×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

“Latvenergo”: Līdzvērtīgas alternatīvas Visaginas AES reģionā nav

Foto - LETAFoto - LETA

Patlaban līdzvērtīgas alternatīvas Visaginas atomelektrostacijai (AES) reģionā, īpaši runājot par enerģētiskās neatkarības nodrošinājumu un bāzes jaudu pieejamību, nav, šādu viedokli ekspresintervijā biznesa portālam “Nozare.lv” pauda AS “Latvenergo” valdes locekle Zane Kotāne.

Viņa norādīja, ka primāri Visaginas AES projekts ir nozīmīgs Lietuvai, kas patlaban importē aptuveni 60% elektroenerģijas, savukārt reģionālo partneru līdzdalībai ir būtiska tā komerciālā atdeve, jo Latvijas un Igaunijas jaudu pašnodrošinājums ir daudz augstākā līmenī.

Kotāne norādīja, ka reģionālie partneri papildu referendumam pievērš lielu nozīmi arī Seima vēlēšanām, jo projekta attīstība patlaban ir atkarīga no Lietuvas jaunās valdības pozīcijas. Ja Lietuvas valdība šo projektu neatbalsta, tad arī investoriem nav iespēju tajā piedalīties.

“”Latvenergo” vairākkārt ir uzsvērusi, ka Visaginas AES ir stratēģiski svarīgs projekts, kas nodrošinātu stabilu un uzticamu ģenerāciju mūsu kaimiņu valstī, savukārt “Latvenergo” kā potenciālajam investoram tas varētu būt komerciāli izdevīgs,” skaidroja Kotāne.

Vaicāta, cik reāls pie neskaidrajiem apstākļiem Lietuvā patlaban ir AES projekts Latvijā, par ko ticis runāts daudzus gadus, Kotāne norādīja, ka patlaban par AES projektu Latvijā runāt nav aktuāli. Viņa uzsvēra, ka viena no Visaginas AES projekta priekšrocībām ir atrašanās blakus bijušajai Ignalinas AES, kur ir jau izbūvētā un attīstīta tīklu infrastruktūra. Līdzvērtīgas stacijas celtniecība jebkurā citā vietā prasītu ievērojamas investīcijas tīklos, kas varētu būtiski sadārdzināt projektu.

Kā ziņots, saskaņā ar vakar izskanējušo informāciju Lietuvā, apkopojot datus par 1767 no 2017 vēlēšanu iecirkņiem, pret AES projektu balsojuši 62,7% referenduma dalībnieku, bet par – gandrīz 34%. Lai gan referenduma rezultāti nav juridiski saistoši, tomēr eksperti pieļāvuši iespēju, ka noraidošs balsojums līdz ar gaidāmo varas maiņu padara AES projekta nākotni nenoteiktāku, turklāt tas varētu negatīvi ietekmēt investoru attieksmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+