×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
25. marts, 2017
Drukāt

Latvieši ārzemēs: “Jābūt pavisam citai Latvijai, uz kuru gribētos atbraukt.” (59)

Foto no "liepajniekiem.lv".Foto no "liepajniekiem.lv".

Marta pirmajā pusē ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu liepājniece Ilze Vainovska, kura ir dzintara sējēja un zīmola “Noķerts Liepājā” veidotāja, devās uz Norvēģiju pie turienes latviešiem, vēsta portāls “liepajniekiem.lv”. Uz Folkloras dienām Bergenā viņu bija uzaicinājusi Latviešu biedrība.

Vietējais medijs aicinājis viņu dalīties iespaidos, un I. Vainovska teikusi: “Tur ir ļoti daudz jaunu cilvēku ar bērniem. Man radās priekšstats, ka latvieši Norvēģijā jūtas ļoti labi. Un ļoti latviski. Ja šeit varbūt cilvēks savu latviskumu tik ļoti nav izjutis, tad, aizbraucot kaut kur citur, viņš ar lielu prieku iet dejot, piedalās tautas teātrī. Viņam prasās apliecināt savu latviskumu. Un ja ir jāizvēlas kāda sabiedriskā aktivitāte, tad izvēlas latvisko.”

Amatieru teātri Bergenā vada bijusī liepājniece Liāra Ozola, raksta “liepajniekiem.lv”. Izrāde “Ābolu maiss” notikusi pārpildītā zālē. “Man šķiet, ka latvieši, kuri iedzīvojušies Norvēģijā, atpakaļ neatbrauks. Nezinu kādam ir jābūt reemigrācijas plānam, lai tas notiktu. Manuprāt, tad jābūt pavisam citai Latvijai, uz kuru gribētos atbraukt. Bet līdz šādai citai Latvijai ir ļoti tāls ceļš ejams. Diemžēl…”

Ārpus Latvijas dažādās mītnes zemēs pasaulē dzīvo, mācās un strādā vairāk nekā 370 000 Latvijas diasporas pārstāvju. Šobrīd lielākās latviešu kopienas dzīvo Lielbritānijā, ASV, Kanādā, Īrijā, Zviedrijā, Austrālijā, Krievijā, Brazīlijā, Vācijā, Beļģijā, Izraēlā, Norvēģijā, Spānijā, kā arī citās mītnes zemēs pasaulē, liecina Ārlietu ministrijas dati.

Pievienot komentāru

Komentāri (59)

 1. Es gribu, lai visu man pasniedz gatavu. Pats strādāt un savu naudu izdot lai vidi uzlabotu negribu.

 2. Vienīgais, kas Latvijas iedzīvotājiem būtu jāizdara – JĀIZMET NO VARAS BIJUŠIE KOMUNISTI. Kamēr VAIRĀKUMS atbalsta pie varas esošos ZZS, SC, NA tikmēr nekāda “Latvijas celšana” nenotiek. Tas, kas notiek tiek saukts par “valsts izzagšanu”. Un šādā šmucē normāls cilvēks nevēlas piedalīties.

  Kad vairākums izsvētros visus bujušos komunistus no velēšanu listēm, tad var sākt domāt par atgriešanos. Kamēr Latvijas tauta ievēl brigmaņus un lembergus, normālam cilvēkam tur nav ko darīt. Punkts.

 3. kas tad būs tas valsts būvētājs, laikam tie muļķi, kuri par nožēlojamām kapeikām joprojām strādā šeit. Un kad viņi visu būs sakārtojuši, tad ārzemju latvieši viņus aplaimos ar savu klātbūtni. Tikai viņi šeit nevienam nav vajadzīgi, laimpaliek savā laimes zemē

  • Vispirms sakārto, tad īdi, sliņķi.

   • sociāli atstumtais Atbildēt

    ak , tad jābūt čaklam un paklausīgam 4.maija bij. brašajiem komjauniešiem + LKP CK + čekistiem neierobežoti pildot viņu caurās kabatas , strādājot par nožēlojamiem grašiem ?

 4. daži, no tā saucamās trimdas atbraukušie, te ir sastrādājuši nelietības pret tautu un aizvien vēl to dara, ne mazāk, kā genocīda izpildītāji padomju režīma laikā.

