×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
24. oktobris, 2016
Drukāt

“Latvian Voices” šogad apdziedās skumjos Ziemassvētkus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmajā Adventā, 27. novembrī ar koncertu Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā savu Adventa laika programmu “Mazie skumjie ziemas svētki” ieskandinās lieliskā vokālā grupa “Latvian Voices”, LA.lv pavēstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Una Griškeviča.

“Skumjas – šis grūti atvairāmais garastāvoklis – ne vienmēr ir saistāms ar kaut ko negatīvu! Lielākā daļa no mums laikā pirms Ziemassvētkiem mēdz skaidrāk saklausīt savu iekšējo balsi un aizdomāties par to, kas mums ir pats vērtīgākais, tādējādi neviļus nokļūstot gaišu un rezignētu ilgu varā. Bet vai gan šīs mazās ziemas svētku skumjas nav tās, kas mūs ved tuvāk pretim atkal satikšanai ar prieku? Vai šīs skumjas nav tās, kas parāda vēl jo skaidrāk, kas ir patiess prieks?! Šajā mirklī jāpiekrīt mācītājam un rakstniekam Jurim Rubenim, kurš sacījis, ka “prieks nav gudrs. Gudras ir skumjas.”

Koncertprogramma “Mazie skumjie ziemas svētki” ļaus klausītājam iepazīt grupas dalībnieču jaundarbus (piemēram, Lauras Jēkabsones “Totari”), atpazīt vēsturiskas Ziemassvētku melodijas, kas nemanāmi savīsies kopā ar “Latvian Voices” dalībniecēm tik tuvo tautas mūziku un ziemas Saulgriežu tradīcijām.

“Visu šo astoņu pastāvēšanas gadu laikā mums ir sakrājies, ko teikt gan tekstos, gan oriģinālmūzikā, līdz ar to šī tūre būs kā tāds skaists rezumē par paveikto, jo šie ir pirmie Ziemassvētki, kurus pavadām Latvijā, nevis citur pasaulē. Programmā esam iekļāvušas arī senas Adventa laika melodijas – savienojumā ar mūsu pašu muzikālajām idejām –, lai skanētu gan senais, gan mūsdienīgais. Protams, neatkāpsimies arī no tautiskā – mums ir daudz dziesmu ar tautisko tekstu un mūsu mūziku.”

Koncertos skanēs arī atpazīstamākas un Ziemassvētku laikam tuvākas melodijas, lai, kā pauž “Latvian Voices” meitenes, cilvēkam, izejot no baznīcas, būtu gaišāka noskaņa. Grupa piedāvās klausītājiem dziesmas “Kas ir šis bērns”, “O come, come Emanuel”, “Totari”, “Kalado”, “Mazie skumjie ziemas svētki”, “See amid the winter snow”, “Mazais bundzinieks” u.c. Jaunās programmas režisore ir Paula Pļavniece, bet par vizuālo noformējumu rūpēsies Gundega Skudriņa un “Skudras Metropole”.

Vēl jāpiebilst, ka pie klausītājiem “Latvian Voices” dosies mazliet citādākā sastāvā, nekā ierasts šajos gados, jo, kā ar smaidu saka Laura, “šāda situācija ir likumsakarīga sieviešu sastāvos, un mūsu sastāva maiņas jau ir kā brends.” Tādēļ šobrīd divu topošo māmiņu – mecosoprāna Elīnas Šmukstes un pirmā soprāna Noras Vītiņas – vietā kopā ar “Latvian Voices” koncertēs Dita Belicka un Beāte Locika, kura aktīvi darbojas arī jauniešu korī “Kamēr…”.

 • Koncertu norises vietas:
  27 .novembrī plkst.19.30 Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu draudzē
  4. decembrī . plkst. 19.00 Jelgava Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
  11. decembrī plkst.17.00 Kuldīgas Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
  18. decembrī plkst.18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa Ev. lut. baznīcā
  20. decembrī. plkst.18.00 Rīgas Torņkalna Ev. lut. baznīcā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+