Laukos
Gaļa un zivis

“Latvi Dan Agro”: ĀCM dēļ cūkaudzētājiem šogad būtiskākais ir biodrošība0

Foto – Shutterstock

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) mežacūku populācijā šogad turpina stabili izplatīties un mājas cūku audzētājiem šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, būtiskākais ir biodrošības pasākumu ievērošana, teica cūkkopības uzņēmuma SIA “Latvi Dan Agro” un graudkopības kompānijas “Lauku Agro” valdes priekšsēdētājs Ilvars Strazdiņš.

Viņš teica, ka vēl ir pāragri spriest par to, kāds šis gads būs lauksaimniecības nozarē kopumā – to varēs izvērtēt vien šā gada otrajā pusgadā. Patlaban līdz galam nav skaidrs, kuri graudaugu ziemāju sējumi ir izdzīvojuši un kuri nē, jo pavasaris ir tikko sācies. Tāpat “Latvi Dan Agro” pārstāvētajā cūkkopības sfērā vēl nav skaidrības par dzīvu cūku cenām šogad.

Vienlaikus Strautiņš piebilda, ka ĀCM meža cūku populācijā turpina stabili izplatīties, un mājas cūku audzētājiem joprojām būtiskākais ir rūpīgi ievērot biodrošības pasākumus. “Apzināmies riskus un katru dienu intensīvi strādājam pie biodrošības prasību ievērošanas. Tas ir ikdienas darbs visu laiku sekot tam līdzi. Lietas, ko šajā ziņā vajag pilnveidot, visu laiku uzlabojam, tas ir nepārtraukts process,” sacīja Strazdiņš

Viņš norādīja, ka attiecībā uz izmaiņām normatīvajā regulējumā, lauksaimniecības sfērā lielākās bažas rada, kas notiks ar obligātā iepirkuma komponenti (OIK). “Ir signāli, ka OIK varētu atcelt pavisam, kas rada bažas, ka vairāk nebūs atbalsta par mūsu saražoto elektrību. Uzņēmēji, tostarp mēs, ir pieņēmuši lēmumus, investējuši, biznesa plānā rēķinājušies, ka kādu laiku saņems garantētu maksu par saražoto elektrību. Ja esi plānojis, ka cena būs viena, bet beigās saņemsi trīs reizes mazāk, šis biznesa projekts vairs nav dzīvotspējīgs,” viņš sacīja.

Strazdiņš uzsvēra, ka biogāzes ražošanā ir ļoti daudz pozitīvā, piemēram, lopkopībā tas ir viens no veidiem, kā samazināt saimnieciskās darbības radīto, nosacīti kaitīgo ietekmi uz vidi.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Latvi Dan Agro” ir dibināts 2001.gadā, un ir viens no lielākajiem Latvijas cūkaudzētājiem. “Latvi Dan Agro” apgrozījums 2016.gadā bija 7,529 miljoni eiro, bet – peļņa bija 1,085 miljoni eiro.

SIA “Lauku Agro” ibināts 2001.gadā, un nodarbojas arī ar graudaugu audzēšanu. Kompānijas pamatkapitāls ir 394 135 eiro. 2016.gadā “Lauku Agro” apgrozījums bija 3,87 miljoni eiro, bet peļņa – 232 892 eiro.

Abu uzņēmumu vienīgais īpašnieks ir Dānijā reģistrētā kompānija “Torpgard Holding ApS”, kurai Latvijā vēl pieder uzņēmumi SIA “Domnieki” un SIA “Miķelāni bekons”.

LA.lv