 5. Latvietis ārzemēs pārsvarā ir kārtīgs “patērētājs” – uztaisiet spožu un foršu, tad mēs brauksim to Latviju lietot, bet piedalīties veidošanā, nē, paldies, tas mums par grūtu!

 6. Jā viegli jau pateikt,tai jābūt citādai Latvijai,bet ks to valsti citādu padarīs,ja ne paši latvieši.Labi,aizbraucāt,naudu sapelnījāt,brauciet atpakaļ celt Latviju! Atbrauksiet vecumdienās,vai? Td tik tiešām tā būs vai nu cita Latvija,vai vispār nebūs vairs Latvija!Palikušie cilvēki gados,kuri savu darba mūžu šeit Latvijā nostrādājuši jau vairs nekādi valsts cēlāji diemžēl nav.Tā kā brauciet vien drīzāk atpakaļ uz Latviju.

 7. Nepareizas domas! Atbildēt

  Laimīgie cilvēki, kuriem bija tāda iespēja, pietika uzņēmības un mazliet veiksmes, lai aizbrauktu. Te viens komentētājs rakstīja – “kaut sirds velk atpakaļ”. Labi saprotu šo cilvēku, jo es visu mūžu esmu juties tieši tāpat, tikai tieši otrādi – sirds visu laiku gribēja tikt prom no šejienes, taču nebija tādu iespēju (padomju laiki, tad ģimenes apstākļi) Kad vairs nekādu šķēršļu nebija, tad gadi,..veselības stāvoklis. Bagātnieks nekad neesmu bijis, taču man paveicās ar darbu un trūkumu cietis neesmu. Tomēr gribējās dzīvot citur – augstāka civilizācija, sadzīves kultūra, paradumi, vide. Laimīgie cilvēki, kuriem ir iespēja tur dzīvot!

  • Nu taisnība, ka nepareizas. Jo padomā, kas notiek ar tautu, kura sādi domā. Tas ir līdzīgs process lekšanai uz ecešām. pašnāvībai.
   RietumEiropas kultūra jau ir mirstoša kā redzam. Jo ta nespēj sādus interesentus nodurt un apēst aiz savas ” augstās kulturālības”. tāpēc arī viņa mirst un uz tās noklātajiem galdiem saskrien puspasaule un visu tur izdemolēs.
   Pareizā doma ir kopt un aizstāvēt un pareizi turēt savu maju.
   Mēs nekad nevaram valdīt ne paši sevi kur nu vēl citas tautas, ja mūsu domāsana sniedzas tikai ” kā man savas dzīves laikā izbaudīt baudas” Cilveki, kuri valda, daudzkārt tālāk domā nekā tikai par savu īso dzīvi. viņi plāno simtgadiem tūkstošgadiem plānus uz priekšu.

 8. Jūs tur Latvijā saved visu kartībā, tad mēs varbūt brauks atpakaļ ! Riebjas tāda attieksme- ko tad mēs,mēs laižas lapās… lai tie muļķīši-palicēji perās ar vietējiem latvju birokrātiem un nekaunīgajiem,nelojālajiem galvas invalīdiem -krievvalodīgajiem.

 9. Tas suns ir aprakts latviešu mentalitātē,Sutkas gars,glēvums… starp Latvijas uzņēmējam-bizneswomenēm latviešu vārds Ilze vai Inese ir 6. vietā.. pirmās piecas ir visādas akuļinas,duņas .

  • Padomā, cik daudz krējums tika izkauts 20.gs. nemaz neminēsim par raksutra kropļojumiem, kurus atstāj padomju laiks.
   Mēs neesam vēl paspējuši atkopties. Pasaktīties reizēm ir veselīgi strēlnieku pulku bildes. Man kā sievietei, kura apkārt redz vārgu vīriešu kontingentu, daudz kas kļūst skaidrs kur tie stiprie puiši un īstie vīri biezos slāņos ir palikuši. mēs staigājam pa viņu kauliem biezē kārtā. Ta pa visu Krieviju viņi ir izkaisīti.
   Un viņi krita par to, lai mums būtu sava zeme un sava valsts.
   Pēc pilna ABSURDA izskatās tagadējā zemes pamešana uz viņu foma.
   Mūsu kaite ir tā, ka mēs pārāk pavieglām galviņam. Atri padodamies kārtējam svilpienam. Ko ar mums grib darīt vara to uzreiz klausam. Grib karā zem stobriem dzīt kā strēlniekus – ejam kā labiņie, grib pa pasauli pakliedēt un likvidēt tautu – ari uzreiz klausam.
   Es jau nu domātu, ka nevajag tik traki tādiem paklausīgiem visur būt un kaut kur jābut savai galvai.

