Laukos
Bizness

“Latviabeerfest” – vasaras festivāls ar garšu0

Foto: LETA

Starptautiskais alus festivāls “Latviabeerfest 2018” – vasaras sezonas atklāšanas svētki Vērmanes dārzā ar īstenu garšu baudījumu – kā Latvijā, tā tuvās un tālās ārvalstīs brūvētām alus šķirnēm, raksturīgo nacionālo virtuvi, amatnieku un mājražotāju radītiem produktiem un plašu muzikālo, izklaides, mākslas un sporta pasākumu programmu, sniedzot apmeklētājiem iespēju aktīvi baudīt festivāla unikālo gaisotni.

“Latviabeerfest” notiek jau astoto reizi, un šajos gados jau kļuvis par tradīciju, kura gūst arvien lielāku Latvijas iedzīvotāju un ārvalstu ciemiņu interesi. Veicot festivāla apmeklētāju aptaujas, atklājās pārsteidzoši fakti – vairāk nekā 75% festivāla apmeklētāju ir ārvalstnieki. Jau ierasts sastapt ciemiņus no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Anglijas un Skandināvu valstīm, taču pagājušajā gadā atklājās, ka Latvijas alus festivālu kā savu galamērķi izvēlējušies arī interesenti no Kanādas, Apvienotiem Arābu Emirātiem un Austrālijas, kuri visi kā viens uzsvēra – jums Latvijā ir unikāls festivāls. Mums ir neatkārtojama garšu daudzveidība un burvīga vieta, kura jāizbauda ikvienam.

Un tieši tāpēc “Latviabeerfest 2018” koncepts – “Tu baudi garšu!”.

Mēs vēlamies dot apmeklētājiem iespēju redzēt, izjust un izgaršot, saprast un atklāt, ko nozīmē dzīvot ar garšu, ko nozīmē baudīt mirkli, krāsas, sajūtas.

Par “Latviabeerfest 2018” dalībniekiem esam aicinājuši kļūt gan uzņēmumus, gan individuālos komersantus un mājražotājus, kuru radītā produkcija vistiešākā veidā saistās ar patiesi radošām idejām, skaistiem darbiem, kas top pašu rokām, ar īstu azartu un meistarību, mīlestību un kvalitāti.

Šogad festivālā “Latviabeerfest 2018” var izgaršot ne tikai vairāk nekā 300 alus šķirņu no 50 alus darītavām, bet arī izbaudīt lietuviešu tradicionāli kūpinātās zivis un sierus vai poļu nacionālos maizes produktus. Būs iespēja salīdzināt un vienuviet izbaudīt Latgales alus darītavas “Kolnasēta” īsto latgaļu alu un lietuviešu mājbrūvētāju piedāvājumu. “Craft Beer” zonā ieraudzīsim gan Latvijas pašas jaunākās alus darītavas “Teika”, gan labi pazīstamu zīmolu “Labietis”, “Viedi”, “Tālavas ķēniņa alus”, “Pumpura alus”, “Miķeļa alus”, “Ārpus” un citu piedāvājumu.

Negaršo alus? Lūdzu – izbaudīsim, ko piedāvā vīna darītāji – “Rankas vīns”, “Abavas vīns” vai “Chateau Topolčianky”. Un, ja ir vēlme izbaudīt, cik saderīgs ir alus ar restorānu izsmalcinātajām garšām, laipni lūgti – šogad sadarbībā ar Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju piedāvājumā ir augstākās klases restorānu ēdieni.

Un noteikti ņemsim līdzi bērnus. Bērnu un pieaugušo priekam un izklaidei “Annels” atrakcijas un “LatFun” karuseļi. Vēlies vēl ko interesantu – “Airbrush tattu”.

Festivālā nav aizmirsts par konkursiem. Mērīsim lielāko alus vēderu un meklēsim “Miss Latviabeerfest”. Neatņemama sastāvdaļa ir dienas un vakara koncerti, kur baudīsim gan grupas “Credo”, gan Viktora Lapčenoka priekšnesumus, latviski pozitīvas vibrācijas Jamaikā dzimušos ritmos sniegs “RIGA Reggae”, gan 80. gadu stila rokgrupa “Bloody Heels Band” vai “Moscow Beatballs” (Krievija) īpatnējais mūzikas pasniegšanas stils, izmantojot priekšnesumos visu mūsdienu blūza, džeza un rokmūzikas tehnisko arsenālu.

“Latviabeerfest 2018” norises laiks – no 23.maija līdz 27.maijam Rīgā, Vērmanes dāŗzā.

LA.lv