×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2013
Drukāt

“Latvenergo” nodrošinās elektroenerģijas piegādi arī Pērnavai

Foto-LETAFoto-LETA

AS “Latvenergo” turpina nostiprināt pozīcijas Baltijas elektroenerģijas tirgū, sākot elektroenerģijas piegādi arī Igaunijas pilsētai Pērnavai, informēja “Latvenergo” preses sekretāre Ivita Bidere.

“Patlaban “Latvenergo” nodrošina elektroenerģijas piegādi Tallinai un Tartu, savukārt jaunākais sasniegums ir uzvara elektroenerģijas piegādes konkursā Pērnavas pilsētas domei pagājušajā nedēļā. Līdz ar to “Latvenergo” meitas sabiedrība “ElektrumEesti” nodrošinās ar elektroenerģiju domes iestādes ar kopējo patēriņu 14 gigavatstundas (GWh),” norādīja Bidere.

Saskaņā ar viņas teikto, iepriekš noslēgtais līgums ar Tallinas pilsētu paredz nodrošināt pašvaldības īpašumā esošās ēkas un pilsētas apgaismojumu ar 80 GWh elektrības jaudu 3,5 miljonu eiro ( 2,46 miljoni latu) apmērā. Tallina 2013.gadā plāno pirkt elektroenerģiju 273 pašvaldības īpašumiem, četriem pilsētas nodibinājumiem un trim tās īpašumā esošām biznesa institūcijām. Kā norādījis Tallinas vicemērs Arvo Sarapu, “ElektrumEesti” piedāvātā cena ir labākā Igaunijā, sacīja Bidere.

Kā ziņots, 2012.gadā, izveidojot tirdzniecības zīmolu “Elektrum”, Igaunijā, kur elektroenerģijas tirgus visiem klientiem ir atvērts no šā gada 1.janvāra, ir sasniegta teju 10% tirgus daļa, kopumā noslēdzot līgumus ar gandrīz 6500 klientiem. Turpmākajos gados plānots aktīvi palielināt klientu skaitu Igaunijā un iegūt vismaz 20% tirgus daļu.

Savukārt Lietuvā, kur no šogad elektroenerģijas tirgus tiek atvērts visiem juridiskajiem klientiem, “Elektrum” ir teju 2000 klientu un iegūta ap 13% tirgus daļa.

Aktīvi palielinot klātbūtni visā Baltijā, “Latvenergo” patlaban ieņem vadošo tirgus daļu Latvijā ar aptuveni 87% no kopējā elektroenerģijas patēriņa tirgū.

“Latvenergo” koncerna ieņēmumi 2011.gadā bija 681,8 miljoni latu, kas ir par 20% vairāk nekā 2010.gadā, savukārt peļņa 2011.gadā sasniedza 43,8 miljonus latu, kas ir nedaudz mazāk nekā iepriekšējā gadā, kad tā bija 44,3 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+