 10. šķiet komentētāju ‘ aizbraucējs” ir ietekmējusi personības veidošanās posmā alkoholisma sērga. ir gadījumi, kad tas noved pie šādām vampiriskām personības iezīmēm.
  tādeļ neņemsim to par īsti adekvātu 😉
  Tie, kuriem ir bijusi iespēja novērot šo parādību, sapratīs labāk. Parējiem – neuztveriet to par adekvātu. Izdarīsiet lielu kļūdu. Man jaunībā patika puisis ar sādu ligu. Tas ir ļoti ļoti dziļi un šie cilvēki mokās paši ar sevi un meklē kur vampirēt, lai kompensētu ieksejo graustu. Kurš ārēji parasti nav redzams. so tipu var tikai atstāt kur viņs ir. Sajā gadījumā kādā ārzemē. Bet varbūt arī nē. Viņi ir arī diži fantastiku izdomātāji.
  Atpazīt var intuitīvi pēc nepārprotami neirotiskiem gājieniem, ko varam arī novērot.

 11. Sirdsmīļie tautieši.
  Var visādas situācijas būt dzīvē, bet mūsu darba mērs ir vai mūsu bērni un dzimtas turpinājums ar stabilām saknēm būs Latvijā . Tas ir galvenais. Vai bērni, mazbērni mazmazbērni u.t.t. dzīs stipras latviešu dzimtas.

 12. Lai cik citur būtu labi, izšķīšana ir mūsu tautas likvidācija.
  Mums nav tāda kaula, lai saglabātos citā vidē tūkstošiem gadu.
  Par migrācijas nāvīgumu mūsu tautai nevar būt nekādu runu. VISPAR nekādu runu.
  Mēs redzam pat pie pēckara trimdas latviešiem, ka max viena paaudze saglaba valodu un kultūru homija līmenī.
  Ja sis rādītājs nav gadu tūkstosi tad diskusijas ir liekas. sis process ir jaizskauž.
  Sveiciens Norveģijas latviešiem. Es zinu, ka tā ir lielsika zeme un tautas mentalitāte loti piemŗota mūsējai. Es tur mācījos un dzīvoju norveģi ģimenē 90to gadu sākumā un atgriezos.
  Jo padomāju – viņiem nav vajadzīgi migranti un man ir savas mājas. Jutu ari no viņiem tādu attieksmi, ka ” tu jau noteikti te gribēsi palikt vaine” Tas man uzista ļoti lielu lepnumu. Nu kam viņiem sitādi ir vajadzīgi.. Mana darīšana ir braukt mājas un kopt savu ‘ dārziņu”
  Saprotiet lūdzu to un beidziet šo stilu!!

 13. Uz provincialu zemi,kur joprojam parastais cilveks tiek krapts atpakal braukt negribas ,kaut sirds velk…

 14. Esu bijis arzemes ari norvegija…neiedzivojos,laikam tomer ar materialajam vertibam nepietiek lai aizmirstu vietu kur patik but visvairak….protams kad seit viss ir galiga d…a….Vajadzeja 11 gadus lai nonaktu lidz sadai atzinai..,redzot citu valstu pieredzi un salidzinot labak izsproti cik daudz un kas latvija ir sacakarets un izskroplots tapec nevajag nenovertet aizbrauceju viedokli kuri dod objektivu un patiesu kritiku kuru neviens cittautietis nespes dod jo vins nav latvietis kurs spej paskatities uz sevi no malas ko diemzel nespej tie kas dzivo uz vietas patstavigi….vai es speju kautko mainit uz labo pusi atrazdamies seit vai arzemes-uz doto bridi nekadas starpibas nav jo lielaka dala veletaju tomer atrodas latvija un uz latviju un pasi uz sevi no malas nav paskatijusies tapec kartejas velesanas kapj uz tiem pasiem grabekliem.Valdibas darboni to zin un rupejas lai vietejie butu parak aiznemti ar elementaru izdzivosanu jo tad neatliks laika iedzilinaties kartejos velesanu kalamburos kuros pat velns kaklu nolauztu meklejot tur tiras un demokratiskas velesanas….Deputatu bezatbildibas sapnis nevis smags darbs latvijas tautas kalpiem kaut vinus krievs parautu jo pat velna zel butu ar tadiem……………………….

