×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Latvieši arī basketbolā

latisevs_jk_173

Latvijas izlases nepiedalās olimpiskajā basketbola turnīrā Londonā, tomēr mūsējie tur ir sastopami. Pirmās divas sacensību dienas pagāja bez sensācijām – gan dāmu, gan vīru turnīrā pie pārliecinošas uzvaras tika ASV izlase. Tas gan nenozīmē, ka amerikāņiem zelts jau rokā, izšķirošajās spēlēs spriedze noteikti būs lielāka. 


Viens no Krievijas sieviešu izlases galvenā trenera Borisa Sokolovska asistentiem un padomdevējiem ir Ainars Zvirgzdiņš, kurš sestdienas pēcpusdienā Londonā dabūja vēl kādu sirmu matu. “LA” jau ziņots, ka Krievijas izlase bija ļoti tuvu zaudējumam pret kanādietēm, tomēr, pateicoties ofensīvai 18:3 pēdējās piecās minūtēs, iznāca laimīga uzvara ar 68:63. Krievietes olimpiskajām spēlēm gatavojās galvenokārt Latvijā, kur par viņu formas iegūšanu rūpējās gan RSU studentu komanda, gan U-18 puišu izlase. Latvijas sūtnis olimpiskajās spēlēs ir arī basketbola tiesnesis Oļegs Latiševs un laukumā ar svilpi jau devies ASV un Horvātijas dāmu mačā.

Lietuvā šajās dienās visa uzmanība veltīta jaunajai peldēšanas zvaigznei Rūtai Meilutītei, bet visu olimpisko spēļu laikā kaimiņu valstī ārpus konkurences būs tās basketbolisti. Lietuvieši izcīnīja olimpisko bronzu Barselonā, Atlantā un Sidnejā, un tāds ir minimālais mērķis arī Londonā. Pretī tam komandu ved Ķēstutis Kemzūra, kurš pirms trim vasarām bija Latvijas izlases galvenais treneris. Tiesa, olimpiskais kvalifikācijas turnīrs, pārbaudes spēles un pirmā spēle Londonā pret Argentīnas izlasi (79:102) liecina, ka lietuviešiem īstas kārtības nav aizsardzībā. Uzvarētājiem Luiss Skola iemeta 32 punktus un, kā atzīst Kemzūra, zem groza darīja, ko gribēja. Tomēr skaistu basketbolu parādīja arī lietuvieši, un neveiksme pret komandu, kas tiek nosaukta starp medaļu pretendentiem, varbūt pat var nākt par labu.

 

OLIMPISKĀS SPĒLES

BASKETBOLS

Sievietes

A grupā: Ķīna – Čehija 66:57, Turcija – Angola 72:50, ASV – Horvātija 81:56; B grupā: Kanāda – Krievija 53:58, Brazīlija – Francija 58:73, Austrālija – Lielbritānija 74:58.

Vīrieši

A grupā: Nigērija – Tunisija 60:56, ASV – Francija 98:71, Argentīna – Lietuva 102:79; B grupā: Brazīlija – Austrālija 75:71, Spānija – Ķīna 97:81, Krievija – Lielbritānija 95:75.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+