×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
30. marts, 2016
Drukāt

“Latraps” vadītājs: “Tagad maksātnespējas cirvis no “Latvijas Piena” ir noņemts” (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ilustratīvs foto

Iegādājoties maksātnespējīgās LPPKS “Trikāta” piederošās 53,66% kapitāldaļas , Latvijā lielākais graudkopības kooperatīvs “Latraps” kļuvis par lielāko SIA “Latvijas Piens” dalībnieku ar 73,28% daļām.

Pārējiem līdzšinējiem īpašniekiem piensaimnieku kooperatīvam “Dzēse” pieder 20,84% un Vidzemes graudkopības kooperatīvam “VAKS” 5,88% kapitāldaļu.

“Trikāta” maksātnespējas administratore Rudīte Klikuča informē “LA”, ka trešdien noslēgts līgums par maksātnespējīgās LPPKS “Trikāta” īpašumā esošo SIA “Latvijas Piens” kapitāldaļu un prasījuma tiesību pret uzņēmumu pārdošanu Latvijas lauksaimnieku kooperatīvam “Latraps” par 512 tūkstošiem eiro.

Klikuča uzsver, ka pieņemot lēmumu primāri bija jāņem vērā “Trikātas” kreditoru intereses, tomēr centāmies rast risinājumu, kas vienlaicīgi nodrošinātu arī nepārtrauktu SIA “Latvijas Piens” darbību. Uz daļu iegādi noteiktajā termiņā pieteicās četri pretendenti, taču trīs no pretendentiem savus piedāvājumus atsauca. Vienīgi “Latraps” savu saistošo piedāvājumu uzturēja un to atbalstīja vairākums balstiesīgo LPPKS “Trikāta” nenodrošināto kreditoru, kā arī nodrošinātais kreditors AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”. Klikuča uzskata, ka šobrīd šis ir labākais iespējamais risinājums visām iesaistītajām pusēm un tas rada iespēju SIA “Latvijas Piens” turpināt darbību. Iepriekš kā potenciālie daļu pircēji tika minēta Paškausku ģimene un vēl citi investori.

Uzreiz pēc notikušā darījuma Latvijā lielākā graudu kooperatīva “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža “LA” pauda gandarījumu par maksātnespējas administratores lēmumu. “Tagad maksātnespējas cirvis no “Latvijas Piena” ir noņemts. Visi partneri jau gaidīja atrisinājumu. Taču skaidrs, ka piena nozarē krīze nav beigusies un tagad nāksies ļoti grūti strādāt, bet mēs ticam rūpnīcai un tās nākotnei,” sacīja Ruža. Jāatgādina, ka “Latraps” uzņēmuma dalībnieku struktūrā iesaistījās 2014. gadā, investējot vienu miljonu eiro. Taču piena nozares krīze un “Trikātas” maksātnespēja apgrūtināja uzņēmuma darbu.

Plašāk lasiet ceturtdien “Latvijas Avīzē”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Turpinas apkrapt zemniekus .Nedodiet savu pienu .

    • Nuja, tad jau labāk izliet grāvī. Tāds stulbums jau vienu kooperatīvu noveda pie bankrota. Piensaimnieki var turpināt iemīto taciņu uz parādiem, vai izmantot iespēju un nostabilizēt situāciju.

  2. Ruža Rīta panorāmā teica,ka Trikātas biedri par nodoto pienu naudu var aizmirst-tāds ir bizness.Tad kad Ruža ar Skudru runāja Trikātas sapulcē,tad bija sajūta,ka atrodamies sektantu sapulcē(rūpnīca jūsu-tādā garā).Beigās,ja neiesaldēsit 4.dekādes piena naudu,tad nedabūsit arī pārējo.20% Latraps nopirka par miljonu eiro,bet 53% par 512 tūkstošiem eiro-tāds ir bizness.Vienkārši apčakarēja Trikātas biedrus.Ar Latvijas pienu sagrāva lielu piena kooperatīvu,tagad visi biedri sēžam ar parādiem.

    • Loģikas trūkst Atbildēt

      Apčakarēja piensaimnieki paši sevi. nevajag meklēt vainīgos, Trīkatas beidriem jāuzņemās atbildība par sava kooperatīva rīcību. āmen.

  3. Labi, ka tā. Vismaz būs līdzšinējā darba turpinājums. Ja nopirktu ārzemnieki, sazin kā būtu.

Draugiem Facebook Twitter Google+