 15. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2010. gads): “Papildus līdz šim jau emigrējušajiem Latvijas iedzīvotājiem, vēl gandrīz piektdaļa (19%, jeb aptuveni 400.000) šīs valsts iedzīvotāju ir “oficiāli” atzinuši, ka būtu gatavi pamest šo valsti, galvenokārt politekonomisku iemeslu dēļ”, liecina “Gallup” veiktā aptauja. “Pārsvarā emigrēt vēlētos gados jaunāki cilvēki, kuri ir gan ieinteresēti gan uzlabot savu dzīves līmeni materiālā izpratnē, gan arī vairs naivi necer uz šīs valsts atbildīgu attieksmi pret saviem iedzīvotājiem”, esot secināts aptaujā iegūto datu apkopojumā…
  ——
  Mediju ziņa (2008. gads): “Iepriekšējā gada (2007.) laikā Latvijas iedzīvotāju skaits samazinājies tikai par 10.400 un 2008.gada sākumā Latvijā dzīvoja 2 miljoni 271 tūkstotis cilvēku, bet iedzīvotāju skaita samazinājuma temps 2007.gadā ir bijis salīdzinoši neliels – 0,46%”, liecinot Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) funkcionāru apkopotie “demogrāfiskās statistikas” dati. Savukārt, tikai 3 gadu laikā un tikai uz Īriju vien no Latvijas “oficiāli” skaitās emigrējuši ~ 28.000 iedzīvotāju, bet saskaņā ar medijos publiskoto informāciju – jau līdz 2007. gada nogalei šo valsti politekonomisku iemeslu dēļ jau bija pametuši ne mazāk kā 250.000 tās iedzīvotāju…
  ——
  .
  ”No Muļķu Zemes aizbrauc Tauta…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 27.06.2008., Nr.6. )
  .
  No “valsts” mūk bāleliņi projām:
  “Kā muļķi SILEI novergojām,
  Bet rezultātā – “jāauj kājas”,
  Lai CITUR atrastu sev mājas…”

  Ņirdz Muļķu Zemes varas stutes:
  “Lai ‘šļūc pa diegu’ “bauru utes”,
  Kam SILES “valstī” dzīvot grūti ~
  Būs rukšķiem ērtāk ‘rīt un pļūtīt’!
  .
  VĒL piektā daļa ‘laisties’ taisās?
  Par to mums tikai ‘ņirga raisās’:
  Kaut puse emigrēt var, droši ~
  Vienalga – ‘loposimies koši’:
  .
  Kā iepriekš – “pūli” čakarēsim ~
  ‘Pa trekno “shēmas” kombinēsim’,
  Gan “tautas kalpos” ‘laižot muļķi’,
  Gan ‘masmēdekļos’ – trulu ‘duļķi’.
  .
  Kā ierasts – uzspļausim, ar plīkšķi,
  Un ‘sašķiebsim pret grīdu īkšķi’,
  ‘Pa pliko cērpot’ “reņģēdājus”,
  Kas UZTUR ‘siles bradātājus’.
  .
  Joprojām – “baurus” ‘uzmetīsim’:
  Uz SIB-īrijām trimdā dzīsim ~
  Lai svešās zemēs pelna ‘piķi’,
  Ko ‘atslauks’ šīs “valsts” “politiķi”:
  .
  Par “parādniekiem” emigrantus,
  Mēs saucam, ‘piemeklējot’ “pantus”,
  Ko SEV šai “valstī” ‘cepam’ paši ~
  Lai ‘bleķo ragā’, lupatlaši!!!…”

  No Muļķu Zemes aizbrauc Tauta ~
  Tai “brīva” izvēle tiek ļauta:
  Var ‘SILES “valstī” atstiept kājas’,
  Vai – pamest Tēvzemi un Mājas…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 16. Ar laipošanu,kā NA,neko nesasniegsim!

