×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. jūnijs, 2012
Drukāt

Latvieši baidās lepoties ar tūrisma vērtībām

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija pēdējo pāris gadu laikā kļuvusi par valsti, kas ar daudzām vērtībām ieinteresē tūristus, tikmēr paši latvieši “baidās ar tām lepoties”, Latvijas Institūtā notikušajā diskusijā atzina pasaules lielākā ceļvežu izdevēja “Lonely Planet” žurnālists Brendons Pressers.

“Latvijā ir daudz ko redzēt – no vēstures līdz mākslai, arhitektūrai un neatkārtojamām dabas ainavām. Tāpat pēdējā gada laikā tūristu vidū aizvien populārāka kļūst padomju laika militārā mantojuma objektu apmeklēšana, kas ir īpaša tūrisma specifika. Tikmēr latvieši baidās vai arī izvairās lepoties ar savas valsts vērtībām,” sacīja Pressers.

Viņš arī norādīja, ka tūrisma nozares pārstāvjiem būtu jākoncentrējas uz nišas tūrismu, kas atklātu tieši Latvijas specifiku.

“Jāņu svinēšana Latvijā neatpaliek no Riodežaneiro karnevāliem. Tie ir ļoti specifiski un krāšņi svētki, un ir svarīgi tos popularizēt arī ārzemju tūrisma firmām. Tāpat plašas iespējas ir, piemēram, kāzu svinēšanai. Kāzas var svinēt daudzajās un skaistajās Latvijas muižās un pilīs, un tā pagaidām ir neapgūta tūrisma niša,” atzina Pressers.

Pressers ir autors sadaļai par Latviju “Lonely Planet” izdevumā “Estonia, Latvia, and Lithuania”, kas iznāca 2009.gadā. Šīs sadaļas gatavošanā žurnālistam informatīvo atbalstu sniedza valsts aģentūra “Latvijas Institūts”, sniedzot informāciju par Latviju un tās kultūru, rīkojot tikšanos ar dažādu organizāciju pārstāvjiem un izrādot Latvijas tūrisma objektus. Šovasar Pressers atbraucis, lai sagatavotu papildinājumu ceļveža sadaļai par Latviju, kā arī atjaunotu tā informāciju. Latvijai tiks atvēlētas 110 lapaspuses jaunā “Lonely Planet” Baltijas valstu ceļvedī.

Pressers, būdams Hārvardas absolvents ar diplomu mākslas vēsturē, patlaban ir pilna laika tūrisma žurnālists un vairāk nekā 35 ceļvežu autors. Žurnālista ceļojumi aptver iespaidīgu ģeogrāfisko diapazonu, no Karību salām līdz Malaizijai, Singapūrai un Brunejai un no Maurīcijas un Seišelu salām līdz Īslandei un dzimtajai Kanādai.

“Lonely Planet” ir ceļvežu izdevējs, kas kopš 1972.gada publicējis vairāk nekā 500 ceļvežus astoņās valodās. Kompānijā strādā aptuveni 200 pieredzējuši žurnālisti, un katrs ir atbildīgs par konkrētām valstīm vai valstu grupām. Žurnālisti ilgāku laika periodu pavada konkrētajā valstī, lai detalizēti iepazītos ar tās uzbūvi, kultūru, sabiedrību, vēsturi, tūrisma objektiem un piedāvājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+