Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
22. janvāris, 2014
Drukāt

“Latvenergo” prognozē elektrības cenu pieaugumu mājsaimniecībām līdz 12%

elektribas_stabs

No 1.aprīļa mājsaimniecību sektoram elektroenerģijas izmaksas pieaugs par 7% līdz 12% pret pamata tarifu, prognozē AS “Latvenergo” Tirdzniecības attīstības daļas vadītājs Gatis Junghāns.

Viņš skaidro, ka pašlaik esošajos regulētajos tarifos iekļautā elektroenerģijas cena ir būtiski zemāka par tirgus cenu, tāpēc mājsaimniecībām jārēķinās, ka tirgus apstākļos piedāvātās cenas būs augstākas.

Jau ziņots, ka pašlaik pamata tarifs ir 15,15 eiro centi par kilovatstundu. Līdz ar to 7% pieaugums ir 1,0605 eiro centi par kilovatstundu.

Savukārt 12% pieaugums nozīmē, ka iedzīvotājiem par elektrību būs jāmaksā 1,818 eirocenti vairāk jeb 16,968 eirocenti par kilovatstundu.

Tas atbilsts iepriekš energoresursu pārvaldes uzņēmuma “Prudentia Energy Markets” direktora Roberta Samtiņa prognozēm, ka elektrības cena varētu pieaugt līdz 17 eiro centiem par kilovatstundu.

Kā norāda Junghāns, tirgus atvēršanas vai jauna tarifa noteikšanas gadījumā “Latvenergo” sociālais atbalsts iedzīvotājiem ar “Starta tarifu” vairs nebūs iespējams. Turpmāka zem tirgus līmeņa elektroenerģijas cenu piedāvāšana kropļotu tirgu, mazinātu konkurenci, kas ilgtermiņā nav lietotāju interesēs. Ja piegādātājs piedāvā elektroenerģiju par dempinga cenu, tam draud sankcijas no Konkurences padomes. Ja valsts regulē nepamatoti zemus tarifus, tai draud sankcijas no Eiropas Komisijas par elektroenerģijas tirgus kropļošanu un konkurences ierobežošanu.

Kaut arī iepriekšējie zemie regulētie elektroenerģijas tarifi tirgus atvēršanas brīdī mājsaimniecībām liks piedzīvot elektroenerģijas izmaksu kāpumu, elektroenerģijas tirgus atvēršana nākotnē nodrošināšot lietotājiem nozīmīgus ieguvumus. Cenu regulācijas atcelšana ir signāls citiem potenciāliem konkurējošiem tirgotājiem, ka Latvijas tirgū tiek ieviesti godīgi tirgus apstākļi, kuros iespējams strādāt. Tas nodrošinās lietotājiem plašākas izvēles iespējas un pieejamo pakalpojumu klāstu un kvalitāti, uzsver “Latvenergo” pārstāvis.

Viņš norāda, ka, atveroties elektroenerģijas tirgum, atbalsts sociāli neaizsargātajām iedzīvotāju grupām norēķiniem par elektroenerģiju tiks sniegts caur pašvaldību sociālajiem dienestiem mājokļa pabalsta ietvaros, kam valsts budžetā atvēlēti 3,8 miljoni eiro, bet turpmāk – 5,1 miljons eiro gadā, lai pašvaldības daļēji segtu mazturīgajiem iedzīvotājiem elektroenerģijas rēķina pieaugumu pēc tirgus atvēršanās.

Mājsaimniecībām, kuras neizdarīs izvēli, lai no 1. aprīļa mainītu elektroenerģijas piegādātāju vai produktu, automātiski tiks piemērots tā saucamais universālais pakalpojums, kura cena tiks noteikta tirgus cenai atbilstošā līmenī un paliks nemainīga 12 mēnešus.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+