 17. Ja Latvijas galvaspilsētā jebkurā brīdī var pienākt civilokupants un sāk runāt krieviski un vēl nolamāt,ja krieviski neatbild,kāda patika latvietim tādā”galvaspilsētā” dzīvot?

  • Diez vai Tu esi patriots. Tu jau labāk piekāpsies krievam tā paša mīļā miera dēļ vai pacentīsies aizlaisties. Tā kārtība Latvijā atkarājas tikai no Tavas izturēšanās. Un gaidīt ka kāds to kārtību no malas ieviesīs ir ļaunāk nekā bērnišķīgi. Un tie kas cer, ka bez viņiem te visu sakārtos un tad brauks atpakaļ, tie ir tādi paši bērnišķīgi murgi.

 18. Nekas nav vienkāršāk, kā atstāt grūtības un laisties uz turieni, kur citi jau visu sastrādājuši un sakārtojuši, izmantot citu labumus ir visvieglāk! Kāpēc mums nepatīk melnie bēgļi , ja mūsējie latvieši ir tādi paši Rietumeiropā. Vienīgā starpība – nav tik lielu atšķirību ticības lietās, ja kāds ,kas aizlaidies no Latvijas vispār ir ticīgs cilvēks!

 19. Ar pulti kautko uzlabos?
  Gaida, lai kāds viņu vietā, kamēr bērnus izaudzina par labiem angļiem vai norvēģiem?
  Gaidīs, lai vecumdienās kopj valsts, kurai nav maksājuši nodokļus pēdējos 25 gadus?
  Gaida klātu galdu?

 20. Ja godīgi,savu pienākumu Latvijas priekšā esmu izpildījusi ar uzviju-strādāju no 16 gadiem un maksāju nodokļus visu šo laiku,-30 gadus…vai saņemšu pensiju par šo -ļoti šaubos. Bērni izaudzināti jau savā dzīvē,un nolēmu padomāt beidzot par.sevi. Vai tas ir kāds noziegums strādāt citā valstī un beidzot nevilkt dzīvi kā smagu nastu,bet priecāties par to,ka novērtē un palīdzēt mājiniekiem?

  • Pienākums ir izpildīts, ja mūsu bērni un dzimtas turpinājums ar stabilām saknēm būs Latvijā
   un viņiem ir ielikts tads gars ka viņus neaizpūtīs kā pelnus vejā. Tas ir galvenais. Vai bērni, mazbērni mazmazbērni u.t.t. dzīs stipras latviešu dzimtas.

 21. Ja kāds interesētos par vēsturi, tad tas zinātu, ka līdzīgi bija 1929. – 33. gadā. Krīze. Tad pie varas nāca tautsaimnieks Ulmanis, kas drīzā laikā izveda valsti no krīzes, un neviens no valsts nebēga, bija otrādi – pie mums ieveda poļu un lietuviešu laukstrādniekus – kā īri, norvēģi un briti tagad ieved mūsējos. Atšķirībā no ulmaņlaikiem, tagadējā krīzē mums par premjeru kļuva Dombrovskis – bijušais bankas klerks un fiziķis pēc izglītības, kurš no tautsaimniecības ne bum-bum, sarakstīja skaistu pasaku grāmatu “Veiksmes stāsts”, bet Latvija zaudēja vairāk nekā 300 tūkstošus strādīgu cilvēku, kuri tagad ceļ svešu valstu ekonomiku. Vai nav tā, ka vaina ir meklējamā pašā sistēmā – daudzpartiju demokrātijā – kad svarīgos brīžos neviens nespēj un negrib uzņemties atbildību un partijas nespēj izraudzīties piemērotākos vadītājus?

 22. Ceru, ne visi latvieši ārzemēs domā tā, kā minēts virsrakstā. Tas izklausītos: “Uztaisiet priekš mums Latviju, tad mēs atgriezīsimies.”
  Ziniet, mēs Latviju veidosim priekš sevis- priekš tiem, kuri ir ar mieru saspringt un saņemt minimālo, lai mūsu bērniem ir SAVA Valsts.

