×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. septembris, 2016
Drukāt

Rēķins uzleca no 8 līdz 35 eiro: Kāpēc tā, lasītājam atbild “Latvenergo” (29)

Foto-LETAFoto-LETA

Elektrības skaitītājs.

Papildināta ar “Latvenergo” skaidrojumu.

Maksāju 8 eiro mēnesī, tagad saņēmu jauno rēķinu par elektrību, kas ir vairākas reizes lielāka, “Latvijas Avīzei” rakstīja lasītājs.

“Esmu 2.grupas invalīds. Elektrību tērēju taupīgi, līdz šim maksāju ap septiņiem astoņiem eiro mēnesī. Tagad pienāca jaunais rēķins – par 68 kWh jāmaksā 35,81 eiro. “Latvenergo” klientu apkalpošanas dienesta tālruņi nemitīgi aizņemti, pat pasūdzēties nevar”. Harijs Fridemanis Dobelē

Uzņēmumā “Latvenergo” norāda, ka tas ir individuāls gadījums, kas saistīts ar nekorekta rādījuma nodošanu, kā dēļ aprēķināta nepareiza ikmēneša maksājuma summa un tagad nākas segt starpību. Ietekme uz lielo rēķinu ir arī “Sadales tīkla” jaunajiem tarifiem, kā dēļ klientam ieteikts izvērtēt pieslēgumu.

Publicējam uzņēmuma skaidrojumu, kā izveidojies ikmēneša maksājums 35 eiro apmērā:

“Klienta maksājuma summa ir izveidojusies galvenokārt divu iemeslu dēļ – pirmkārt, iesniegta, visticamāk, nekorekta skaitītāja rādījumu informācija. Klienta Izlīdzinātais maksājums (IM) mēnesī 2015.gadā veidoja 9.97 eiro, taču nekorekti ziņoto skaitītāja rādījumu rezultātā 2016. gadam tas tika aprēķināts 0.00 eiro.

Otrkārt, no 2016.gada 1. augusta stājās spēkā “Sadales tīkla” tarifu izmaiņas un saistībā ar to klientiem veicām jaunus IM pārrēķinus. Klientus atkal lūdzām paziņot savus skaitītāja rādījumus. Atbilstoši tam, norēķinu sistēma aprēķināja jauno summu, kurā tagad tika iekļauts uzkrājums, kas veidojies no šogad faktiski patērētās elektrības, par kuru netika veikti maksājumi, jo iepriekšējā IM summa bija aprēķināta kā 0.

Līdz ar to, jaunais IM aprēķins veidojas ievērojami lielāks nekā 2015.gadā: pirmkārt, tajā iekļauta starpība par iepriekšējo periodu, kas sadalīta uz 12 mēnešiem, otrkārt, ir pieaugusi maksa par “Sadales tīkla” pakalpojumiem atbilstoši tarifu izmaiņām. Jaunajā IM aprēķinātajā maksājumā tā veido 8 eiro, par ko iepriekš bijis jāmaksā 3.84 eiro. Maksājuma pieaugumu nosaka tas, ka klientam ir 3 fāžu pieslēgums un 25 A, un atbilstoši tarifos noteiktajai maksai par ievadaizsardzības aparāta strāvas lielumu, maksājums par slodzi veido 5 eiro mēnesī (0.2 EUR/A).

Klientiem ar zemu patēriņu noteikti iesakām apsvērt, vai ir vērts uzturēt tik lielu slodzi un izvērtēt iespējas to samazināt. Samazinot slodzi uz 16A, klienta maksājuma sadaļa par “Sadales tīkls” pakalpojumiem ļautu ieekonomēt 2 eiro mēnesī, savukārt, ja klients izvēlētos pāriet uz 1 fāzes pieslēgumu, samazinājums būtu par 3.76 eiro mēnesī. Slodzes samazinājumu var pieteikt, sazinoties ar klientu servisu.

Konkrētajā gadījumā klientam gada sākumā fiksēta pārmaksa, tāpēc viņš pirmos mēnešus var nemaksāt vai maksāt uzreiz, bet zemāku summu.

Maksājuma summu veido: maksa par elektroenerģiju, pārvades un sadales tīkla pakalpojumiem, obligātā iepirkuma komponentes, PVN. Konkrētajā gadījumā arī starpība no iepriekšējā perioda.

