Ainars Latkovskis
Ainars Latkovskis
Foto – Timurs Subhankulovs

Latkovskis: Cerams, ka KNAB noskaidros patiesību par “Rīdzenes sarunām” 8

Cerams, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume spēs noskaidrot patiesību par tā dēvētajām “Rīdzenes sarunām” un “oligarhu lietu”, tostarp, kādas ierakstīto sarunu daļas ir bijušas KNAB rīcībā, sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Viņam tā sauktās “oligarhu lietas” izbeigšana savā laikā bija pārsteigums. Tagad pēc žurnāla “Ir” publiskotajiem sarunu ierakstu atšifrējumiem pārsteigums esot kļuvis vēl lielāks.

Latkovskis publiskotajās “Rīdzenes sarunās” saskata potenciālu arī jauniem kriminālprocesiem. “Ceru, ka pārbaude ļaus pabeigt gan šo, gan arī citus iespējamus kriminālprocesus. Zemes un mediju nelikumīga pārņemšana vai arī nelikumīga priekšvēlēšanu aģitācija – ir daudz ko noskaidrot,” sacīja politiķis.

CITI ŠOBRĪD LASA

”Es ceru, ka jaunais KNAB priekšnieks veiks pārbaudes un spēs noskaidrot patiesību,” uzsvēra Latkovskis.

Kā ziņots, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers pauda, ka daļa žurnālā “Ir” publiskoto “oligarhu sarunu” iepriekš nav nonākusi prokuratūras rīcībā. Viņš uzsvēra, ka pirmais solis ir noskaidrot konkrēto sarunu autentiskumu – pēc tam KNAB attiecīgi no tā, cik lielā apmērā šīs sarunas ir autentiskas, ir jāvērtē, vai ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes. “Ja tādas ir saskatāmas, jālemj jautājums par procesa sākšanu konkrētās epizodēs un jāizmeklē – tā var darīt, ja ir likumā noteiktie priekšnosacījumi” sacīja ģenerālprokurors.

Tāpat vēstīts, ka viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā “oligarhu lietā”, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.