  • Kaut kā vēl neesat izveidojuši pēdējo 25 gadu laikā

   • Un nekad neizveidos. Visa tā klaigāšana par “latvijas būvēšanu” ir tikai, lai attaisnotu savu nespēju pakustināt savas pēcpuses, piecelties, lai uzņemtos risku un beidzot Dzīvotu.

 23. ” Vēja ziedi” vienmēr bijuši un būs. Kurš aizbraucis, tas pazudis, tur nav ko gaudot. Te komentāros ” uz vietas” gaudotāju pilns!

 24. Nevienā citā valstī tā nesaka cilvēkiem , ka viņi nav vairs vajadzīgi , jo izbraukuši no savas valsts . Tā jau tikai Staļins mācija un sodīja tos , kas ārpusē pabijuši .

 25. Nepatriecām komūnistus deviņdesmitajā, neatjaunojām Savu Valsti, bet pieļāvām, ka viņi izveido 4. maija republiku ar visām no tā izrietošajām sekām – bez lustrācijas, deboļševizācijas, pad-elites nomaiņas, kā tika izdarīts normālās valstīs, piemēram, Igaunijā – tad nu ir tā, kā ir! Aizbraucējus nevar vainot, var gan cerēt un vēlēties, ka arī viņi ar savām zināšanām, finansēm u. c. palīdzēs mums, palicējiem, tomēr kādreiz izveidot to Latviju, kādā gribētos atgriezties.

 26. Arī es dzīvoju Bergenā un aizbraucu prom no Latvijas, lai varētu uzturēt savus vecākus- pensionārus, ko ar skolotājas algu Latvijā nevarēju izdarīt. Es nevaru atgriezties, jo tad mēs būtu 3 nelaimīgi cilvēki, kuriem ikdienas temats būtu, kā “izvilkt” līdz algai vai pensijai. Zinu šejienes latviešu sabiedrību, bet īpaši ar tiem”nebrāļojos”, jo arī šeit ir mazais Latvijas modelis, kurā dominē klačas, skaudība un liekulība. Tas patriotisms ir ciemiņa acīm labi spēlēta izrāde. Patiesībā latvieši ir vien brīžos, kad 18.novembrī piesprauž karodziņu un dzied himnu kopīgā pasākumā, neaizmirstot to plaši atspoguļot gan norvēģu, gan latviešu sociālos portālos. Un, piedošanu, tās folkloras dienas man atgādināja vienu lielu balagānu. Pie vadīšanas laužas viduvējības, kuri arī Latvijā ir bijuši viduvējības. Reāls provinciālisms. Un NEVIENS no t.s. patriotiem uz Latviju nebrauks. Jo desu maize ik dienas un ceļojumi ik gadu ir vilinošāki par smagu darbu Latvijā. Daudzi ir gatavi mēzt citu netīrumus, bet dzīvot šeit. Esmu, kā te kāds komentētājs rakstīja, tuksneša zāle, kas ripo pa vējam. Bet šobrīd man jāripo. Vecāki man deva labu izglītību, bet tikai šeit to novērtē. Tikai šeit es varu piepildīt savu profesionālo varēšanu, saņemot pienācīgu atalgojumu. Tikai šeit es varu nopelnīt tik, lai pietiek arī vecākiem, kuri ir pelnījuši cilvēka cienīgu dzīvi. Viņi skumst pēc manis, es pēc viņiem, bet arī saprot manu upuri. Es nežēlojos , bet arī nepriecājos. Droši vien arī mana ģimene būs šeit. Mani bērni ikdienā runās divās valodās. Es mīlēšu Lativju un arī bērniem mācīšu mīlēt to, bet es nesaukšu sevi par patriotu, jo patriots var būt, tikai dzīvojot Latvijā.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Lasu un asaras acīs! Jūsu komentārs ir no sirds, bez uzbrukumiem, apvainojumiem, bet jūtams, ka sāp.
   Neesmu lasījis visus komentārus, negribu to darīt, jo vairums atbilst aizbraucēju kultūras līmenim un desmaizes filozofijai. Arī viņi nav 100% vainojami, jo tādi bij’ laiki.
   Protams, Latvijā daudz kas nav tā kā tam būtu jābūt, grūti cerēt, ka mēs ātri tiksim uz zaļa zara. kaut to ļoti vēlos, bet mani spēka gadi jau sen pagājuši…
   Uzskatu, ka katram ir jādzīvo tur, kur viņš izvēlējies, bet ar skaidru sirdi, labvēlīgu skatu, neapsaukājoties un bez vīzdegunības, ja esi mazliet bagātāks, bet bez Dzimtenes.
   “Pazaudējis Latviju tu pazudīsi pats!”/Jānis Jaunsudrabiņš?
   Veiksmi Jums, Ingas kundze!

