×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. novembris, 2016
Drukāt

Latvieši par Trampa uzvaru: jāierauj burkānu sula! (10)

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

Sociālie tīkli trešdienas rītā saprotamu iemeslu dēļ pilni ar ASV vēlēšanu rezultātu vērtējumiem. Bez komentāriem, tikai citāti:

Vēsturnieks Guntis Zemītis: “Trampa fenomens ir tajā, uz kuru virzās arī LV izglītības sistēma. Jaunatne nelasa, nespēj uztvert garu tekstu, zinātnieki raksta paši sev.”

Žurnāliste Sandra Veinberga: “Līdz nāvei izklaidētā ASV publika nobalsojusi kā pircēji. Pārdevējs solīja un pircēji ticēja. Kampaņa beigusies, bet uzvarētāju nebūs arī ASV.”

Žurnāliste Evija Unama: “Lieliski, apgalvojums, ka jebkurš idiots var kļūt par ASV prezidentu ieguvis reālus apveidus! :)) Labs motivators..”

Ekonomists Ojārs Kehris: “‏Trampa pirmā runa pēc ievēlēšanas laba un dod cerības Amerikai un iespējams pasaulei. Šķiet saprot vēlēšanu un darba atšķirību.”

Katoļu priesteris Ilmārs Tolstovs: “‏Pēc Brexit seko ASV. Tas norāda uz liberālisma atplūdiem un konservatīvo vērtību nostiprināšanos vienkāršu cilvēku vidū.”

Sporta žurnālists Reinis Ošenieks: “‏11/9 un 9/11 – daudzi amerikāņi uzskata, ka šie datumi ir lielākās ASV traģēdijas. Kurš datums būs ļaunākais?”

Sabiedrisko attiecību konsultante Maija Dulle-Sūniņa: “‏Trampa pirmā uzruna tautai @CNN daudz labāka nekā Vējonim, stājoties prezidenta amatā? pagaidām katastrofa izpalika,varbūt nebūs tik traki:)”

Aktieris Andris Bulis: “Nesaprotu kādēļ visi uztraucas par Trampa triumfu.Lielākajos laikrakstos bija teikts – Trampu atbalsta Čaks Norris un Stīvens Sīgals! Viss!!!”

E-komercijas speciālists Gustavs Kreicbergs: “Brexit, pateicoties Jāņu paģirām, bija vieglāk sagremojams kā Trampa vājprāts.”

Mākslas zintniece Inguna Ģēģere: “Jāierauj burkānu sula uz Trampa kunga veselību.”

Sporta žurnālists Andris Ušackis: “Ik pa simts gadiem proletariāta diktatūra atgriežas. Tikai tagad jau demokrātiskā vēlēšanu formā.”

sintersand: “‏Jūtos kā klaušinieks, kura kungs apprecējis plāna prāta komtesi no pārnovada.”

BT1 mediju koordinatore Inese Libere: “Aiz šausmām par trampismu pat putniņi nenāk ēst. Barotava tukša.”

Poitologs Artis Pabriks: “ASV un Britānija atvēra pandoras lādi – nākamgad franči balsos par le Penu”

Politologs Jurģis Liepnieks: “Tas, ka ASV vēstniecība uzskata par nepieciešamu ietvītot šo 8.00 no rīta lieliski ilustrē situāciju”: US Embassy Riga: “I want to assure you that our partnership will continue to strengthen in the coming years.”

Reklāmas speciālists Ēriks Stendzenieks: “Oho. Izskatās, saule ieiet līdz šim maz zināmajā Klauna zvaigznājā. Vispirms Boriss Džonsons, tagad Tramps, gaidām Kaimiņu par premjeru.”

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kas ir Amerikas prese un TV? Pa lielākai daļai sevi dēvē par liberāļiem, vai vismaz progresistiem. Būdami skaidri sarkanie naciķi, kā b.Leņinč teica – tie ir “noderīgie idioti”.Te viņus dēve par “sHITLERistiem”. Ko viņi raksta un dara – viss smird.

  Latvijā palaistās baumas gan nepiepildīsies. Starp citu, Hillarija drīz būs cietumā. Kā starptautiska noziedzniece. Izmantojot valsts amatus, ņemdama brangus kukulīšus un “safiksējot” dažādiem maksātājiem nelegālus darījumus ar valsts noslēpumiem. Naudiņu savācot Klintonu fondā. Varbūt pat pakārs par nodevību? Gaidiet to brīdi.

 2. Kāpēc man būtu jālasa ziņotāju vai viduvēja aktierīša gnīdas vāvuļojumā?
  Tad jau labāk es lasu LIETUVAS prezidentes Daļas Grībauskaites teiktajā:
  “Mēs CIENĀM Amerikas tautas izvēli …”
  Es, tāpat kā vismaz 50 % ASV dzīvojošo LATVIEŠU, kas piedalījās vēlēšanās, ATBALSTU Trampa k-ga ievēlēšanu par ASV prezidentu!
  Tā pastalnieka TRULĀ vāvuļošana, kad pašiem viss salaist galīgā pakaļā, ir vnk …NOŽĒLOJAMA!

 3. Es tiešām ļoti brīnos, kādēļ daudzi ir tik negatīvi noskaņoti pret Trampu? Viņš protams, nav ideāls, taču izskatās, ka viņš saprot to, ko laikam nesaprata Klintone – ka tālāka starptautisko attiecību saspīlēšana var ļoti reāli novest pie globāla militāra konflikta, citiem vārdiem – pasaules kara, kas tieši Latvijai var kļūt nāvējoši. Tieši mums, ņemot vērā atrašanās vietu, ir īpaši svarīgi, lai starp ASV, ES un Krieviju valdītu labas attiecības. Tikai savādi, ka to, kā izskatās, daudzi negrib saprast tepat Latvijā… Arī Latvijai jāizbeidz naidīgā retorika pret Krieviju, jo tas visvairāk kaitē tieši mums pašiem. Ne jau Latvija var būt tā, kas kādu var sodīt vai ietekmēt; tieši otrādi, Latvija viena no pirmajām cieš no visa veida attiecību pasliktināšanās.

