×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
3. septembris, 2016
Drukāt

Latvāņiem pieteikts karš. Kas tieši jādara, lai no tiem paglābtu 10 tūkstošus hektāru? (1)

Foto - Gundega SkagaleFoto - Gundega Skagale

Aug tur, kur netiek klāt

Vietas, kur latvānis ir ierobežots pilnībā, ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas. Organizēta un koordinēta latvāņu iznīcināšana notiek tikai dažos novados, piemēram Siguldā un Ķekavā. Rīga šogad pirmo reizi desmit vietās izpļauj latvāņus. Pašvaldības izstrādā latvāņu izplatības ierobežošanas plānus un izsūta iedzīvotājiem aicinājumus cīnīties ar tiem. Šogad šādu plānu izstrādā Rīga un Jelgavas novads. To plāno darīt arī Daugavpils, Kārsavas, Varakļānu, Rēzeknes, Gulbenes, Alsungas, Tukuma novadā.

Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts atzīst, ka ar plānu uzrakstīšanu ir par maz, to izpildei nepieciešami līdzekļi. “Problēma ar latvāņiem nav platībās, kas tiek apstrādātas, tur latvāņi tiek iznīcināti. Problēmas ir mežos, novadgrāvju malās, ap Lubāna ezeru, kur ir valsts īpašumi. Pašvaldības īpašumos latvāņi tiek ierobežoti, regulāri appļaujot. Valsts īpašumi netiek tik intensīvi apsaimniekoti.”

Barkavas pagasta pārvaldnieks Mārtiņš Tomiņš uzsver, ka pagastā ar latvāņiem piesārņotās teritorijas ir samazinājušās, jo zeme tiek apstrādāta. Latvāņi jo­projām aug vietās, kur zemnieks netiek klāt. Bet regulāri apstrādātajos laukos latvāni ir izdevies uzvarēt. “Mūsu pagastā noteikti vairs nav 1287 ha ar latvāņiem. Ir tikai atsevišķi lauki, kuru īpašnieki dzīvo ārzemēs, tie ir aizauguši, tostarp ar latvāņiem. Zemniekiem šajā pusē zemes trūkst, tāpēc tiek apstrādāts katrs iespējamais lauks. Latvāņi vislielākās problēmas sagādā upju krastu desmit metru aizsargjoslā, kur augu aizsardzības līdzekļus izmantot nedrīkst,” situāciju skaidro M. Tomiņš.

Barkavas pagasta pašvaldība šogad savos īpašumos izmantoja Integrētās audzēšanas skolas piedāvāto metodi cīņai ar latvāņiem, rezultāti tai ir jau redzami – latvāņi apstājās augšanā, neveido monokultūru, un citi augi tos var pārņemt. “Kad būsim savos īpašumos pārliecinājušies par šīs metodes efektivitāti, varēsim piedāvāt to izmantot arī iedzīvotājiem,” bilst M. Tomiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Iedzimtajiem(latviešiem) boļševiki plēš ādu par to, ka bijāt okupēti…
    Cik ilgi vēl ???

Draugiem Facebook Twitter Google+