 27. Nu, kāmēr šeit palikušie vēlēs par šobrīd esošām partijām un no padomju laikiem palikušiem politiķiem, tikmēr jau nekas nemainīsies… kāmēr āboltiņas sēdēs saeimā, kaut NAV ievēlētas, tikmēr būs tā kā ir un vēl sliktāk…kāmēr cerēs uz amerikāņiem un naidosies ar kaimiņiem, tikmēr ar nekas labs nesanāks…un tā varētu vēl turpināt, jo no ”partiju atbildības” dzīve uz labo pusi neies – ir jābūt konkrētu cilvēku atbildībai par katru darbu vai nedarbu!
  Un nav ko plēsties latviešiem savā starpā! Katrs dzīvo tur, kur grib un jūtas labi! Mums palikušajiem ar savu zemi galā jātiek pašiem bez citu palīdzības un ”padoma”!

 28. Kamer ES un NATO Valsts Latvija neklus par Tiesisku Valsti kura ieveros un izpildis visus Latvijas Valsts un Starptautiskos likumus,kamer Latvija kremla cekistu apvienibas sadarbiba ar pasreizejo “zalo zemnieku” apvienibu vares nesoditi izlaupit Valsts budzetu ,izplatit kremla propagandu un dezinformaciju,kamer tiks pielauta ,no cekistiem planota,Valsts apversuma gatavosana,tikmer nav nekada pamata domat ,kads latvietis atgriezisies uz patstavigu dzivi Latvija.Ja Latvijas politiki pieraditu,
  ka vini ir par Brivu un Neatkarigu Latvijas Valsti,bez kremla cekistu bandam,tad ari lielakais vairums latviesu atgriestos sava Dzimtene Latvija.
  Latviesi Latvija,pieradiet ka esat par Latviju bez kremla cekistiem,un arzemju latviesi sakas atgriesties sava Dzimtene Latvija.

 29. Latvijas latvietis parastais Atbildēt

  Liela daļa latviešu ir pierādījuši, ka ir tādi paši pašlabuma meklētāji un pie gatavs galda
  sēdētāji kā savulaik te no Padomijas sabraukušie. Toreiz viņus nicinājām un kauninājām –
  sak, tādi kā tuksneša zāle, ripo tikai pa vējam, bez saknēm, bez dzimtenes sajūta, bet
  paši ne par kapeiku neesam labāki. Paliekat jau nu savā Norvēģijā un lecat tur polku
  vien uz nebēdu. Mēs te kaut kā bez jums esam iztikuši un droši vien iztiksim arī uz priekšu.

  • Tāpēc vien , ka cilvēks mainījis dzīves vietu , nevajag viņu kaunināt un no viņa atteikties .Migrantus kaunina par citām lietām.

 30. Nebūs jau kur vairs atbraukt!
  No mums palikušajiem, večiem, brīnumus neceriet.

 31. Ziniet gribētāji, paliekat vien kur esiet, uz gatavu visi naski.

  • Nesaceries tik ļoti, ka kāds tagad kulsies uz to bedri, ko tu dēvē par latviju. Pēdējo 26 gadu laikā ir kļuvis tikai sliktāk un sliktāk. Tā ka negaidiet, ka kāds no ārzemēm brauks mēzt jūsu mēslus.

   • Neviens jau arī negaida, sēžiet savā laimes zemē,kamēr sapratīsiet ,ka Dzimtene ir tikai viena,ja būs lemts saprast.

   • Jau pašā sākumā Godmanis teica – jums būs sliktāk un sliktāk. Neviens neticēja. Tikai vēlēšanās ievēroja, ka Godmanis teicis taisnību, un 5. Saeimā neiekļuva ne Godmanis, ne viņa Tautas fronte. Bet banānu republikas ceļš jau bija iesākts.

