Ekonomika
Bizness

“Latvenergo” met izaicinājumu “Latvijas gāzei”0

Foto: Artūrs Kārkliņš/LETA

No šodienas “Latvenergo” oficiāli palielina savu pakalpojumu klāstu. Papildus elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanai un tirdzniecībai, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanai, pārvades aktīvu nomai un dabasgāzes tirdzniecībai juridiskām personām “Latvenergo” sāks piedāvāt dabasgāzi arī mājsaimniecībām. Piecu gadu laikā kompānija plāno aizņemt 5–10% dabasgāzes patēriņa tirgu mājsaimniecībās.

“Latvenergo” mājsaimniecību tirgū nāks ar trim dažādiem piedāvājumiem. Pirmais piedāvājums “Elektrum Dabasgāze virtuvei” būs beztermiņa un bez līguma laušanas maksas – tas būs vērsts uz mājsaimniecībām, kurās dabasgāzi izmanto tikai ēdiena gatavošanai. Norēķinu iespējas visiem trim piedāvājumiem būs vienādas – jāizvēlas starp ikmēneša rēķina saņemšanu vai izlīdzināto maksājumu.

Abi pārējie piedāvājumi būs vērsti uz dabasgāzes lietotājiem, kam jādarbina apkures katli, jāsilda ūdens. “Elektrum Dabasgāze siltumam” būs pieejams divos veidos – ar beztermiņa līgumu un bez līguma laušanas maksas, kā arī ar 12 mēnešu līgumu un nemainīgu cenu visu līguma periodu. Trešais piedāvājums būs “Elektrum Dabasgāze siltumam+”, kurā visam iepriekš minētajam papildus tiks nodrošināta arī gāzes katla apkope, ko veiks uzņēmums “Enerģija G”. Šis pakalpojums būs iekļauts mēneša maksā, un tas būs gadskārtējs pakalpojums.

“Latvenergo” pārdošanas direktors Uldis Mucinieks norāda, ka no ieiešanas dabasgāzes tirgū mājsaimniecībām gaida pakāpenisku mērenu izaugsmi. “Nesolām cenu revolūciju, mēs redzam, ka cena ir praktiski tāda pati vai nedaudz zemāka kā regulētajam tirgotājam. Galvenā pievienotā vērtība mūsu produktam ir ērta produkta lietošana, apvienojot elektroenerģijas un dabasgāzes rēķinus,” skaidroja Mucinieks.

“Latvenergo” aprēķinājis, ka klientiem, kuri izmanto tarifu, kas domāts ēdiena gatavošanai, un mēnesī patērēs, piemēram, 42 kWh dabasgāzes, būs jāmaksā tikpat, cik “Latvijas gāzes” klientiem. Savukārt zemāka cena būs tiem “Latvenergo” klientiem, kuri siltumam mēnesī iztērēs, piemēram, 2108 kWh gāzes un lietos tarifu, kas domāts apkures katliem.

Saistītie raksti

Latvijā ik gadu patērē 12–14 TWh dabasgāzes, pusi no tā patērē pats “Latv­energo” TEC darbināšanai. 370 000 mājsaimniecības dabasgāzi izmanto virtuvē, bet 50 000 – apkurei. Dabasgāzi izmanto arī 11 000 uzņēmumu.

“Latvenergo” koncerns 2017. gadā strādāja ar 925,6 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 0,6% mazāk nekā 2016. gadā. Peļņa pieauga 2,5 reizes, sasniedzot 322 miljonus eiro.

LA.lv