×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

“Latio”: četru gadu laikā krasi sarucis neiznomāto tirdzniecības platību īpatsvars

Foto: LETAFoto: LETA

Vāgnera iela.

Tirdzniecības telpu segmentā lielākais pieprasījums ir Vecrīgā un Rīgas aktīvajā centrā, kur neiznomāto telpu daudzums saglabājas neliels. Brīvo telpu īpatsvars četru gadu laikā Rīgas centrā samazinājies ļoti strauji – 2009.gada nogalē neiznomāti bija 25-30% tirdzniecības telpu, teikts nekustamo īpašumu kompānijas “Latio” komercplatību tirgus pārskatā.

Labas telpas Vecrīgā un aktīvajā centrā vietās ar nomnieku darbības jomai atbilstošu gājēju plūsmu tiek iznomātas īsā laikā, teikts pārskatā. 2013.gada pēdējos mēnešos pieaudzis tādu potenciālo nomnieku skaits, kuri labu Vecrīgas telpu īpašniekiem gatavi piedāvāt augstāku nomas maksu nekā esošie nomnieki.

Pieprasījums kļūst segmentētāks un nomnieki cenšas izvēlēties telpas vietās ar labāku gājēju plūsmu un tuvāk citiem veiksmīgiem tirgotājiem. Piemēram, pēdējā laikā audzis pieprasījums pēc telpām Elizabetes un Tērbatas ielu krustojuma tuvumā, norāda “Latio”.

Aktīvākie telpu meklētāji Vecrīgā un Rīgas centrā ir restorāni un citi ēdināšanas uzņēmumi, teikts pārskatā. Ziemas periodā uzņēmumi sāk aktīvi meklēt telpas Vecrīgā, lai tās pagūtu iekārtot līdz pavasarim. Ēdināšanas uzņēmumiem svarīgs faktors ir iespēja izveidot āra terasi. Arvien retāk ēdinātāji piekrīt pagraba vai puspagraba telpu nomai, galvenokārt tiek meklētas telpas pirmajā stāvā. Kopumā pieprasītākās ir telpas no 50 līdz 100 kvadrātmetru platībā, ēdināšanas uzņēmumiem interesē arī nedaudz lielākas telpas.

Vecrīgā tādās ielās kā Kaļķu, Vaļņu, Audēju iela, kā arī atsevišķos vairāku aktīvā centra ielu posmos 50 līdz 100 kvadrātmetrus lielu telpu nomas maksa 2013.gada ceturtajā ceturksnī bija 40 līdz 70 eiro par kvadrātmetru mēnesī robežās. Rīgas centra labākajās tirdzniecības ielās – Tērbatas, Krišjāņa Barona ielā virzienā no centra līdz Ģertrūdes ielai, Brīvības ielā līdz Lāčplēša ielai, Elizabetes ielā posmā starp Brīvības un Aleksandra Čaka ielu, dzelzceļa stacijas tuvumā – 150 kvadrātmetrus lielu telpu nomas maksa bija 15 līdz 25 eiro par kvadrātmetru mēnesī robežās.

Pilsētas centrālajā daļā tālāk no aktīvā centra neiznomāto tirdzniecības telpu īpatsvars pakāpeniski turpina sarukt. Telpu nomas maksa šajās vietās ir četri līdz 15 eiro par kvadrātmetru mēnesī robežās. Arī mikrorajonos vietās ar lielu gājēju plūsmu labu tirdzniecības telpu nomas maksas ir četri līdz 15 eiro par kvadrātmetru mēnesī robežās.

Vecrīgas vai aktīvā centra tirdzniecības telpu pārdošanas darījumu skaits ir neliels, norāda “Latio”.

Tā kā labu telpu nomas maksa pieaug, īpašnieki tās nepārdod, teikts pārskatā. Patlaban nav arī pircēju, kas, ņemot vērā līgumos noteiktās nomas maksas, vēlētos telpas iegādāties par cenu, kas dod 5% gada ienesīgumu. Potenciālie Vecrīgas vai aktīvā centra tirdzniecības telpu pircēji galvenokārt sagaida ienesīgumu 7-8% līmenī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+