Dabā
Medības

Latvieši Eiropas čempionātā Igaunijā0


Latvijas delegācija Eiropas čempionātā kombinētajā medību šaušanā.
Latvijas delegācija Eiropas čempionātā kombinētajā medību šaušanā.
Foto no personiskā arhīva.

Jānis Zandbergs, kombinētās medību šaušanas komandas “Purnavu muiža” vadītājs

Jūnija nogalē Igaunijā Manniku šautuvē tika aizvadīts 12. Eiropas čempionāts kombinētajā medību šaušanā.

Ar mednieku veikalu “Purnavu muiža” atbalstu šogad šajās lielākajās Eiropas mednieku sacensībās piedalījās 14 dalībnieki no Latvijas. Kā ierasts, labākie seši dalībnieki veidoja Latvijas izlasi, bet pārējie startēja individuālajā ieskaitē.

Kombinētā medību šaušana ir mednieka šaušanas prasmju un iemaņu augstākais lidojums – sacensību ietvaros ir sevi jāpierāda septiņās dažādās šaušanas pozīcijās un disciplīnās. Šaušanā ar lodi ir piecas šaušanas pozīcijas, kuras visas ir vienlīdz sarežģītas. Dalībniekiem ir jāveic 20 šāvienu sērija, katrā mērķī raidot piecus šāvienus – stirnas mērķī 100 metru distancē no vertikālā balsta (koka), lapsas mērķī pozīcijā guļus, ģemzes mērķī, ieroci balstot pie zemē nenostiprināta vertikāla atbalsta, kā arī šaujot mežacūkas siluetā no rokas 100 metros un skrejošās mežacūkas siluetā 50 metros.

Vītņstobra vingrinājumā sacensību dalībniekiem pavisam jāveic 40 šāvienu.Savukārt lidojošo mērķu šaušanā ir divas disciplīnas – Game compac, ko tulkojumā var apzīmēt kā medību sportingu, un Game trench – medību tranšeja. Visu sacensību laikā dalībniekiem četrās sērijās tiek padoti 100 mērķi.Lai salāgotu šāvienu skaitu ar iegūtajiem punktiem, sportinga disciplīnā iegūtais rezultāts tiek reizināts ar koeficientu četri, tādējādi vītņstobra un gludstobra disciplīnās maksimāli iegūstamais punktu skaits ir 400.

Šogad Eiropas čempionātā Latvijas izlases sastāvā startēja Mārtiņš Gaņģis, Dairis Neilands, Einārs Lapiņš, Kārlis Lapiņš, Andis Apse, Pēteris Sudakovs un Jānis Zandbergs.

Augstākais rezultāts ir ceturtā vieta vītņstobra vingrinājumā, tikai par nieka pieciem punktiem atpaliekot no Vācijas izlases un par 15 punktiem – no šā gada čempioniem.

Līdz nākamajam Eiropas čempionātam, kura norise ir plānota Mariborā Slovēnijā, ir palicis nedaudz mazāk kā gads, šim laikam jau tiek plānoti pasākumi, kā iesaistīt kombinētajā medību šaušanā arvien vairāk dalībnieku un palielināt konkurenci nokļūšanai izlasē. Jau tagad varu droši apgalvot, ka ziemas mēnešos Dobeles šautuvē notiks treniņi, apmācība un sacensības šaušanā ar lodi gan uz Eiropas zvēriem, gan uz skrejošās mežacūkas siluetiem.

Šogad tāpat kā pagājušajā gadā Latvijas kausa izcīņa plānota astoņos posmos. Paralēli visi interesenti ir aicināti piedalīties arī citās medību sporta šaušanas sacensībās – gan sportingā, gan kombinētajā medību šaušanā un arī tālšaušanas pasākumos.

Visi šie medību sporta pasākumi ir vērsti uz to, lai vienotu medniekus, attīstītu viņu šaušanas prasmes un veicinātu drošas un precīzas šaušanas attīstību Latvijas medniecībā.

Vēlos veltīt īpašus pateicības vārdus kombinētās medību šaušanas izlases ģenerālsponsoram mednieku veikaliem “Purnavu muiža” un personīgi Rolandam Orlovskim, ar kura finansiālu un morālu palīdzību ir paveikts neiedomājami liels darbs medību šaušanas sporta attīstībā Latvijā. Pateicība pienākas arī visiem komandas dalībniekiem, individuālajiem šāvējiem un pirmo reizi Latvijas izlasi Eiropas čempionātā atbalstošajai skaitliski iespaidīgajai fanu grupai. Paldies jums visiem, un uz tikšanos nākamajās sacensībās!

Vairāk lasiet žurnāla Medības augusta numurā

LA.lv
LE
LETA
Dabā
Strenču novadā par nelikumīgām medībām dabas lieguma teritorijā aizturētas trīs personas
2 dienas
LD
Linda Dombrovska
Dabā
Cik bīstami ir lāči? 1
2 dienas
LA
LA.LV
Dabā
Latvijai pietuvosies plašs ciklons, atnesot pārmaiņas laikapstākļos. Prognoze nākamajai nedēļai
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GL
Gunta Lūse
Latvijā
“Latvieši ir malači. Daļa gan aizbrauc, bet daudzi paliek un strādā.” Stāsts par Inesi Bērziņu Latgalē
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Siguldā autoceļš draud ieslīdēt Gaujā 1
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Jaunākā sinoptiķu prognoze 7 dienām: kas gaidāms nedēļas sākumā un beigās
8 stundas
Barbara Ālīte
Latvijā
Latvijas tuvumā manīta Krievijas armijas zemūdene, velkonis un korvete 1
4 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Samoilovs un Šmēdiņš izcili, Maskavā atkal skan Latvijas himna
5 stundas