×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Mūsu olimpiešus atklāšanas parādei ietērps Ogrē

Foto - LOKFoto - LOK

Soču ziemas olimpisko spēļu uguns stafetē Krievijā piedalījies arī latvietis Sandis Šteins, kurš lāpu viņam atvēlētos 300 metrus nesa Gatčinā netālu no Sanktpēterburgas.

“LA” jau ziņots, ka stafete visā pasaulē kļuvusi par apsmiekla objektu, jo lāpa nesēju rokās apdzisusi vismaz 34 reizes, taču latvieti tā nepievīla. Lāpnesim pirms došanās ceļā vajag tikai uzmanīgi uzklausīt instrukcijas, jo tajās izskaidro un pastāsta, kas darāms, lai uguns paliktu dzīva, smaidot paskaidrojis Sandis Šteins. Savulaik viņš bija firmas “Latvija Statoil” izpilddirektors, tagad vada “Stat-oil Fuel&Retail” Krievijas organizāciju. Viņnedēļ olimpiskā uguns ar atomledlauža palīdzību nogādāta Ziemeļpolā, kur to iededza 74 gadus vecais polārpētnieks Arturs Čilingarovs, bet Sočos tā uzliesmos spēļu atklāšanas parādes dienā 7. februārī.

Mūsu olimpieši šajā parādē piedalīsies, visticamāk, dzimtenē darinātos tērpos. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izziņotajā iepirkuma konkursā pieteicās vienīgi Ogres uzņēmums “OT Stils”, ar kuru paredzēts noslēgt līgumu par 150 apģērbu komplektu pagatavošanu pēc pazīstamās modes mākslinieces Natālijas Jansones skicēm. Katrā komplektā būs kungu un dāmu jakas un džemperi, bikses, somas, cepures, cimdi un šalles. Kopā tie izmaksās 18 645,90 latus (bez PVN). LOK un “OT Stils” līgumu parakstīs pēc dažām dienām, kuru laikā saskaņā ar likumu iespējams apstrīdēt iepirkuma konkursa rezultātus. Līdz 1. novembrim uzņēmēji var pieteikties vēl diviem LOK iepirkumu konkursiem, lai olimpiešus apgādātu ar sporta un iesildīšanās tērpiem, kā arī apaviem.

Daudzi nav mierā ar to, ka šie tērpi nebūs Latvijas valsts karoga krāsās. Taču no savējām atsacījušies arī vācieši, atklāšanas parādei izvēloties svītrotas vējjakas zaļos, baltos, dzeltenos un tirkīza toņos. Visiem sevišķi patīkot divkārtējās biatlona olimpiskās čempiones Magdalēnas Neineres dizainētā olimpiešu formas cepure ar bumbuli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+