×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2016
Drukāt

Latkovskis: 1940.gada scenārijs vairs nav iespējams (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijā vairs nav iespējams 1940.gada scenārijs, kad valsts vara iebrukuma gadījumā paziņoja par nepretošanos, intervijā aģentūrai BNS pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”).

“Nebūs vairs 40.gada, aizmirstiet. Tāds hibrīdkarš, iesaistot arī autoritatīvos līderus, kas armijai un tautai aicināja palikt savās vietās, lai Latvija nepretotos, vairs nav iespējams,” pauda politiķis.

Latkovskis sacīja, ka šādi viņš ir izteicies arī Krievijas medijiem. Politiķis norādīja, ka pēdējā laikā ir veiktas arī likumiskas izmaiņas vairākos normatīvajos aktos, kas nedod valsts varai tiesības pieņemt šādus lēmumus.

Latvijas aizsardzības plāni galvenokārt balstoties uz atturēšanas politiku, kuras mērķis ir uzbrucējam radīt zaudējumus tādā apmērā, ka tam nav izdevīgi veikt agresiju.

Runājot par Latvijas spējām mobilizēties pietiekami ātri, lai nepieļautu scenāriju, kurā Krievija iekaro Baltijas valstis dažu dienu laikā, Latkovskis norādīja, ka mūsu valsts armija ir spējīga reaģēt un nodrošināt aizsardzību.

“Šādas runas, protams, arī ir daļa no hibrīdkara, lai pretiniekā radītu šaubas par to, vai vērts aizstāvēties. Bet mēs spējam aizstāvēties. Tāpēc arī mūsu un sabiedroto valstu uzdevums ir panākt tādu frontes līniju, ka pretinieks uzreiz redz zaudējumus un neuzdrošinās uzbrukt,” stāstīja komisijas priekšsēdētājs. Situācijā, ja iebrukums notiktu tikai vienā vietā, piemēram, Lietuvā, Latvijas karavīri noteikti dotos palīgā. Arī šādi plāni esot izstrādāti, apstiprināja Latkovskis.

Savukārt, runājot par Krievijas pretgaisa iekārtām, kuru izvietošana Baltijas valstīs vai to tuvumā, varētu apgrūtināt NATO iespējas sniegt palīdzību, Latkovskis bija lakonisks, vien norādīja – visas šādas iespējas ir paredzētas plānos un šādi plāni ir.

“Šādas situācijas bijušas jau agrāk un ir apzinātas. Tas nepadara situāciju vieglāku, bet mēs zinām, ko tas nozīmē, un mēs ar sabiedrotajiem zinām, ko likt pretī,” sacīja politiķis, norādot, ka sīkāk nevar komentēt, jo šis jautājums ir saistīts ar dokumentiem, kuriem ir piešķirts slepenības statuss.

“Tas, ko es gribu pateikt, nereti šāda informācija ir daļa no hibrīdkara. Mēs zinām Krievijas militāro arsenālu, un mēs zinām, ko likt pretī. Bet, lai to realizētu, nedz mēs, nedz Rietumvalstis nedrīkstam atteikties no saviem plāniem, kas Latvijas gadījumā paredz palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta,” teica deputāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Droši vien ka nebūs kā bija – Latkovskis & co noteikti nepaliks savās vietās.Ja paspēs!

 2. visu parādīs laiks, bet maz ticības ka nepilnu 2 miljonu dēļ kāds gribēs baigi plosīties.

 3. 1940.gadā krievu boļševiki izolēja katru no 3 Baltijas valstīm un tad tās pa vienam izvaroja. Tagad tas vairs gļēvajiem vaņkām nav iespējams, jo uzbrukums jebkurai no Baltijas valstīm ir arī uzbrukums ASV.

  • Опять вы! Да сколько можно уже. Воровать чужие ники нехорошо! Вы вор! Вот вас точно надо было бы трахнуть в назидание. Но я не извращенец, так что ваша задница в безопасности.

