×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

Latvieši dzen izmisumā igauņus. Ar Latvijas pudelēm ”izsmeļ” miljonus (13)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Latvieši dzen izmisumā igauņus, kas Igaunijas pierobežas veikalos nodod tukšo taru, lai par to saņemtu naudu, piektdienas vakarā vēstīja TV3 Ziņas.

Igaunijā jau gadiem darbojas dzērienu iepakojuma depozīta sistēma, kad par katru nodoto stikla vai plastmasa pudeli vai pat skārda bundžu var saņemt desmit centus, kuri bija iekļauti šīs preces cenā. Daudzi piepelnās, vedot tukšo taru no Latvijas uz Igauniju.

Pudeļu nodevēji un sistēmas apkrāpēji, esot gan latvieši, gan igauņi. Vienā no taras pieņemšanas punktiem Valgā stāstīja, ka latvieši tukšos iepakojumus ved masveidā.

Jau ziņots, ka lielās atšķirības dēļ alkohola akcīzes nodokļos, grādīgie dzērieni Latvijā maksā krietni lētāk nekā Igaunijā, un arī igauņi tādēļ masveidā brauc uz pierobežas pilsētām.

“Ja mēs turpinātu izmaksāt naudu par Latvijas pudelēm, par kurām neesam saņēmuši depozītu, tas mūs novestu līdz bankrotam,” televīzijas sižetā izteicās amatpersonas. Tāpēc Igaunijā šogad ieviesta jauna sistēma – vairāk netiks pieņemtas pudeles no citām valstīm. Nodot un saņemt naudu varēs tikai par tām pudelēm, kas apzīmētas ar īpašu marķējumu un svītrkodu.

Televīzija atgādināja, ka Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kurā vēl nav ieviesta depozīta sistēma.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. https://goo.gl/y00cm6 Atbildēt

  Vislabākais veids stresa samazināšanai ir iegūt drošības sajūtu. Jo kas tad ir stress? Vai tad ne satraukums? Satraukums par esošo situāciju, satraukums par nākotni – vai izdosies ieplānotais, vai sev un tuvajiem neatgadīsies kas slikts. Vai varēšu sevi un tuviniekus pasargāt, ja parādīsies briesmas.
  Brīvu finansu līdzekļu pieejamība ļoti daudzus no stresa izraisītājiem novērš jau saknē. Bankas to sauc par drošības spilvenu. Vai tev tāds ir? Vai tas ir pietiekoši liels? Cilvēkam vienmēr par maz, bet tā godīgi, nemelojot sev – vai ir pietiekošs? Nāc un piedalies lielākajās ASV un Rietumeiropas loterijās, kur notiek godīgas izlozes.
  Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā BMW džipā kā trolejbusā.

 2. Pieņem pudeles kam virsū ir (B) apzīmējums (lailkam ka bij vēl citi) (kolas, fantas, venden,…), bet tādas Top ūdeņu pudeles nē.

 3. Holandē par lielo plastmasas pudeli 1,5-2,0 ltr, mašīna/automāts Izdrukā čeku. Pērkot plastmasas pudeli, divas uzreiz tos 0,25 centus pieliek klāt. Un šeit gandrīz visi cilvēki nes atpakaļ uz lielveikaliem tukšās pudeles. Alus, mazās pudelītes nodod ar visu kasti. Automāts/ mašīna norij un piespiežot podziņu, izdrukājas čeks. Ar kuru var iet uz veikala kasi un saņemt tos 1,2 euro. Latvijā šādu sistēmu arī vajag!

 4. Toties Latvijā depozītsistēmu neieviesa pateicoties korumpētiem politiķiem.

 5. Latvijas pudeles nepieņem Ee jau gadiem,beidziet muldēt žurnalisti

 6. Meliga info.Pieņem tikai Ee pārdotās pudeles,un ir tikai taisnigi ka varu to pēc izdzeršanas nodod.Žurnalistiem fui,akcents būtu jāliek uz to ka Bārda ir uzlicis ķepu visam atkritumu biznesam.Un Letiņi,kā Sūnu ciemā atkal pēdejie…

 7. Igaunijā nepieņem latvijas taru.nevajag muldēt.

 8. Pērciet vasaļu desu!

 9. nu šoreiz igauņi iebraukuši auzās Atbildēt

  normālās valstīs pudeles no citurienes nepieņem. par to bija uzreiz jādomā.

 10. Latvija nav tik sakārtota kā Igaunija. Vecie oligarhi vēl šeit valda.

  • šoreiz igauņi paši vainigi Atbildēt

   vācijā ar nevar nodot citā valstī pirktas pudeles. sistema domāta tā ka apkalpo tikai dotajā valstī pirktu taru. igauņi šo momentu palaida garām un lūk sekas

 11. Latvija nav tik sakārtota kā Igaunija. Vecie oligarhi vēl šeit valda.

Draugiem Facebook Twitter Google+