×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. jūnijs, 2017
Drukāt

Latkovskis: Gribu, lai pamostas (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ilmārs Latkovskis

Saeimas deputāts, Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis izstājies no parlamenta Nacionālās apvienības (NA) frakcijas. Pieņemto lēmumu parlamentārietis nosauca par “ilgāku laiku krājušos”.

Sarunā I. Latkovskis sacīja, ka nacionāli ideoloģiskos jautājumos viņam nav bijušas ne mazākās domstarpības ar NA kolēģiem, izņemot retas reizes par politiskās izpausmes formu. Turklāt pašreiz viņš nejūtoties ļoti ērtā situācijā, jo pa lielākai daļai frakcijā respektēts viņa “lecīgums”, līdz ar to aiziešanu Latkovskis grib nokārtot pēc iespējas džentl­meniski. Viedokļu atšķirības iezīmējušās atsevišķos balsojumos, piemēram, Latkovskim bijis nepieņemami, kā pagājušogad valdības koalīcijas partijas budžetā dalījušas tā saucamās deputātu kvotas, vai nesen nobalsotajos Kredītie­stāžu likuma grozījumos, kurus saistīja kā pieņemtus dažu maksātnespējas administratoru interesēs. I. Latkovskis: “Tas radīja spriedzi, un es respektēju Nacionālo apvienību kā solīdu partneri, tāpēc negribēju turpmāk palikt frakcijā kā iekšējais disidents.”

Tomēr no tīri cilvēciski nepieņemamā izriet arī politiskas konsekvences. Latkovskis piekrita, ka pēdējā laikā atkal sabiezējusi situācija, kas liecina par naudas ietekmi politikā, dažādu darboņu pielipšanu varai, kad lēmumus apspriež un taisa kaut kur ārpus Saeimas nama. Deputātu pārsteigušas pašlaik publicētās oligarhu un citu politiķu sarunas šaurā lokā 2011. gadā viesnīcā “Rīdzene” ar kliedzošo, bezgaumīgo toni un galēji cinisko piegājienu. Viņš pieļāva, ka līdzīgā līmenī sarunas varētu risināties arī 2017. gadā, kad naudas, sponsoru ietekme joprojām jūtama. Tam neesot tiešu pierādījumu, līdz katra aizdomīga lēmuma pieņemšanas mehānismiem grūti aizurķēties, taču politiskos procesos iesaistītiem un tuvu stāvošiem kopējā bilde liecina, ka “sarunas” turpinās, cinismam nemazinoties.

Ilmārs Latkovskis atzina, ka zināmā mērā gribējis un cer pievērst sabiedrības uzmanību nevēlamām parādībām, vajadzībai attīrīties no sārņiem, lai politika kļūtu godīgāka, valsts un tautas, nevis darboņu interesēs. “Varbūt mana durvju noklaudzināšana liks drusciņ pamosties. Manuprāt, citām partijām šai ziņā ir vēl ievērojami lielākas problēmas nekā Nacionālajai apvienībai.”

No NA aizgājušais Latkovskis turpinās darboties kā Saeimas neatkarīgais deputāts. Jautājums: vai godīgam cilvēkam vispār ir vieta politikā? Latkovskis nezināja teikt, vai citi kolēģi uztvers viņa iniciatīvu par politiku ar tīrākām rokām kā sekotāji un domubiedri. Latkovskim arī pašam esot nepieciešams “mazliet atjēgties” pēc tik krasas izlēmības, un droši vien vasara paiešot, izvērtējot paša spēkus un vai būtu vērts turpināt jaunu politisko aizsākumu. Tomēr parlamentārietis atzina, ka politikā viens nav karotājs. Pašlaik Latkovskis neredz politisku partiju ne iekšpus, ne ārpus Saeimas, kurai vēlētos pieslieties. Arī NA frakcijā viņš darbojās kā bezpartijiskais.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pats tāpat NAV PAMODIES!!! Vai tad pašu modinātāju ESAM DZIRDĒJUŠI ??????????? KUR LATKOVSKA INICIATĪVAS??? Trakums, ja cilvēks tā var domāt, būdams partijā, no kuras ticis ievēlēts!??

  2. Latkovskis pats tāds miegains liekas. Labāk lai atgriežas žurnālistikā, nevis maldās pa polītiku.

Draugiem Facebook Twitter Google+