Mobilā versija
-1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
3. janvāris, 2016
Drukāt

“Latio”: Ventspilī audzis pieprasījums pēc kvalitatīviem dzīvokļiem Pārventā

Foto-LETAFoto-LETA

Tirgus aktivitāte mājokļu tirgū Ventspilī pagājušā gada trešajā ceturksnī būtiski nav mainījusies. Ir pieaudzis pieprasījums pēc kvalitatīviem dzīvokļiem Pārventā, kur piedāvājums ir ierobežots. Trešajā ceturksnī neraksturīgi šim rajonam ir notikuši vairāki darījumi par samērā augstām cenām, teikts nekustamo īpašumu kompānijas “Latio” 2015.gada trešā ceturkšņa mājokļu tirgus pārskatā.

Pieprasītākie Ventspilī ir divu vai trīs istabu dzīvokļi teicamā stāvoklī pilsētas centrālajā daļā, tomēr ir interese arī par neremontētiem un neapdzīvojamiem dzīvokļiem ar iesāktu remontu.

Ventspilī, kur nav jauno projektu, pieprasīti ir dzīvokļi nestandarta daudzdzīvokļu namos, norāda “Latio”. Sērijveida dzīvokļu cena pilsētas centra rajonos ir 450 līdz 600 eiro robežās par kvadrātmetru.

Pilsētas vēsturiskajā centrā dzīvokļu tirgus ir mazaktīvs, jo trūkst kvalitatīva piedāvājuma. Pēc tūrisma sezonas beigām uz ziemas periodu atkal ir pieejami kvalitatīvi īres dzīvokļi vietējiem īrniekiem, teikts pārskatā.

Pieprasījums pēc savrupmājām Ventspilī saglabājas zems, visvairāk darījumu notiek Gāliņciemā. Pircējus interesē jaunas vai pilnībā rekonstruētas mājas, norāda “Latio”.

Raksturīgākās cenas vecām savrupmājām ir 35 000 līdz 55 000 eiro, bet jaunām 100 000 līdz 140 000 eiro apmērā.

Vasaras otrajā pusē palielinājās pieprasījums pēc privātās apbūves zemēm. Vidējā darījumu cena ir 10-15 eiro par kvadrātmetru. Piejūras un centra daļā zemes cenas var sasniegt arī 30 eiro par kvadrātmetru.

Darījumu skaits ar viensētām ir neliels, piedāvājums ir mazs, un ēkas bieži ir ļoti sliktā stāvoklī. Liels ir pieprasījums pēc lauksaimniecības zemes, un atsevišķās vietās, kur pārklājas vairāku lielo lauksaimnieku intereses, cena var sasniegt pat 4000 eiro par hektāru. Vidējā cena ir 2000 līdz 3000 eiro par hektāru.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+