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  😉

  Ir sacīts: “Ja nav iespējams mainīt jebko, kas nešķiet gana ideāls, bet no kā nav iespējams izvairīties – atliek vienīgi izmantot iespēju manīt attieksmi pret to.”

  Un, arī: “Nevajag “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2016. gads): Saskaņā ar jaunākajiem “Amerikas savienoto valstu” (ASV) prezidenta vēlēšanu provizoriskajiem rezultātiem, otrdien 2016. gada 8. novembrī notikušajās ASV prezidenta vēlēšanās republikāņu kandidāts Donalds Tramps ir izvirzījies vadībā ar 289 elektoru balsīm, viņam seko demokrātu kandidāte Hilarija Klintone ar 218 balsīm. Lai kļūtu par ASV prezidentu un tā dēvētā “Baltā nama” saimnieku uz turpmākajiem 4 gadiem, kandidātam ir nepieciešams vismaz 270 kolēģijas pārstāvju atbalsts. Pasaules mediji, kas iepriekš demonstrēja visnotaļ skeptisku un nereti arī klaji ņirdzīgu attieksmi pret republikāņu partijas izvirzīti ASV prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu, jau steidzas ziņot par Trampu, kā jauno ASV prezidentu. Savā uzvaras runā Tramps solīja būt prezidents visiem amerikāņiem, kā arī informēja, ka saņēmis zvanu no Klintones: viņa savu konkurentu apsveikusi ar uzvaru…
  ——-
  Mediju ziņa (2008. gads): Saskaņā ar jaunākajiem ASV prezidenta vēlēšanu rezultātiem, Demokrātu partijas kandidāts Baraks Obama ir izcīnījis 297 vēlētāju kolēģijas balsis, kas ir pietiekami, lai kļūtu par valsts prezidentu. Savukārt Republikāņu partijas kandidāts Džons Makkeins ir ieguvis vien 145 kolēģijas balsis un pat visu to štatu atbalsts, kuros rezultāti vēl nav zināmi, nedotu viņam nepieciešamo skaitu. Lai kļūtu par ASV prezidentu un Baltā Nama saimnieku uz turpmākajiem 4 gadiem, kandidātam nepieciešams vismaz 270 kolēģijas pārstāvju atbalsts…
  ——-
  .
  “’Šķidra villa’ – tukša brēka!”
  ( iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  Kaut kur Zemes otrā galā,
  Lielā Dīķa viņā malā,
  SVEŠĀ “valstī” streso ‘jeņķi’?
  Letiņš par to ‘neķer kreņķi’.
  .
  Kaut kur tālu – SVEŠAS spēles:
  Tur, kur “prezi(dentu)” vēlēs,
  SVEŠI pretendenti cīnās?
  Letiņš par to neizbrīnās.

  (2008. gads)
  Kaut kur “štatos”, zemē SVEŠĀ,
  “de(R)mokrātiem” – ’vinne ķešā’,
  “repu(bļin)kāņiem” – ’gar… (nāsi)’?
  Letiņš smīn par tādu ‘špāsi’:
  .
  Kaut kur SVEŠIE priekā bļaustās,
  Citi – ’skrobes’ krampjos raustās:
  “baltā namā”… (‘NEbalts’) sēdēs?
  Letiņš dēļ tam nesadēdēs.
  .
  (2016. gads)
  Kaut kur “štatos”, zemē SVEŠĀ,
  “de(R)mokrātiem” – ‘…(šmuce) vešā’,
  “repu(bļin)kāņiem” – ‘šows rullē’?
  Letiņš smīn – šim stress ‘pa nullēm’.
  .
  Kaut kur SVEŠIE priekā bļaustās,
  Citi – ’skrobes’ krampjos raustās:
  “baltā namā” – ‘TRUMPIS galdā’?
  Letiņš dēļ tam – ‘smieklu valda’:

  “Ja kāds kāro “valstī” ŠAJĀ,
  ‘Līst bez ziepēm’ SVEŠĀ …(‘hajā’) ~
  Lai tak’ ‘izpildās’, cik spēka:
  “’Šķidra villa’ – tukša brēka”!…”

  =====

  ‘ANNO’ ~ 8./9. 11.2008. ~ 8./9. 11.2016.

  SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 5. parazītiem astes kājstarpēs.
  Nu smilkst no pavārtēm, ka silei netiks tuvumā… ?

 6. Un kas ir viņi paši?Kas viņiem devis tiesības kādu nozākāt,patiesībā neko par viņu nezinot.Pareizie un gudrie atradušies.Nozākājot Trampu,Jūs nozākājat ASV pilsoņus,kuri par viņu atdeva savas balsis.

 7. Tu doma berzins?

 8. Latvijā jau tas pats jebkurš i….. var kļūt par deputātu vai prezidentu.

 9. Vai tiesam ASV pienakums mus muzigi apsargat,vai ES pienakums mus barot un musu celus lapit? Cik gadu garuma esam naudinu notralinajusi?

 10. Gandrīz visi šie komentētāji pirms Trampa uzvaras gānījās uz nebēdu un izsmēja Trampu. Tagad visi kļuvuši “asprātīgi”. Kauns?

Draugiem Facebook Twitter Google+