijā būs vairāk eiro nekā latu, naudas jau mums vairāk nebūs, tik un tā veselīgākai dzīves uztverei sakām – ar jauno gadu esam bagātāki. Viss jau atkarīgs no paša cilvēka uztveres un attieksmes. Arī vecās naudas piemiņai izvēlējāmies dzīvespriecīgu noskaņu – saglabājām vairākas monētas ar pakava attēlu. Jaunais gads taču ir Zirga gads!”

Sandra Paegļkalne:
 “Vizuāli
skaista nauda – gan monētas, gan bankno-
tes. Protams, nedaudz žēl ir mūsu mīļo latu, ar kuriem saistās gan Latvijas vēsture un valsts atdzimšana, gan prieki un bēdas, gan sapņi un cerības. Bet pārejai uz eiro bija jānotiek, jo esam taču Eiropas Savienības dalībvalsts. Skaitlis 18 – esam astoņpadsmitā valsts, kas pievienojusies eirozonai – ir visai zīmīgs, jo saistās ar pilngadību. Tas vieš cerības. Pirmajā janvārī lielveikalā pirku pārtikas produktus ar piecu eiro banknoti, atlikumu izdeva centos, viss notika ātri un patīkami, paspējām vēl dažos vārdos apmainīties ar jaunā gada vēlējumiem. Eiro ieviešanas sakarā man nav bijušas nekādas neskaidrības, nav radušies nekādi sarežģījumi. Jaunajai naudiņai novēlu labu ceļavēju! Protams, piemiņai atstāju, tāpat kā mana mamma, visu nominālu monētas, arī viena lata īpašās monētas – ūdensrozi, ezīti, Sprīdīti un citas.”

Rita Līce:
 “Latvieši nu reiz ir tādi, kas jauno ne visai viegli un ātri pieņem, īpaši vecāka gadagājuma cilvēki. Protams, maniem bērniem eiro ieviešana ir nesalīdzināmi vieglāka nekā man pašai un maniem vecākiem. Man personiski jau nedaudz sāpīgi tomēr ir, latiņi pie sirds pieauguši. Taču jau 1. janvāris nomierināja – izņēmām pirmās eiro banknotes, sapirkām dāvanas un braucām svinēt Solvitas vārda dienu. Esmu pārliecināta, ka ar eiro sliktāk jau nu nebūs. Jādzīvo taču ar cerību. Domāju, ka būs tā – kā paskatīšos uz saglabātajām latu piemiņas monētām, tā stiprāk ierunāsies sirdsgudrība – dzīvē viss mainās uz augšu, pastāvēs, kas pārvērtīsies.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Es ļoti sāpīgi pārdzīvoju nacionālās valūtas zaudējumu. Tam būs nopietnas sekas.

    Ar eiro nekādu problēmu nav. Taču šī nauda ne emocionāli, ne dizainiski neiedvesmo. Daudz zemāka kvalitāte nekā latiem. Bez tam bankomātā izdod jau palietotu naudu, bet veikalā vispār nolietotas monētas. Jautājums, kur mūsu jaunā nauda, kas izgatavota pat Latvijas nodokļu maksātāju naudu. Diezin,vai cilvēki jau tik lielā apmērā tik ātri iepludinājuši citās valstīs saņemtos eiro. Jādomā, ka valdība daļu mūsu naudas iemainījusi dalībvalstīs pret viņējo. Tas ir negodīgi pret mums – iedzīvotājiem.

  2. Daži te sasapņojušies par braukšanu bez naudas mainīšanas.Tie kas nestrādā protams var braukāt,ja vien ir par ko.Tie,kam jāpelna bez mērķa mētāties pa ārzemēm nevar.Šodien izstāvēju rindu pie bankomāta un saņēmu šo maksāšanas līdzekli…makā iekšā nelien,nācās pārlocīt.Mājās aplūkoju rūpīgāk – papīrs kas papīrs ar bālām, ēku fasādēm virsū.Ir zudusi sajūta,ka esmu Latvijā…jā,vai te vēl ir Latvija?Vai te vēl ir valsts? Bez pašnoteikšanās,bez savas naudas un iespējām to emitēt.Pēc katra centa būs jābrauc uz Briseli ubagot.Nu ja ,tad jau varbūt ir izdevīgi,ka nebūs jāmaina lati.Varēs braukt un diedelēt pa tiešo,protams,ja būs par ko.Tie,kas te slavina šo faņķiku skaistumu laikam slimo ar totālu gaumes un skaistuma iztrūkumu,jeb viņiem tika samaksāts par šo slavināšanu.Meli patreiz te ir modē.

  3. Nopublicēti tikai cildinoši komentāri , neticu ,ka to bija vairāk .Tik ļoti žēl mūsu skaistās naudiņas.

Draugiem Facebook Twitter Google+