×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

“Latvian Voices” aizved “Pāri robežām”


ReklāmfotoReklāmfoto

Daugavas koncertzālē 22. augustā uz skatuves kāps pasaulē atdzītā a capella grupa “Latvian Voices”, kas sniegs koncertprogrammu “Pāri robežām”, kurā piedāvā klausītājiem krāsainu muzikālo a cappella buķeti septiņām sieviešu balsīm.


 

Koncerta programmā skanēs gan latviešu tautas dziesmas vēl nedzirdētos aranžējumos, gan oriģināldziesmas ar latviešu tautas mūzikas ietekmi, gan mūzika, kas aizvedīs skatītājus pāri robežām uz tālo Ameriku, Āfriku, Spāniju un citām valstīm. “Visa koncertprogramma veidota a capella stilā, izmantojot tikai un vienīgi cilvēka balsis kā īpašāko no instrumentiem,” saka Laura Jēkabsone un piebilst, ka, neraugoties uz modernām niansēm mūzikā, tautas dziesmas vēstījums joprojām paliek nemainīgs. Tas ir kā mūžīgs stāsts, kas joprojām daudzās emociju krāsās pulsē katrā latvietī.

“Latvian Voices” ir a cappella vokālā grupa, kuru veido septiņas jaunas profesionālās dziedātājas no Latvijas. Gandrīz visas ansambļa dalībnieces ieguvušas augstāko izglītību Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā kordiriģēšanas specialitātē. Dziedātājas piedalījušās diriģentu un vokālo mākslinieku meistarklasēs daudzviet Eiropā un arī šobrīd ir aktīvas Latvijas koru un ansambļu dziedātājas un vadītājas. Viņu repertuāru veido pašu aranžētas un komponētas dziesmas – gan latviešu tautasdziesmas, gan renesanses un baroka pērles, gan populāru estrādes dziesmu kaverversijas a cappella. “Latvian Voices” radītajā mūzikā savienojas klasikas, etno, popa un džeza mūzikas intonācijas.

“Latvian Voice” ieguvušas atzinību arī aiz Latvijas robežām. Pēdējie sasniegumi bija 2011. gada jūlijā, kad meitenes guva uzvaru klasiskās mūzikas kategorijā un skatītāju simpātiju balvu a cappella konkursā “Vokal Total” Grācā, Austrijā. 2012. gada aprīlī “Latvian Voices” kļūst par laureātēm starptautiskā konkursā “A capella” Leipcigā.

Grupas līdz šim lielākais panākums ir dalība pasaules koru spēlēs –  “World Choir Games Cincinnati” (ASV)  2012. gada vasarā. Sieviešu kamerkoru kategorijā meitenes saņēma zelta pakāpes diplomu un čempiona titulu.

Mākslinieces līdzās latviešu un dažādu tautu mūzikai izpildīs arī savus mīļākos populārās mūzikas hitus, kas aranžēti speciāli viņu balsīm. Koncerta muzikālo priekšnesumu paspilgtinās horeogrāfiski elementi, kā arī jautras sarunas ar publiku.

 

UZZIŅA

Vieta – Daugavas koncertzāle

Laiks – 22. VII 20.00

Biļetes – www.bilesusapardize.lv

Cena – Ls 7, Ls 9, Ls 22 www.latvianvoice.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+