×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. februāris, 2014
Drukāt

“Latvenergo” apgrozījums pērn pieaug par 3,4%; peļņa – 42,311 miljoni eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas energoapgādes kompānijas konsolidētais apgrozījums pērn pieauga par 3,4 % un bija 1,1 miljards eiro, savukārt koncerna peļņa saruna par 16,8% – līdz 42,311 miljoniem eiro, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “NASDAQ OMX Riga”.

“Pozitīvi rezultātus ietekmēja obligātā iepirkuma komponentes ieņēmumu pieaugums, gan arī atzītie obligātā iepirkuma ieņēmumi, savukārt negatīvi – zaudējumi no elektroenerģijas pārdošanas par regulētu tarifu Latvijā, mazāka ūdens pietece Daugavas HES, augstākas elektroenerģijas iepirkuma izmaksas, kā arī elektroenerģijas patēriņa samazinājums rūpniecības sektorā Latvijā,” sacīts paziņojumā.

Tāpat tajā norādīts, ka “Latvenergo” koncerns ir lielākais elektroenerģijas tirgotājs Baltijā – 2013 gadā mazumtirdzniecības klientiem pārdodot 7 954 gigavatstundu (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 4% mazāk nekā iepriekšējā gadā. Pārdotās elektroenerģijas apmēra kritumu nosaka mazāks elektroenerģijas patēriņš Latvijas rūpniecības sektorā. Savukārt mērķtiecīgu elektroenerģijas pārdošanas aktivitāšu rezultātā 2013.gadā par 32% ir palielināts pārdotās elektroenerģijas apjoms Igaunijā un Lietuvā, kas veido vairāk nekā ceturtdaļu no kopējā mazumtirdzniecībā pārdotā elektroenerģijas apmēra Baltijā.

Koncernā informēja, ka kopumā pērn tajā saražotas 4 854 GWh elektroenerģijas (2012.gadā – 5 077 GWh) un 2 566 GWh siltumenerģijas (2012.gadā – 2 712 GWh). Salīdzinot ar 2012.gadu, par 548 GWh ir palielināts saražotās elektroenerģijas apmērs Rīgas TEC, savukārt mazāka ūdens pietece noteica elektroenerģijas izstrādes samazinājumu Daugavas HES par 775 GWh. Elektroenerģijas izstrāde Rīgas TEC ļāva mazināt elektroenerģijas tirgus cenu periodos, kad pastāvēja starpvalstu jaudas ierobežojumi. Savukārt obligātā iepirkuma ietvaros no pārējiem ražotājiem iepirktās elektroenerģijas apjoms sasniedza 1 286 GWh, kas ir par 22% vairāk nekā 2012.gadā.

“Līdz ar obligātā iepirkuma apmēra pieaugumu no pārējiem ražotājiem “Latvenergo” īpatsvars kompensējamās obligātā iepirkuma izmaksās ir samazinājis no 42% 2012.gadā līdz 38% 2013.gadā,” norādīja kompānijā.

Pēc kompānija sniegtās informācijas, tā 2013.gadā investējusi 225,5 miljonus eiro. Īpaši atzīmēta Rīgas TEC-2 otrā energobloka nodošana ekspluatācijā, kas noslēdza modernākās un efektīvākās kombinētā cikla elektrostacijas Baltijā rekonstrukcijas projektu. Savukārt ar mērķi uzlabot tīklu pakalpojumu kvalitāti un tehniskos radītājus ir būtiski palielinātas investīcijas tīklu aktīvos, un to kopējais apjoms sasniedz gandrīz 160 miljonus eiro, kas veido 70% no kopējiem ieguldījumiem. Pārvades tīkla projekta Kurzemes loks izbūvē 2013.gadā veiktas investīcijas 50,9 miljonu eiro apmērā.

“Veicot obligāciju emisiju, esam diversificējuši finansējuma piesaistes avotus – kopējais emitēto obligāciju apmērs sasniedz 105 miljonus eiro. 2013.gadā emitētas obligācijas 50 miljonu eiro apmērā ar dzēšanas termiņu pieci gadi un 35 miljonu eiro apmērā ar dzēšanas termiņu septiņi gadi,” teikts uzņēmuma paziņojumā.

2012.gadā “Latvenergo” koncerna apgrozījums bija 1,064 miljardi eiro, savukārt peļņa – 50,656 miljoni.

“Latvenergo” ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus. Patlaban “Latvenergo” koncernā ietilpst “Latvenergo” un pieci meitasuzņēmumi ‒ “Sadales tīkls”, “Liepājas enerģija”, “Latvijas elektriskie tīkli”, “Elektrum Lietuva” un “Elektrum Eesti”, kam pieder arī kompānija “Elektrum Latvija”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+