Līdz ar “Sadales tīkls” tarifu izmaiņām mūsu klientiem ir lielāka interese par norēķinu jautājumiem, tāpēc iespējams, ka “Elektrum” klientiem, zvanot mūsu klientu servisam, nākas uzgaidīt rindā nedaudz ilgāk. Aicinām būt saprotošiem un pacietīgiem, un nepieciešamības gadījumā izmantot iespēju atstāt savu ziņu balss pastā – mūsu konsultanti paši sazināsies ar klientu. Lai ērti pārskatītu savu līguma informāciju, veiktu norēķinu un arī sazinātos ar klientu servisu, aicinām izmantot pašapkalpošanās portālu “www.elektrum.lv”.”

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Latvenergo ir palikuši galīgie nekauņas. Patreiz arī es izbaudu, ko nozimē būt viņu klientam. Šopavasar aizgāja mūžībā abi mani vecāki un vecāku mājā kopš Marta neviens nedzīvo, elektrība netiek tērēta, taču par to, ka jāpaziņo Latvenergo neiedomājos uzreiz. Kad aizsūtīju miršanas apliecîbu un uzrakstīju par notikušo, man piedāvāja pārņemt saistības. Atsūtītajā veidlapā par saistību pārņemšanu veicu labojumus, uzrādot skaitītāja rādījumus, sākot ar kuriem pārņemu saistîbas. Kā atbildi saņēmu rēķinu par 280 eur., kurā sarēķināts péc izlīdzinātā maksājuma par vairākiem mēnešiem, kad enerģija neika lietota. Rakstīju portālā, braucu uz Mūkusalas ielu skaidroju situāciju, bet bez rezultāta. Vēl vairāk, viņu darbiniece zvanīja un burtiski kā izspiedēja stāstīja, ka neko darīt, jāmaksā, saistības pārņemtas, jums taču būs mantojums! Gandrīz valodu zaudēju par tādu bezkaunību. Teicu ka vecāku nāve nav ikdienišks gadîjums un vēlos norēķināties par faktiski patērēto. Atbilde bij jau no kautkāda vadîtāja e-pastā. Saprotam situāciju, taču samaksājiet 280 un jau vēl 40 sarēķinājām, ceram uz veiksmīgu sadarbību….Atbildēju, ka mainīšu elektroenerģijas piegādātāju, kuram lūgšu veikt skaitītāja pārbaudi un nekas cits neatliks kā vērsties péc palīdzības, lai tiesiskā ceļā risinātu situāciju un nemaksātu par neizmantotu elektroenerģiju.
  Šo rakstu, lai citi nekļûst par Latvenergo izspiešanas upuriem, laikā, kad domāju daudziem, tāpat kā man nav lieku 300 eur.

 2. A/S Latvenergo atbild par A/S Sadales tīkli darbību !? Divas juridiskas personas ,lai katra atbild par sevi .Kopš sarbojas šie Sadales tīkli ,patērētājs vispār nav nekādā tiešā kontaktā ar Latvenergo. Galu galā varu pirkt igauņu ,somu ,zviedru vai pat poļu strāvu ,esot brīvs tirgus. Nedomāju. Strāvu ar maisu vai kannu nepievedīsi,vajadzīgi tīkli . Un Latvijā izdomāta un noorganizēta jauna akciju sabiedrība ,monopols kas tagad piegādā elektroenerģiju. MONOPOLS ,jo nekādu iespeēu izvēleties piegādātāju nav ,nav otru un trešo līniju un nebūs. Un ta klaigāja par Latvenergo monopolu ,pārvarēja ,bet jauns nezvers klāt un ,ja pirms 10 gadiem maksaju rēķinu vasarnīcā vasarā 20 ls,bet ziemā 5-6 ls ,tad nu jau gadu izlīdzinātajā maksājumā 41 eiro ,pie kam par strāvu tikai 10 eiro ! Seko piegāde ,ar fāžu un ampēru uzskaitījumu ,tad valdības izlolots nezvērs OIK ,un šo nodokļa tipa maksājumu vēl apliek ar PVN un aprēkina PVN par visu summu ,kopā 13 eiro ! Par strāvu 10 ,par piegādi 18 eiro ,nodokļos 13 eiro, nodoklis par elektroenerģiju ir , ak ,saķeru galvu ,31,7 %. Bet elektrība ,kā tāda ,10 gados man kļuvusi tieši 3 REIZES dārgāka.

