×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Latkovskis vēlas Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanā piesaistīt FIB ekspertus (4)

maxima2511201349

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”) lūdzis ASV vēstniekam Latvijā Markam Pekalam rast iespējas piesaistīt ASV Federālās izmeklēšanas biroja ekspertus Zolitūdes lielveikala “Maxima” traģiskās sabrukšanas izmeklēšanā, aģentūrai BNS pastāstīja Latkovskis.

Deputāts atzina, ka vēstniekam FIB palīdzību lūdzis savā, kā Saeimas deputāta vārdā. “Es uzskatu, ka tā ir nepieciešama. Būvniecība Latvijā ir korumpētākā nozare. Jau tagad dažādiem pieaicinātajiem ekspertiem ir interešu konflikti, tādējādi šo ekspertu darbs varētu tikt apšaubīts publikas acīs,” teica Latkovskis, piebilstot, ka ASV vēstnieks apņēmies noskaidrot viņa valsts iestāžu iespējas palīdzēt šī jautājuma risināšanā.

Vienlaikus Latkovskis atzina, ka Valsts policija (VP) un Ģenerālprokuratūra šī negadījuma iemeslu noskaidrošanai ir norīkojusi pašus labākos izmeklētājus un uzraugošos prokurorus, tomēr neviens no tiem nav būvniecības speciālists. “ASV ir speciāls izmeklēšanas birojs, kam ir milzīga laboratorija, kas piemēram izmeklēja tilta sabrukšanu Miniapolē. Arī tas bija konstrukciju jautājums. Viņiem ir pieredze ar lielākām sabiedriskām būvēm. Viņiem ir uzkrāta pieredze un ekspertīze, kas būtu jāizmanto,” sacīja deputāts.

Tāpat viņš norādīja, ka šīs nelaimes izmeklēšanas izmaksas nekādā gadījumā nevar būt šķērslis patiesības noskaidrošanai. “Ja būs nepieciešams algot ekspertus, budžets tiks grozīts un tas viss tiks nodrošināts vienalga cik tas maksā. Tāpat ja būs nepieciešamas īpašas ekspertīzes – tas tiks darīts. Nauda te nevar būt nekāds šķērslis,” viņš teica.

Iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (Refornu partija) preses sekretāre Daiga Holma aģentūrai BNS, komentējot Latkovska rīcību, atgādināja, ka pirmdien Premjera un izmeklēšanā iesaistīto dienestu sanāksmes laikā tika nolemts, ka jebkuru ekspertu piesaiste jāveic procesa virzītājiem, kas šajā gadījumā ir Valsts policija vai Ģenerālprokuratūra.

Rīgā, Zolitūdē veikalā “Maxima” 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā ir bojā gājuši 54 cilvēki, tostarp trīs ugunsdzēsēji, kuri bija ieradušies glābt cilvēkus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Bet kas būs, ja tiešām atbrauc – tad gan ziepes visiem sākot no augšās parakstiem…

  2. Būvnieku stratēģisko partnerību vada vecais glumais komunists Birkavs, kā ziņās rādīja, un viņš nesen arī bija uzcepis slavas rakstu TUA tirgošanai – viss korumpētais būvniecības bizness tagad strādā šajā virzienā. Vecais komunists prezis Bērziņš arī tautai cenšas iedvest, ka TUA mājokļu (tādu kā šī daudzstāvu ēka pie Zolitūdes Maximas) būvniecība un tirgošana – tas ir labi ekonomikai (sekas jau redzam). Nav iespējams, ka divi nolāpīti sasmērējušies komunisti darīs kaut ko pretēju, savstarpēji nesarunātu – Bērziņš mānīja tautu, TV ēterā solot ārvalstu ekspertus, vienīgais, ko viņš te varētu ataicināt, būtu kāds Putina galma eksperts. Šie divi komunisti noteikti nepieļaus kāda rietumvalstu eksperta klātbūtni!

  3. Tas butu labi,bet vai tas tiks izdarits. Ieklietu ministrs pat izteicas, ka arzemju ekperti, diez vai ir vajadzigi. Vieglak bus slept galus. Tagad jau ir ta tendece nogrust visu vainu uz otras kartas jaunceltni, it ka tur kaut kas nav kartiba ar pamatiem un maja esot nosedusies un tapec tas viss noticies. Ne viena varda par tam akmens un zemes kasudzem ,kas bija uz jumta. Neesmu celtnieks, bet cik ir redzets,jumtus ar tadu platibu taisa no monolita betona ar labu armaturu.

  4. Jā, bet vai tas nav drauds koruptīvi politmafiozai shēmu sistēmai -valsts ekonomikas pamatam..?

Draugiem Facebook Twitter Google+