×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. maijs, 2012
Drukāt

“Latvenergo” notiek pēckorupcijas ģenerāltīrīšana

latvenergo_eka

Latvijas energoapgādes kompānijā “Latvenergo” notiek pēckorupcijas ģenerāltīrīšana un vairākiem uzņēmuma darbiniekiem nācies zaudēt savus amatus, trešdien raksta laikraksts “Neatkarīgā”.

Kamēr Korupcijas novēršanas un izmeklēšanas birojs (KNAB)  pagarinājis procesuālos termiņus “Latvenergo” amatpersonu kukuļošana lietā,  kompānija pūlas atmazgāt savu daudzcietušo tēlu, iedarbinot Krāpšanas novēršanas plānu.

“Neatkarīgā”  raksta, ka viena no šā plāna sastāvdaļām ir plaša tīrīšana vadošo darbinieku rindās. Pēdējo mēnešu laikā vien darbu “Latvenergo” pārtraukušas četras amatpersonas. Tai skaitā finansiāli ietilpīgā TEC 2 rekonstrukcijas projekta vadītāja amatu zaudējis Ēriks Priednieks.

Kā laikrakstam apstiprināja uzņēmuma vadītājs Āris Žīgurs, personāla sarakstos notikušās izmaiņas ir ievērojamas. “Katrā no meitassabiedrībām, tai skaitā korupcijas lietā iejauktajā “Sadales tīklā”, ir nomainīta valde. Arī “Latvenergo” valdē nomainīta lielākā daļa personāla,”  teica Žīgurs.

Taujāts, vai darbinieki palūgti aiziet, jo kļuvuši par aizdomās turamajiem KNAB izmeklēšanā, Žīgurs atbildēja izvairīgi. “Tajos gadījumos, kad darbinieki ir pārkāpuši noslēgtos darba līgumus vai iekšējo ētikas kodeksu, mums kā vadītājiem ir jāpieņem kaut kādi mēri,”  teica “Latvenergo”  vadītājs.

Lai turpmāk šādi pārkāpumi vairs nenotiktu, pilnveidoti darba līgumi un paralēli tiek strādāts pie Krāpšanas novēršanas plāna, uz ko “Latvenergo” mudinājušas lielās aizdevējas – Eiropas bankas. Līdzšinējie izmeklēšanas rezultāti rādot, ka koruptīvās shēmas vienojušas uzņēmuma darbiniekus un dažādus līgumpartnerus. Tāpēc līgumos jāievieš normas, kas dod tiesības pie saviem līgumpartneriem nosūtīt auditu.

Jau vēstīts, ka saistībā ar “Latvenergo” amatpersonu iespējamām pretlikumīgām darbībām laikā no 2006.gada līdz 2010.gada jūnijam KNAB 2010.gada 14.jūnijā sāka kriminālprocesu par noziedzīgiem nodarījumiem, kas ir saistīti ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kukuļošanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, ko izdarījusi organizēta grupa. Iespējamie noziegumi ir saistīti ar publiskajiem iepirkumiem un rekonstrukciju.

Toreiz kriminālprocesa ietvaros bija arī aizturētie, no kuriem vairāki strādāja valsts uzņēmumos ” Latvenergo” un “Sadales tīkls”.

KNAB aizdomās turētos vaino vairāk nekā 1,2 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā.

Kriminālprocesa ietvaros apcietinājums tika piemērots bijušajam ” Latvenergo” prezidentam Kārlim Miķelsonam, bijušajam viceprezidentam Aigaram Meļko un uzņēmējam Andrejam Livanovičam, taču vēlāk viņi pret drošības naudu no cietuma tika atbrīvoti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+