 32. Jā,lūdzu,pienesiet mums uz paplātes!

  • Ko tad jūs tādu esat izveidojuši, ko jūs negribat dot citiem? Nenormālu korupcijas līmeni? Nelikumības visās dzīves jomās? Sistēmiskus cilvēktiesību pārkāpumus? Nu, ko?

   NEVIENS NORMĀLS Cilvēks negribēs dzīvot tajā bedrē! NEKAD!

   • Neesi domājis, ka par šādiem izteikumiem var kādreiz atņemt pilsonību un izsniegt nepilsoņa pasi?

   • aizbraucējs jau gadiem publiski asiņo, bet nav sapratis elementāru dzīves patiesibu:
    Ja gribi lai kaut kas tiktu izdarīts – jebkas – ņem un izdari pats. Nekad nevajag gaidīt no citiem.
    Kaut vai ja tavā durvjupriekšā ir nomests papīrs. Uz jebkuru sīkumu tas attiecas.
    Tad Tu būsi saimnieks un nebūs jāskatās riņķī – kurš tad viņu man pacels.

 33. Ilzīte: … jābūt pavisam citai Latvijai, uz kuru gribātos atbraukt…
  Ilzītes domu turpinājums: – un to “citu Latviju” lai izvedo citi, kuri vēl palikuši vecajā Latvijā!
  Mans viedokklis – varbūt vienkāršāks process būtu – pārcelt visu Latviju uz Norvēģiju vai kut citur, kur vairāk to pareizo, latviskumu kopjošie latvieši iekārtojušies ???

  • tev gan jāpārceļas atpakaļ uz kremļa troļļu fermu, nevis te jādzisina vēders !

  • tas jau gan būtu jauki – atbraukt uz tādu skaistu,bagātu Latviju, ko palikušie tautieši būtu uzcēluši,cīnīdamies ar visām valsts nebūšanām, pārvarot nabadzību un kašķīgumu. Bet,ja negribas atgriezties un palīdzēt veidot labu valsti, tad lai paliek,kur aizklīduši. Ikkatram ir rokas jāpieliek…Bet vai.kā negribas!

   • Pilnīgi piekrītu man vienmēr ir riebušies šitie teksti es jau atgriestos ja LV būtu šitais un šitais, ko tie cilvēki pīpē valsti veido cilvēki un sakārtot to var tikai cilvēki nevis atnaks fejas kas nobers maģiskos putekļus un pēkšņi vusi dzivosum laime un pārticība.

   • Kad sapņo, aizver acis, muļķīti! 😀

   • Interesanti kā tad visi veido to valsti?! Tāpat strādā pa minimālo un skauž ka citi kur aizbraukuši, pašiem nākas vilkt no algas līdz algai. Tiem, kuriem skauž, tie zin kā riet virsū aizbraucējiem.

    • pirma paaudze amerikaniete Atbildēt

     Sisele — Es nedoma kads tev skauz. Cilvek nevar ticet kad aizbrauc un tad sak ka brauksiet atpakal pec
     cilvek Latvija uzbuve piemerot viet kur jus veleties dzivot. Tas apvaino un ir ar smieklieg. Jums ir
     japalidz Latvija visas veidas iespejams un tad varbut nopelnisiet vietu Latvijas sabiedriba. Latvijai ir jau diezgan cilvek — okupant pecnacej — kas kautko sagaid tikai tapec jo vini tur atrodas — vestures netaisnibas del. Cinies pats prieks valdib kad patik. Taa ir demokracy. Neviens uz skivu tev nedos.
     Varbut neiznaks kaa grib bet vismaz jutisiet kad vis iespejams ir darits. Es grib skriet palidzet. Un tu?

     • Tāmnieks/dievturis

      Var zemi un var mantu, un varu svešiem dot.
      To Latviju, kas mūsos – to nevar iztirgot.

      Var valdītāji godu ar nievām dubļos mest –
      Ar lepni celtu galvu mums tēvu zemi nest.

      Var līgt ar pašu Jodu, kad prātiņš izkūkots,
      Lai Māras zeme tukša, bet pilns ir naudas pods –

      Liks Laima baltu laipu, pār kuru iesim mēs,
      Lai gūtu savu valsti. Un Dievs mums palīdzēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+