×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

“Latvenergo” nepastarpināti iegādājies gāzi no “Gazprom” (3)

Foto-LETAFoto-LETA

AS "Latvenergo" logo.

“Latvenergo” nepastarpināti iegādājies 5,2 miljonus kubikmetru gāzes no “Latvijas Gāzes” līdzīpašnieka “Gazprom”, vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

Darījums ar “Gazprom” noticis bez “Latvijas Gāzes” starpniecības un izsolē iegādāta gāze no Inčukalna krātuves, vēsta raidījums.

Šis pirkums ir teju identisks tam, kādu iepriekš “Latvenergo” veica Lietuvā ar “Litgas”, bet toreiz “Latvijas Gāze” neatļāva izmantot savu infrastruktūru gāzes piegādei uz Rīgas otro termoelektrocentrāli.

“Šajā gadījumā mēs gāzi esam nopirkuši no “Gazprom”. Mums ir līgums. Gāze maina savu piederību 1.maijā atbilstoši izsoles noteikumiem, un, ja “Latvijas Gāze” mums nedos piekļuvi gāzei, mēs par to, visdrīzāk, būsim spiesti vērsties pie sava līguma partnera “Gazprom” ar jautājumu – kā tad tā?” sacīja “Latvenergo” valdes loceklis Māris Kuņickis.

Kā ziņots, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 17.martā nolēma ierosināt administratīvo lietu pret AS “Latvijas Gāze” (LG).

SPRK informēja, ka šā gada 11.janvārī LG saņēma AS “Latvenergo” vēstuli, kurā “Latvenergo” izteica lūgumu LG nodrošināt dabasgāzes pārvades un sadales sistēmas lietošanas pakalpojumu Rīgas otrajai termoelektrocentrālei (TEC2). 29.janvārī arī SPRK lūdza LG nodrošināt “Latvenergo” pieeju attiecīgajām dabasgāzes sistēmām vai atteikuma gadījumā pamatot, kāpēc atteikts.

Savukārt 2.martā SPRK un “Latvenergo” saņēma LG vēstuli, kurā gāzes koncerns norāda – ja gadījumā šogad pieņemtie grozījumi Enerģētikas likumā paredz gāzes tirgus atvēršanu pirms 2017.gada aprīļa, tiek pārkāpti LG izsniegtajā dabasgāzes tirdzniecības licencē noteiktie principi. SPRK ieskatā LG vēstule būtībā ir atteikums “Latvenergo” lūgumam.

SPRK arī norādīja, ka LG, 11.janvārī saņemot “Latvenergo” vēstuli, bija pienākums 30 dienu laikā sniegt atbildi, taču LG to nedarīja. SPRK uzskata, ka visi šie argumenti ļauj ierosināt administratīvā pārkāpuma lietu pret LG.

LETA jau rakstīja, ka “Latvenergo” gāzes testa partiju no Lietuvas vēlējās saņemt jau martā. Lietuvas valsts enerģijas grupas “Lietuvos Energija” gāzes tirdzniecības uzņēmums “Litgas” pauda gatavību piegādāt “Latvenergo” gāzi viena miljona kubikmetru apjomā par izdevīgāku cenu, nekā piedāvā LG.
Valdība 9.februārī pieņēma Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātos Dabasgāzes piegādes un lietošanas noteikumus, kas ļauj uzņēmumiem iegādāties gāzi ārpus Latvijas. Noteikumi atļauj “Latvenergo” iegādāties gāzi no citiem avotiem jau tagad, negaidot gāzes tirgus atvēršanu 2017.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. 2017 gadā tirgū ienāks lieli ASV – LNG apjomīgi ,izraisot cenas kritumu tirgū. Politiski, kuģu LNG klātbūtne tirgū radīs ekonomisko iespēju iepirkt izdevīgāk cauruļvada dabasgāzi. Ieguvēji , kā ražotāji, tā mājsaimniecības.

  2. Un tagad iedomājatieskā mainītos gāzes tirgus LATVIJĀ ja kādā no ostām noenkurotos 120.000 t. LNG tankeris ar pieslēgumu cauruļvadam. Var būt uzbūvēta kuģi darbināma ar dabasgāzi TEC pietauota Vecdaugavā vai Ventā varbūt Liepājas kara ostā..

  3. vai tas kašķis dos ko labu Latvijas iedzīvotājiem,
    vai tikai naudas plūsmas pārdali starp bankām ?

Draugiem Facebook Twitter Google+