 3. Iegāju Sadales tīklu mājas lapā .Uf ! Dokumentu jūra. SPRK ir tie kuri noteikuši tarifus no 1.08.16. 2 dokumenti turpat 30 lpp. Ko tik man neziņo, Tarifi no S-1 līdz S-8 . Tad uzzinu ,ka ir maksa par ievadaizsardzības aparāta strāvas lielumu ,maksa par atļauto slodzi ,maksa par pieslēguma nodrosināšanu ,liela tabula par transformātoru tukšgaitas zudumiem ,tabula par maksu ar enerģijas zudumu laikiem !? Dokuments par diferencēto tarifu pielietosanas kārtību.Un dokuments par diferencētajiem tarifiem no 1.08.16. (bez PVN) . Izrādās tagad maksāju par IAA strāvas lielumu ,meklēju kas ir IAA ,skaidrojumā -IAA ir ievadaizsardzības aparats. Tagad zināsiet ,ka Latvijā maksā ne tikai par elektroenerģiju ,bet arī par patērētājam mistisku ievadaizsardzības aparātu un piegādi ! Seko meklējums kā izmainīt slodzi un no 3 fāžu pieslēguma pāriet uz 1 fāzi . Zīmējumā 7 soļi bet skaidrības nekādas. Cita vietā apraksti par pieslēgumiem un atslēgumiem kas izteikti zemteksta draudu formā,izskatām mēneša laikā ,pieslēgsim 6 mēnešu laikā ? Kas darāms lai patiesi samazinātu šo fāžu skaitu ,ne vārda.Cik tas maksā ,nav skaidrs ,jo atrodu tikai divu tipu skaitļus 29 eiro ,54 eiro …

 4. Šmaukšanās sākās ar tā rezervētajām jaudām. Ja mašīnai spidometrā rakstīts 200 km/h, tas nenozīmē, ka ar tādu ātrumu visu laiku brauc, jo maksimāli atļautais ir 100 km/h. Respektīvi, ja apdzīšanai īsu brīdi vajag, tad to lieto. Tāpat ar trim fāzēm un strāvas lielumu. Katrā transformātorā ir sadales tīklu elektroskaitītājs. No tā arī jāsāk aprēķini par transformatora vidējo, minimālo un maksimālo noslodzi. Vidējā tad arī būtu reālā jaudas rezervācija konkrētā transformātora lietotājiem. Attiecīgi patērētāji jāsaslēdz tā, lai nepārsniegtu konkrētā transformātora jaudu pēc fakta nevis pēc pieteikuma. Tāpat arī maksa, kas bija līdz šim, bija loģiskāka, jo vienlaicīgi visi patērētāji nekad neizmanto pieteikto maksimumu. Tās kas lietoja vairāk, tas arī maksāja par to, kas tagad nelietoja, bet vidēji transformators savu pašizmaksu nodrošināja. Kādam vajag elektroenerģiju vairāk dienā, citam naktī, Vienam vasarā, citam ziemā.

 5. šī ir tikai tukša runāšana, jo Latvenergo, kā Valsts monopols visu darīja un darīs arī turpmāk, kā pašiem ienāks prātā.
  Šo kārtējo iedzīvotāju apzagšanu un reketu, pat Valsts amatpersonas izliekas neredzamun nedzirdam, jo tā ir arī viņu peļņa! Riebjas klausīties šos Latvenergo ,,gudrīšu,, taisnošanos un melus.
  Man piemēram Latvenergo vainas dēļ vairākus mēnešus tika nepareizi nolasīti viedā swkaitītāja rādījumi un augustā vispār neparādījās nekas, bet Latvenergo patvarīgi sāka piemērot kaut tur kādu izlīdzināto maksājumu, kaut es to nevēlos.
  Nesaprotu arī šo: Pirms brīža lika iegādāties taupības spuldzes, lai gūtu ekonomiju, bet tagad ja ekonomējam,tad jamaksā vairāk! Kur loģika un ko dara sabiedriskais regulātors?

