Ekonomika
Īpašums

“Latvenergo” piedāvās dabasgāzes tirdzniecību arī mājsaimniecībām0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Šonedēļ 15. februārī AS “Latv­energo” tirdzniecības zīmols “Elektrum” sāks piedāvāt dabasgāzes tirdzniecību arī privātpersonām, vēstīts laikraksta “Latvijas Avīze” pielikumā “Latvijas Bizness”.

15. datums ir zīmīgs tāpēc, ka katru mēnesi līdz tam jāpaspēj pieteikt tirgotāja maiņu, lai līgums stātos spēkā nākamā mēneša 1. datumā.

Līdz šim no dabasgāzes tirgus atvēršanas guvuši ir vien juridiskie klienti, kuriem kopš 2017. gada maija “Latvenergo” piedāvāja fiksētas cenas līguma nosacījumus 12 mēnešiem.

Tā kā iepirkuma cenu dabasgāzes un naftas produktu tirgū ietekmē laika apstākļi, sezonalitāte, dabasgāzes pieprasījuma un piedāvājuma attiecība, dabasgāzes piegādes kanāli, uzņēmums piedāvā iespēju iegādāties dabasgāzi arī par mainīgu cenu.

Pirmajā gadā “Latvenergo” gāzi izmantoja ap simts klientu, bet šā gada sākumā – jau 400 klientu Latvijā.

Konkurencei dabasgāzes tirgū ir jēga arī tāpēc, ka, pirmkārt, “Latvenergo” pa tiešo iepirka gāzi no “Gazprom”, un, otrkārt, risku diversifikācijai – arī no Lietuvas.

Gāzi fiziski piegādā pārvades un sadales operatori AS “Conexus Baltic grid” un AS “Gaso” neatkarīgi no izvēlētā tirgotāja.

Saistītie raksti

Līdz šim “Elektrum” pats arī nodrošinājis visu to formalitāšu atrisināšanu, kas saistītas ar dabasgāzes tirgotāja maiņu. Rēķinu izsūta un tas jāapmaksā tirgotājam.

AS “Latvenergo” ilgstoši ir lielākais dabasgāzes patērētājs Latvijā, gadā izlietojot aptuveni 40% no visa gāzes patēriņa valstī, kas gan lielākoties aiziet elektroenerģijas ražošanai TEC2 koģenerācijas stacijā brīžos, kad tirgū ceļas elektrības cenas.

Tagad Latvijas lielākā energokompānija kļuvusi par otro lielāko dabasgāzes tirgotāju aiz “Latvijas gāzes”.

LA.lv