×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

“Latvenergo” palielina tirgus daļu Igaunijā un Lietuvā

LETALETA

AS “Latvenergo” tirdzniecības uzņēmumi Igaunijā un Lietuvā “Elektrum Eesti” un “Elektrum Lietuva” šī gada pirmajā pusgadā panākuši stabilu tirgus daļu pieaugumu, informēja uzņēmuma preses sekretāre Ivita Bidere.

Igaunijā kopš gada sākuma tirgus daļa palielinājusies līdz 13% jūnijā, līdzvērtīgi arī Lietuvā. Igaunijā līgumu ar “Elektrum Eesti” pagarinājis arī viens no lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem – “Rimi”.

Šobrīd elektroenerģijas tirgus juridiskajām personām ir atvērts visā Baltijā, savukārt Igaunijā – arī mājsaimniecībām. Tādējādi “Latvenergo” mājas tirgus ir Baltija, kurā sekmīgi darbojas meitassabiedrība “Elektrum”, kompensējot Latvijā zaudēto elektroenerģijas apjomu ar Igaunijas un Lietuvas tirgū pārdoto apjomu, norāda uzņēmums.

“Elektrum Eesti”, kas ir būtiskākais līdzšinējā monopoluzņēmuma “Eesti Energia” konkurents elektroenerģijas brīvajā tirgū Igaunijā, pēdējo sešu mēnešu laikā pakāpeniski audzējis savu tirgus daļu un arī turpina saglabāt augšupejošu tendenci – gada sākumā uzņēmuma tirgus daļa Igaunijā bija aptuveni 10%, aprīlī un maijā tā sasniegusi 12%, bet jūnijā – 13% robežu.

Tādējādi kopumā pirmajā pusgadā “Elektrum Eesti” kopējā tirgus daļa ir 12% un jauno klientu portfeli galvenokārt veido klienti, kuri līdz šim izmantojuši lielākā uzņēmuma pakalpojumus.

Kā liecina Igaunijas elektroenerģijas piegādes uzņēmuma “Elering” izplatītā informācija, “Eesti Energia” tirgus daļa šī gada laikā samazinājusies līdz 70,5% jūnijā.

Savukārt Lietuvā, kur brīvais tirgus atvērts juridiskām personām, “Elektrum” klientu portfeli veido aptuveni 3000 klientu, kas ir aptuveni 13% no tirgus, strauju pieaugumu piedzīvojot tieši šī gada pirmajā ceturksnī. Galvenokārt klientu portfeli Lietuvā veido pakalpojumu (52%) un tirdzniecības kompānijas (27%).

“Elektroenerģijas brīvā tirgus popularitāte Lietuvā strauji pieaugusi praktisku un ekonomisku apsvērumu dēļ,” skaidro “Latvenergo” elektroenerģijas pārdošanas direktors Dāvis Skulte.

“Ja sākotnēji bija vērojama piesardzība, slēdzot līgumus atvērtajā tirgū, tad jau pēc pirmajiem rēķiniem uzņēmumi savas domas ir mainījuši. Pēc mūsu aplēsēm, tie uzņēmumi, kas brīvajam tirgum pievienojās šī gada sākumā, sešu mēnešu laikā ietaupījuši vienu miljonu Lietuvas litu (aptuveni 200 900 latu). Tas skaidrojams ar izdevīgo elektroenerģijas tirgus cenu gada sākumā” norāda Skulte.

Kā ziņots, 2012.gadā “Latvenergo” peļņa bijusi 31,7 miljoni latu. No tiem 28,5 miljonus latu nolemts izmaksāt valstij dividendēs, bet aptuveni 3,2 miljonus latu ieskaitīt “Latvenergo” rezervēs kapitālsabiedrības turpmākai attīstībai.

“Latvenergo” koncernā ir mātessabiedrība AS “Latvenergo” (elektronenerģijas ražošana un tirdzniecība, siltumenerģijas ražošana) un meitassabiedrības – AS “Latvijas elektriskie tīkli” (pārvades sistēmas aktīvu pārvaldīšana), AS “Sadales tīkls” (elektroenerģijas sadale), “Elektrum Eesti” OÜ (elektroenerģijas tirdzniecība Igaunijā), “Elektrum Lietuva” UAB (elektroenerģijas tirdzniecība Lietuvā) un SIA “Liepājas enerģija” (siltumenerģijas ražošana un tirdzniecība, elektroenerģijas ražošana), kā arī “Elektrum Eesti” OÜ piederošā meitassabiedrība SIA “Elektrum Latvija”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+