Latvijā
Novados

Latvieši ārzemēs: “Jābūt pavisam citai Latvijai, uz kuru gribētos atbraukt.” 58

Foto no “liepajniekiem.lv”.

Marta pirmajā pusē ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu liepājniece Ilze Vainovska, kura ir dzintara sējēja un zīmola “Noķerts Liepājā” veidotāja, devās uz Norvēģiju pie turienes latviešiem, vēsta portāls “liepajniekiem.lv”. Uz Folkloras dienām Bergenā viņu bija uzaicinājusi Latviešu biedrība.

Vietējais medijs aicinājis viņu dalīties iespaidos, un I. Vainovska teikusi: “Tur ir ļoti daudz jaunu cilvēku ar bērniem. Man radās priekšstats, ka latvieši Norvēģijā jūtas ļoti labi. Un ļoti latviski. Ja šeit varbūt cilvēks savu latviskumu tik ļoti nav izjutis, tad, aizbraucot kaut kur citur, viņš ar lielu prieku iet dejot, piedalās tautas teātrī. Viņam prasās apliecināt savu latviskumu. Un ja ir jāizvēlas kāda sabiedriskā aktivitāte, tad izvēlas latvisko.”

Amatieru teātri Bergenā vada bijusī liepājniece Liāra Ozola, raksta “liepajniekiem.lv”. Izrāde “Ābolu maiss” notikusi pārpildītā zālē. “Man šķiet, ka latvieši, kuri iedzīvojušies Norvēģijā, atpakaļ neatbrauks. Nezinu kādam ir jābūt reemigrācijas plānam, lai tas notiktu. Manuprāt, tad jābūt pavisam citai Latvijai, uz kuru gribētos atbraukt. Bet līdz šādai citai Latvijai ir ļoti tāls ceļš ejams. Diemžēl…”

Ārpus Latvijas dažādās mītnes zemēs pasaulē dzīvo, mācās un strādā vairāk nekā 370 000 Latvijas diasporas pārstāvju. Šobrīd lielākās latviešu kopienas dzīvo Lielbritānijā, ASV, Kanādā, Īrijā, Zviedrijā, Austrālijā, Krievijā, Brazīlijā, Vācijā, Beļģijā, Izraēlā, Norvēģijā, Spānijā, kā arī citās mītnes zemēs pasaulē, liecina Ārlietu ministrijas dati.

LA.lv