×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

“Lattelecom” Rīgas maratonā startēs skrējēji no 65 pasaules valstīm

LETALETA

“Lattelecom” Rīgas maratonā, kas notiks svētdien, startēs skrējēji no 65 pasaules valstīm.
Dāmu konkurencē par medaļām un jaunu trases rekordu maratona distancē cīnīsies Etiopijas, Kenijas, Īrijas un Bahreinas sportistes. Sešas no pretendentēm uz uzvaru maratonā skrējušas ātrāk par divām stundām un 35 minūtēm. “Lattelecom” Rīgas maratona rekords ir divas stundas 36 minūtes un 51 sekunde.
Sacensībās startēs pagājušā gada “Lattelecom” Rīgas maratona čempione Eseta Mesereta no Etiopijas.

Kā zināms, maratona distancē startēs Latvijas skrējēja Anita Kažemāka, kura cīnīsies par Riodežaneiro olimpisko spēļu ceļazīmi. Skrējēja olimpiskajām spēlēm cer kvalificēties, “Lattelecom” Rīgas maratona 42 kilometru un 195 metru distanci veicot ātrāk par divām stundām un 45 minūtēm, kas ir olimpiskais kvalifikācijas normatīvs sievietēm.

Cīņa par rekordu un medaļām vīriešu konkurencē gaidāma īpaši sīva, jo Rīgas ielās startēs vismaz 15 augstākā līmeņa maratonisti no skriešanas lielvalstīm Etiopijas, Kenijas, Ugandas, Marokas, Eritrejas, Tanzānijas un Portugāles.
Sacensībās startēs pagājušā gada “Lattelecom” Rīgas maratona otrās vietas ieguvējs etiopietis Bejene Soboka.
Jau ziņots, ka maratona distancē Latvijas godu aizstāvēs Jānis Višķers, kurš, tāpat kā Kažemāka, cīnīsies par Riodežaneiro olimpisko ceļazīmi, cenšoties maratona distanci veikt ātrāk par divām stundām un 19 minūtēm, kas ir kvalifikācijas normatīvs vīriešiem.
“Par prieku skatītājiem un līdzjutējiem, “Lattelecom” Rīgas maratonā šogad esam sarūpējuši ātru un atraktīvu elites atlētu izlasi. Pieļauju, ka svētdien visu izšķirs laikapstākļi,” norādīja “Lattelecom” Rīgas maratona elites atlētu direktors Valters Abmairs.

Jeļena Prokopčuka jau piekto gadu pēc kārtas Rīgas maratonā centīsies aizstāvēt pusmaratona čempiones titulu. Sportistei šis būs viens no gatavošanās posmiem Riodežaneiro olimpisko spēļu maratonam.
Kopā ar Prokopčuku pusmaratonu Rīgā skries arī Ilona Marhele, kura arī kvalificējusies Riodežaneiro olimpisko spēļu maratona sacensībām. Viņām konkurenci veidos Lietuvas pārstāve Rasa Drazdauskaite, vairāku olimpisko spēļu dalībniece un 2015.gada “Lattelecom” Rīgas pusmaratona vicečempione.

Savukārt pusmaratona distancē Rīgā vīriešiem jaunu Latvijas rekordu centīsies uzstādīt cits Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieks Valērijs Žolnerovičs. 2011.gadā Lisabonā viņa paša sasniegtais Latvijas pusmaratona rekords ir stunda četras minūtes un 43 sekundes.

Kopā ar ārzemju sportistiem Latvijas vadošie skrējēji “Lattelecom” Rīgas maratonā cīnīsies par daļu no 45 000 eiro lielā balvu fonda. Turklāt atsevišķs 19 000 eiro balvu fonds izdalīts tieši Latvijas maratonistu atbalstam.
Pērn Rīgas maratons pulcēja 26 000 dalībnieku no 69 pasaules valstīm. Pasākums ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) “Bronzas” kvalifikācijas zīmi (“Bronze Label”). Maratonu kopš 2007.gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra “NECom”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+