 6. Zaglīgāku, nekaunīgi kampjošāku, patērētājiem neizdevīgāku, no laukiem aizdzenošāku, mazajam uzņēmējam vēl neizdevīgāku un aplamāku elektroenerģijas piegādes cenu politiku domādams neizdomāsi!

 7. Tas tiek darīts, lai izdzītu cilvēkus no privātmājām, kur pārsvarā dzīvo latvieši. Man arī tas pats, bija 7eiro, tagad 22 jāmaksā, jo pieslēgums 32A C grupas.

  • Realitāte izrādījās daudz neticamāka par mūsu sapņiem. Es visu dzīvi esmu bijis optimists, man nav īsti skaidrs, kāpēc cilvēki izvēlas būt pesimisti. Dzīves beigās abi mirst vienu nāvi, bet dzīvi izdzīvo dažādi. Tad kāpēc man jādzīvo kā pesimistam, ja es varu būt optimists?pat bez elektribas? tad jau labak ar divstobreni un renkuliem pa treknajiem purniem optimistiska sajuta

   • Visu cieņu, kungs, par Jūsu komentāru!:) pati esmu izvēlējusies šādu optimistisko taktiku: zvanīt uz Latvenergo un lūgt nodrosinat konsultantu, kurs saorganizē visu tā, ka mani tarifi patiešām kristos zem pēdējo gadu līmeņa (t.i. ilggadēja izlīdzinātā maksājuma, kāds bij vismaz 5 pēdējos gadus pirms maksu izmaiņām) kā to saka Latvenergo – ka tagad ir jakrītas. Ticēsim un lūgsim noverst mūsu kļūdas un panākt krutumu pie vienāda patēriņa.

 8. Neesmu pensionāre, bet dzīvoju viena kopā ar bērnu pirmsskolnieku. Līdz šim patērējām ap 100 kwh mēnesī, tagad, protams, jāmaksā stipri vairāk. Mums daudzdzīvokļu (5 stāvu ) māja Jelgavā un 3 fāzu pieslēgums. Es nezinu, kas jāmaina, lai kļūtu lētāk. Es no šīm lietām neko daudz nesaprotu un nezinu, kā jebkādas izmaiņas ietekmēs kopējo mājas elektrotīkla noslogojumu.

  • Ja tev dzīvoklim ir 3fāzu pieslēgums, tad pārslēdz uz 16A vienfāzu pieslēgumu. 100kW ar atliektiem galiem pietiks

   • Bet ja tās 3-fāzes ir vajadzīgas, ja nedzīvo dzīvoklī, bet viensētā. Tā var ieteikt iet dzīvot kopmītnē, tur būs vēl lētāka elektrība.

 9. Kā sapratu, valsts mērķis laist visu brīvajā tirgū, lai cenas samazinātos. Bet nu dažu iestāžu mantrausības dēļ tas ir Latvenergo un Sadales tīkli, kas grib dzīvot un saimniekot kā bagātajā Eiropā. Bet mēs elektrības patērētāji, tas ir vairums pensionāru ar saviem ienākumiem ap 300 eiro mēnesī nevaram apmaksāt tos lielos elektrības rēķinus. Kur ir mūsu Iļjiča spuldzīte vai ceļš uz bijušo Padomju Savienību vai skalu gaismu.

  • ko taupa taupītājs-to nolaupa laupītājs Latvenergo!

  • Ne jau visu laiž brīvajā tirgū . To miljonāru saražoto vēja vai mēslu kaudzes enerģiju mums liek pirkt vai tu gribi vai negribi. Un tā nemaz nav tā lētākā. Patiesībā jau visi tie elektriskie tīkli ir ar milzīgu rezervi, jo daudzi uzņēmumi ir bankrotējuši un vairs nepatērē, bet lieljaudas līnijas un transformatori stāv un vēl ilgi stāvēs Tad nu tagad mums jāsedz tie nerentablie ieguldījumi no vienkāršo patērētāju kabatām.

 10. Nu īsta “Vecās pagastmājas mistērija”:
  Man ir klusa aizdoma ka Harijam no vecajiem laikiem ir 60-80A 3fāzu pieslēgums- kad vēl bija kolhozs, saimniecība, gotiņas… tagad gotiņu nav, tik 3lampiņas un televizors.
  Harijs norezervējis pusi no 63kVA transformatora jaudas, tādejādi neļaujot pieslēgties 2-3 normālām privātmājām/saimniecībām.
  Harijs mierīgi varētu pāriet uz 16A 1fāzes pieslēgumu un maksātu apm. 11 eiro par 68kwh.
  Un LA varētu iemācīties atšķirību starp kW un kWh.