 4. LATVIEŠI , būsim cienīgi savas zemes PATRIOTI un AIZSTĀVJI ! Atbalstīsim savus JAUNSARGUS,
  ZEMESSARGUS un LATVIJAS BRUŅOTOS SPĒKUS ! Un būsim pateicīgi saviem “NATO” sabiedrotiem,
  kas nāk palīgā aizsargāt mūsu NEATKARĪBU un BRĪVĪBU ! 1939. un 1940. mēs stāvējām VIENI,
  tāpēc Staļina KRIEVU armija Latviju okupēja un pēc 1945. gada palika Latvijā turpat PUS-GADU
  SIMTEŅA un gandrīz IZNĪCiNĀJA LATVIEŠU TAUTU — deportējot tās vīrus,sievas, mazgadīgos bērnus
  un pat sirmgalvjus uz ĀTRU vai LĒNU NĀVI Sibirijas taigās un MASVEIDĪGI PĀRPLUDINOT Latviju
  ar krievu (okupantu) algotņiem un šodienas KREMĻA (Jaunā “Cara” , PUTINA) slavētājiem. Ir
  pienācis pēdējais laiks visiem KRIEVU IMPĒRIJAS (agrākās “PSRS”) slavinātājiem iedot BRĪVBIĻETES braucienam
  uz “PŪTINA PARADĪZI ” — lai brauc uz NEATGRIEŠANOS !!!!

  Latvijas latvietis,

 5. Un to saka šie jaunlaiku izbezdētie varoņi, atļausiet pasmaidīt.Pirdaki!

 6. latvietis parastais Atbildēt

  tas scenārijs jau ir noticis….tikai mūsu politiķi izliekas neredzam.Parastā tauta gan redz un saprot,tikai izdarīt neko nevar,tieši tāpat kā 40.gadā.

  • Действительно, всё уже давным давно случилось. Нет больше вашей независимости, одна только видимость. Все решения принимаются в Брюсселе или большим братом, а вы только выполняете.

   • Valsts valodu nelieto tūrists, ( tas ir saprotams) idiots ( nevar iemācīties) un okupants,kas valsts valodu ignorē un pazemo.

    • В соответствии с официальной мифологией, я и есть оккупант, чего вы от меня хотите?! Всё как заказывали. Что, а разве вы не этого добивались?

   • Nepļāpā to, ko nesaproti! Labāk gudri paklusē. Vai tad ir šajā pasaule kas tāds, kas absolūti neatkarīgs? Mūsu mērķis ir tikt vaļā no krievu zābaka un domāju, ka lielā mērā tas ir sasniegts. Kā saka, no diviem ļaunumiem jāizvēlās to mazāko. Lielāka ļaunuma par krievisko imperiskumu vienkārši nemēdz būt.

    • А вы значит, понимаете? Ну, ну. А кто кричал, лучше в постолах, но свободными, не вы ли часом? Ну и где она, свобода то ваша? Продали! Не умеете вы быть свободными.

 7. SC + Lemberga ZZS + daži piepirktie un viss notiek ar pilnu likuma varu… Pat vārnas atvērs knābi aiz izbrīna…

 8. Latvieši vairs nebūs pasīvi kā 1940. Atbildēt

  Latvieši vairs nebūs tik stulbi kā 1940.gadā un neklausīs nodevējus (1940.gadā latvieši klausīja gļēvuli un noziedznieku ulmani) – latvieši ar ieročiem pretosies un atšaus okupantus.

 9. 39.gadā tika ielaistas ārzemju bāzes,40.gadā bāzes tika papildinatas un sinhroni notika valsts iekārtas nomaiņa.Tāda ir vēsturiskā realitate un vēsture mēdzot atkārtoties farsa veidā.

 10. “…….un, kad amerikāņi nometīs atombumbu uz Latviju / tad mēs visi varēsim mierīgi atgriezties mājās,”
  tā trimdas dzejnieks V.Krāslavietis rakstīja (ironizēja) 1960. gadu sākumā, kad konfrontācija starp lielvalstīm sasniedza kulmināciju. Latkovskiešiem derētu apjēgt 21.gs. reālijas.

 11. Tik tiešām,tāds scenārijs kāds bija no krievijas puses īstenots 1940.g. nav iespējams,jo tad krievijas impērija ,kas saucās psrs ,,atbrīvoja,, Latvijas proletariātu no buržuju apspiestības. Tikai ar Somiju iznāca fušieris, visa somu tauta ,arī proletariāts ar ieročiem rokās aizstāvēja savu dzimteni.
  Tagadējā Krievijas impērija grib glābt savus tautiešus tuvējās un tālās ārzemēs ,kur viņi tiekot,, pazemoti,,.Sevišķi,, pazemoti ,, krievi esot Latvijā neskatoties uz to ka vienīgā biezi apdzīvotā vietā Latvijā,kas ir Rīga viss notiek krievu valodā.
  Nebrīnīšos ka drīzumā Latvijā var izveidoties dažas ,,tautas republikas,, ar visām izrietošām sekām.

Draugiem Facebook Twitter Google+