×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

“Latvenergo”: neatverot elektrības tirgu mājsaimniecībām, regulētās cenas būtu jāpaaugstina (9)

Foto: LETAFoto: LETA

AS "Latvenergo" komercdirektors Uldis Bariss piedalās preses konferencē, kurā informē par elektroenerģijas tirdzniecību - "Latvenergo piedāvājums ikvienai Latvijas mājsaimniecībai".

 Ja Latvijā netiktu liberalizēts elektroenerģijas tirgus, tad patlaban regulētās elektrības cenas būtu jāpaaugstina.

Kā šodien pēc sanāksmes “Vienotības” Saeimas frakcijā teica “Latvenergo” valdes loceklis Uldis Bariss, saglabājot regulētās cenas, tarifi būtu jāpaaugstina, un iedzīvotājiem tik un tā būtu jāmaksā vairāk, līdzīgi kā tas notiks, ja elektrības tirgus mājsaimniecībām tiks atvērts.

Bariss atteicās prognozēt, kāda varētu būt “Latvenergo” rīcība gadījumā, ja 1.aprīlī elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām netiks atvērts. Viņš nevēlējās atbildēt uz jautājumu, vai “Latvenergo” šādā situācijā vērsīsies Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, lūdzot tarifa paaugstinājumu. Viņš uzsvēra, ka patlaban par to nebūtu korekti runāt, jo lēmums par tirgus liberalizācijas apturēšanu nav pieņemts.

Kā ziņots, elektroenerģijas tirgus liberalizācija Latvijā varētu tikt atlikta vismaz līdz šā gada beigām, nevis tikt īstenota no aprīļa, šorīt telekanālā LNT pieļāva Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V). Politiķe atzīmēja, ka kopumā Latvijā samazinās trūcīgo cilvēku skaits, tomēr viņu satrauc gaidāmais elektroenerģijas cenu kāpums, kas sagaidāms pēc elektrības tirgus liberalizācijas.

Kā ziņots, koalīcijas partijās sākusies diskusija par iespēju mainīt elektroenerģijas tirgus liberalizācijas nosacījumus mājsaimniecībām vai citādi slāpēt gaidāmā cenu pieauguma ietekmi uz iedzīvotāju tēriņiem.

Pašlaik normatīvi paredz, ka no 1.aprīļa Latvijas mājsaimniecībām elektroenerģija būs jāpērk brīvajā tirgū. Elektrības cena atsevišķām mājsaimniecībām pieaugs pat par 40%.

Šobrīd divi tirgotāji ir atklājuši savus piedāvājumus. AS “Latvenergo” mājsaimniecībām elektrību tirgos par cenu no 16 līdz 16,9 centiem par kilovatstundu (kWh) atkarībā no elektroenerģijas patēriņa. Savukārt SIA “Baltcom TV” elektroenerģiju piedāvās par 16,1 līdz 16,8 centiem par kWh. “Latvenergo” arī plāno turpināt atbalsta programmu, daudzbērnu ģimenēm piešķirot vienreizēju dāvinājumu – 750 kWh elektroenerģijas bez maksas.

Patlaban, kamēr mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņš nav pārsniedzis 1200 kilovatstundas, tiek piemērots tā dēvētais starta tarifs un maksa par elektrību ir 11,64 centi, bet pēc tam tiek maksāts tā dēvētais pamata tarifs jeb 15,15 centi par kWh.

Latvijas elektroenerģijas tirgus tiek pakāpeniski atvērts jau kopš 2007.gada. Patlaban brīvajā tirgū ir vairāk nekā 24 000 lietotāju – juridiskas personas, kas patērē ap 75% elektroenerģijas. Nodrošinot pilnīgu liberalizāciju, brīvajā tirgū tiktu iesaistītas arī visas mājsaimniecības jeb ap 847 300 lietotāju, kas patērē atlikušos aptuveni 25% elektroenerģijas.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. U.Baris nevajag melot! Latvenergo peļna ir miljoni. Katram skaidrs-tarifi nav jāpaaugstina. Šodien saņēmu jauno Latvenergo piedāvājumu. visās kombinācijās par 550KW būs jāmaksā 7,5eiro vairāk.

  2. Ar divkāršajām algām un prēmijām vēl nepietiek?

  3. Jāpaaugstina,lai atgūtu “Latvenergo” nelietderīgi izmesto naudu par neesošā elektrības brīvā tirgus reklamēšanu?

  4. Lai arī Latvijā ,kā atzīmēja premjere,trūcīgo iedzīvotāju skaits Latvijā ir mazinājies,atlikušie trūcīgie bagātāki nav kļuvuši,jo viņu atalgojumu,atšķirībā no Latvenergo valdes locekļiem, neviens pagaidām vēl nav divkāršojis! Tieši otrādi-ar šo gadu pat ir samazinātas bezmaksas produktu pakas trūcīgajiem!

  5. Protams(sk.virsrakstu)! Algas un pensijas arī! Tajā skaitā arī Latvenergo elektriķu,ne tikai valdes locekļu algas!

  6. Latvenergo,nosauciet visus elektrības tirga spēlētājus,kas ražo elektrību,tikai ne spekulantus.kurus sauc par biznesmeņiem. Kāpēc cilvēkiem jāmaksā par OIK, piespiedu kārtā uzturēt kaut kam, tā saucamo biznesu.

  7. Kā tas var būt,ka kWh ražošanas izmaksas nemainās, bet pārdodamās enerģijas cena aug? Vēlme ar tautas īpašumu pelnīt uz tautas rēķina?

    • Apzināti kropļojot tirgu ar parodoksāliem likumiem un nepieļaujot citu konkurentu ienākšanu, Latvenergo kā valsts uzņēmums grauj savu uzticību. Cilvēkam ir tiesības izvēlēties!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+