 11. Nu īsta “Vecās pagastmājas mistērija”:
  Man ir klusa aizdoma ka Harijam no vecajiem laikiem ir 60-80A 3fāzu pieslēgums- kad vēl bija kolhozs, saimniecība, gotiņas… tagad gotiņu nav, tik 3lampiņas un televizors.
  Harijs norezervējis pusi no 63kVA transformatora jaudas, tādejādi neļaujot pieslēgties 2-3 normālām privātmājām/saimniecībām.
  Harijs mierīgi varētu pāriet uz 16A 1fāzes pieslēgumu un maksātu apm. 11 eiro par 68kwh.
  Un LA varētu iemācīties atšķirību starp kW un kWh.

 12. Nu īsta “Vecās pagastmājas mistērija”:
  Man ir klusa aizdoma ka Harijam no vecajiem laikiem ir 60-80A 3fāzu pieslēgums- kad vēl bija kolhozs, saimniecība, gotiņas… tagad gotiņu nav, tik 3lampiņas un televizors.
  Harijs norezervējis pusi no 63kVA transformatora jaudas, tādejādi neļaujot pieslēgties 2-3 normālām privātmājām/saimniecībām.
  Harijs mierīgi varētu pāriet uz 16A 1fāzes pieslēgumu un maksātu apm. 11 eiro par 68kwh.
  Un LA varētu iemācīties atšķirību starp kW un kWh.

 13. Izpētes rādītājos Latvija totāli atpaliek Atbildēt

  Žurnalisti, izpētiet un tad uzrakstiet, lai lasītāji var saprast.

 14. Varbūt vēl neesat pamanījis,ka naudiskās attiecībās Latviju vislabāk raksturo vārds ALKATĪBA .Gribat lētāku dzīvi? Pārcelieties uz Baltkrieviju.

  • Varbūt izdevīgāk Baltkrievijas likumus ieviest šeit un ļaut visiem dzīvot, ne tikai tiem, kas sēž pie siles ( SAEIMĀ) vai kuriem veiksmīga ražošana. Mūsu politiķu gara darbi- likumdošana ir ļoti tendencioza, tas ir Lauksaimnieku ES pensijas no 55 gadiem jau 1996 gadā no 500 -1025 latiem menesī, tās ir mistiskās Obligātā iepirkuma komponentes, tās ir iemaksu pensijas no 1996 gada līdz 1999 gadam, kuras tagad tiek uzliktas uz nodokļu maksātāju pleciem un nav grozāmas. Kādam būtu par šim sekām jāatbild vai jāmaina noteikumi.

 15. LA ir dzeltenā prese, jo izplata baumas.

 16. Vai tiešām tik cienījams kungs nesaprot, ka viņu izmanto kaut kādā politikā kā pēdējo … ?
  Noskaidrojiet lietas būtību un tad rakstiet.

 17. pensionārs no Dobeles Atbildēt

  Par 68 kW jaudu būtu jāliek maksāt vēl vairāk!
  Kāpēc invalīdam vajag 68 kW jaudas pieslēgumu? Vājprāts gatavais. Vai viņš kādu slepenu ražotni piesedz vai kā. Normāliem cilvēkiem pietiek ar 3-4 kW vienfāzes gadījumā un 10-15 kW trīsfāzu pieslēgumos.

 18. Viss maksā cik tas maksā ,taču nesaprotu ,kāpēc tā indeksācija to visu neņem vērā. Tāpat ar minimālo algu ,min algu jāsaņem viszemāk kvalficētam darba ņēmējam un min algai būtu jānodrošina izdzīvošana ,protams, ar minimālām ērtībām. Elektrība tomēr būtu elemtāras prasības ,nu ja elektrības cenas ceļas no 8 eiro līdz 35 eiro ,tad arī pensijas jāindeksē par 25 eiro un min alga jāpalielina par kādiem 30-40 eiro. Citādāk es tās indeksācijas jēgu neizprotu.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+