Latvijā
Rīga

“Lattelecom” Rīgas maratonā garāko distanci skries 2000 skrējēju 0

Foto-LETA

“Lattelecom” Rīgas maratona garākajā distancē – 42 kilometros un 195 metros – skries vairāk nekā 2000 skrējēju, piektdien notikušajā preses konferencē atzīmēja sacensību vadītājs Aigars Nords.

“Lattelecom” Rīgas maratons norisināsies svētdien. Vienlaikus šīs sacensības būs arī Latvijas čempionāts.

“Rīgas maratons jau sen nav vienas dienas pasākums, tā ir kļuvusi par kustību. Tie ir svētki skrējēju tautai. Kopumā sagaidām vairāk nekā 30 000 dalībniekus. Bērnu skrējienā varētu būt 8000 – 10 000 skrējēji, sešu kilometru distancē ap 10 000 dalībnieki, bet desmit kilometros 6 500 skrējēji. Savukārt pusmaratonā plāno piedalīties apmēram 4700 skrējēji, bet maratona distancē – vairāk nekā 2000,” stāstīja Nords.

Lielākais ārzemju skrējēju skaits būs tieši garākajās distancēs – maratonā un pusmaratonā.
“Sagaidām, ka viņiem līdzi būs arī tuvinieki, tāpēc trases malā varētu būt pat vairāki tūkstoši ārvalstu līdzjutēji,” teica Nords.

“Lattelecom” Rīgas maratonam 2011.gadā tika piešķirta Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) prestižā “Bronzas” kvalitātes zīme.

“Centīsimies nākotnē sasniegt arī “Sudraba” un “Zelta” kvalitātes zīmi. Šobrīd veicam pētījumu par maratona ieguldījumu mūsu ekonomikā, lai no valsts varam piesaistīt līdzekļus,” atzīmēja Nords.

Tikmēr SIA “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis pastāstīja, ka “Lattelecom” komandu kausā trīs labākās komandas vīriešu un sieviešu konkurencē varēs doties uz Atēnu maratonu un Kopenhāgenas pusmaratonu.

“TEC enerģijas alejā būs bundzinieki, bet līdzjutēji varēs 100 metrus paskriet līdzi savam atbalstāmajam skrējējam, izņemot sešu kilometru distanci. Mums šim maratonam ir jāsaņem “Zelta” un “Sudraba” kvalitāte, jo šis pasākums ir labs pienesums Latvijas ekonomikai,” skaidroja Gulbis.

Šogad skrējēji sacensībās cīnīsies par lielāko balvu fondu skrējiena pastāvēšanas vēsturē – 50 000 eiro, kas atvēlēti maratona distances pirmajam pieciniekam, vadošo Latvijas maratonistu trijniekam, kā arī pusmaratona distances pjedestālam. No šiem 50 000 eiro vairāk nekā puse (27 000 eiro) tiks atvēlēti maratona distances pirmajam pieciniekam, kamēr 19 000 eiro tiks Latvijas maratonistu trijniekam, bet vēl 4000 eiro – pusmaratona distances pjedestālam.
Papildus balvu fondam, par jaunu “Lattelecom” Rīgas maratona rekordu kungiem, kas ir divas stundas, 11 minūtes un 45 sekundes, pienāksies 2000 eiro prēmija, bet dāmām (divas stundas, 36 minūtes un 50 sekundes) – 1000 eiro.

Saistītie raksti

Latvijas čempionāts maratonā Rīgā iezīmēs 90.gadadienu kopš pirmajām valsts meistarsacīkstēm 1927.gada augustā. Maratonam piešķirtā IAAF “Bronzas” kvalitātes zīme šogad piešķirta tikai 40 maratoniem pasaulē.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. Pērn pasākums pulcēja 33 000 dalībnieku no 65 pasaules valstīm. Pasākums ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) “Bronzas” kvalifikācijas zīmi. Maratonu kopš 2007.gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra “NECom”.

LA.lv